Visos rungtynės
Jūsų mėgstamiausia Anglijos komanda:
  • "Chelsea"
  • "Liverpool"
  • "Man City"
  • "Man Utd"
  • "Arsenal"
  • Kita

Visos apklausos

Premier League IVA

Blogo reitingas: 0 / Prenumeratoriai: 0

Faktai, statistikos, perėjimai, analizės ir diskusijos.


Jose Mourinho - 2014/15 ir 2016/17 sezono komandų įvarčių palyginimai

2017-06-02 18:52:21

Jose Mourinho treniruojama Mančesterio "Manchester United" komanda šiemet lygoje užimė 6 vietą lentelėje ir nuvylė sirgalius dar kartą vis toliau žengiant nuo "Premier" lygos titulo. Tačiau portugalas viską užglaistė laimėdamas pirmąją Europos taurę komandos istorijoje ir kitu keliu patekdamas į UEFA Čempionų lygą. 

Jose Mourinho paskutinį savo "Premier" lygos titulą laimėjo su Londono "Chelsea" klubu 2014/15 sezoną. Sekantis 2015/16 sezonas prasidėjo nesėkmingai ir jau gruodžio mėnesį portugalas buvo atleistas iš trenerio pareigų. Prieš atleidimą "Chelsea" klubas užimė 14 vietą lentelėje laimėjęs tik 5 varžybas iš 19-os.

Tad norėčiau palyginti paskutinį sėkmingą Jose Mourinho sezoną treniruojant Londono "Chelsea" klubą 2014/15 sezoną su "Manchester United" 2016/17 sezonu. Žinoma atrodo, kad nėra tikslo lyginti lygos čempionų komandos su 6 vietą užėmusiu klubu. Tačiau idėja yra palyginti kaip ir iš kokių pozicijų buvo įmušti įvarčiai. Taip būtų aiškiau ar Jose pakeitė savo atakuojantį stilių ar yra daug panašumų tarp šių komandų. Bus skaičiuojami viso sezono įvarčiai, išskyrūs draugiškų varžybų.

Taigi įvarčius suskirstysiu pagal 14 kriterijų : už baudos aikštelės, baudos aikštelėje, vartininko aikštelėje, baudos smūgis tiesioginis į vartus, baudos smūgis keliant kamuolį į baudos aikštelę, nuo kampinio, 11m baudinys, po žemo perdavimo, po aukšto perdavimo, perdavimas iš krašto, po perdavimo iš krašto, po perdavimo iš vidurio, rikošetas, po varžovų klaidos ir į savus vartus.

Kai kurie kriterijai susiję tarpusavyję, pvz.: jeigu įvartis buvo įmuštas už baudos aikštelės ir rikošetu, tai įvartis prisiskaičiuos prie dviejų kriterijų. Jeigu bus įmuštas nuo kampinio galva baudos aikštelėje, tai skaičiuosis net prie keturių kriterijų(aukštas perdavimas, kampinis, baudos aikštelė, perdavimas iš krašto). 11m baudinys skaitosi ir kaip įvartis baudos aikštelėje. Varžovų klaidos priskiriamos tokios kaip vartininiko prarastas kamuolys, nesėkmingas išmušimas, gynėjo perdavimas varžovui. Perdavimas iš krašto arba vidurio nebūtinai skaitomas kaip rezultatyvus perdavimas, o paskutinis perdavimas prieš įvartį, tačiau kai kurie įvarčiai neturi perdavimo, tokie kaip po atimto kamuolio arba vieno žaidėjo reidas nuo vidurio aikštės.

Iš šios mano surašytos lentelės ryškiai matome, jog tuometinė Londono "Chelsea" ekipa daug sėkmingiau mušė įvarčius nuo kampinių arba po kelto kampinio situacijos, taip pat ir šiek tiek daugiau mušė 11m baudinių. Tačiau daugiau visur matomi panašumai, daugiausiai įvarčių mušama iš krašto žemais perdavimais. Ar tai pagrindinė Jose Mourinho puolimo užduotis? O gal tiesiog taip dažniausiai futbole mušami įvarčiai? Šį dalyką išsiaiškinti prireiktų daubybės laiko ištiriant ir surašant kiekvienos komandos įmuštus įvarčius ir palyginant su portugalo treniruojamais klubais. 
 

1 3

Rūšiavimas: