Du I.Kirchners įvarčiai palaužė "Šilutę" © Eurofootball.lt
24-ojo turo rungtynėse Šiauliuose „Šiaulių“ futbolininkai pranoko „Šilutę“. Šiauliečiai šventė pergalę rezultatu 2-1 ir atsirevanšavo už tokį pat pralaimėjimą Šilutėje. Tiesa, Šiaulių žaidėjai namie 1-0 laimėjo pirmąją šių klubų akistatą sezone.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1100 žiūrovų
"%c00222" 2 - 1 "%c00141"
34' [1 - 0] Intars Kirchners
37' [1 - 1] Martynas Karalius
58' [2 - 1] Intars Kirchners (11m.)

57' Ivan Brezina ("Šilutė") pašalintas iš aikštės

„Šiauliai“: Lukovičs; Kirchners, D. Arlauskis, Lunskis A.Garuckas; Juodeikis, Kuklys (92‘ Pšelenskis), Lukoševičius (88‘ Burkšaitis), G. Timinskas (61‘ Tsiganenko), Lapeikis; Raskov

„Šilutė“: Kilijonas; Ostreika, Vaikasas, A. Sanajevas, Valančius (89‘ Petkevičius); Vičius, Kovačev, Valskis (78‘ Gaurilovas), Juozaitis, Brezina; Karalius

Rungtynes aktyviau bandė pradėti „Šiaulių“ futbolininkai. Tačiau jiems nieko įspūdingo sukurti nepavyko. Galbūt tik šiek tiek pavojingesni buvo tolimas Viliaus Lapeikio baudos smūgis ir Gintaro Juodeikio smūgis iš toli.

Vėliau aikštės šeimininkai sukūrė dar kelias progas. Pirmojoje Mantas Kuklys kėlė kampinį, „Šilutės“ vartininkas Šarūnas Kilijonas nesėkmingai atmušė kamuolį, pirmasis prie jo suskubo Viktoras Raskovas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Po kelių minučių Aurimas Garuckas perdavė kamuolį į priekį Gediminui Timinskui, tačiau ir šiam nepavyko nuginkluoti varžovų vartininko. Dar vėliau šilutiškius išgelbėjo jau tik tai, kad Intaras Kirchneris nepataikė į kamuolį.

Maždaug kėlinio viduryje pirmas dvi pavojingas progas sukūrė „Šilutė“. Pirmąkart kažkur iš trisdešimties metrų Nerijus Valskis labai pavojingai atliko baudos smūgį, tačiau situaciją išgelbėjo kamuolį virš skersinio numušęs „Šiaulių“ vartininkas Ingusas Lukovičius. Vėliau vėl N. Valskis kėlė kampinį, Andrius Sanajevas labai pavojingai smūgiavo galva, tačiau ir šįkart I. Lukovičius buvo nepramušamas ir sugavo kamuolį.

Pirmojo kėlinio antrojoje pusėje šiauliečiai dvi pavojingas progas sukūrė regzdami atakas kairiuoju kraštu. Pirma, V. Lapeikis labai tiksliai perdavė kamuolį G. Timinskui, šis galva smūgiavo iš kelių metrų, tačiau mušė virš vartų. Antrojoje atakoje kilo šiokia tokia sumaištis ir Aurimas Garuckas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur likęs vienas I. Kirchneris išvedė savo komandą į priekį.

Jau po trijų minučių N. Valskis atliko puikų perdavimą iš dešiniojo krašto, baudos aikštelėje be priežiūros buvo paliktas Martynas Karalius ir jis gražiu smūgiu galva išlygino rezultatą. Vėliau dar vieną labai pavojingą perdavimą atliko N. Valskis, tačiau Ivanas Brezina galva nepataikė į vartus.

Kėlinio pabaigoje galbūt šiek tiek labiau įsiminė G. Timinsko smūgis iš aštraus kampo. Tačiau šiam žaidėjui šiek tiek pritrūko tikslumo.

Antrojo kėlinio pradžioje Audrius Juozaitis perdavė kamuolį iš krašto, M. Karalius smūgiavo į vartus, tačiau I. Lukovičius išgelbėjo situaciją. Po kelių minučių M. Karalius vėl smūgiavo galva, šį kartą po I. Brezinos perdavimo, tačiau ir vėl dvikovą laimėjo vartininkas.

Prabėgus apie dešimt minučių po antrojo kėlinio pradžios, Saulės miesto komanda neišnaudojo šimtaprocentinės progos. Latvis I. Kirchneris perdavė kamuolį iš krašto, Mindaugas Lukoševičius mušė į vartus, G. Timinskas bandė nukreipti kamuolį į stačiakampį, po nesėkmingo komandos draugo smūgio, bet pataikė į virpstą. Prie atšokusio kamuolio pirmasis atsidūrė M. Lukoševičius, tačiau ir vėl jam nepavyko pasiųsti kamuolio į vartus.

Po kelių minučių tas pats žaidėjas, kuris pradėjo prieš tai buvusią pavojingą ataką, pradėjo ir kitą, o tiksliau, dar ir užbaigė. Legionierius iš Latvijos veržėsi į baudos aikštelę, I. Brezina jį pargriovė, rungtynių teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Maža to, šilutiškis gavo antrąją geltoną kortelę šiose rungtynėse ir buvo pašalintas iš aikštės. Pats nukentėjusysis stojo mušti baudinio ir jo smūgiuotas kamuolys skriejo į kairę pusę, o varžovų vartininkas i dešinę - I. Kirchners antrą kartą šiose rungtynėse išvedė savo komandą į priekį.

Po praleisto įvarčio, „Šiauliai“ atidavė iniciatyvą varžovams, tačiau sukūrė daugiau progų, negu oponentai. Viename epizode M. Kuklys kėlė kampinį, Deivydas Lunskis smūgiavo galva ir pataikė į skersinį. Kamuolys ir vėl grįžo jam, tačiau šįkart kapitonas smūgiavo virš vartų. Vėliau Viktoras Raskovas perdavė kamuolį į baudos aikštelę Valerijui Tsiganenkai, tačiau šis smūgiavo silpnai ir Š. Kilijono nenuginklavo.

Dar po kelių minučių V. Lapeikis perdavė kamuolį iš kairiojo krašto į baudos aikštelę, ten V. Tsiganenka pasilenkė ir praleido kamuolį M. Lukoševičiui, bet šis galingai užsimojęs spyrė kamuolį virš skersinio. Dar vėliau Gintaras Juodeikis perdavė kamuolį atgal V. Raskovui, šis iš labai toli smūgiavo netiksliai.

Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė pavojingomis progomis. Šilutiškis Linas Ostreika smūgiavo iš krašto, bet padėtį suvaldė I. Lukovičius, pagavęs kamuolį. Šeimininkų žaidėjas Edvardas Pšelenskis iškart pasirodęs aikštėje pavojingai smūgiavo iš toli, tačiau jo smūgis rikošetu skriejo virš vartų. Kadangi nei viena, nei kita komanda daugiau nebepasižymėjo, tai kai rungtynių teisėjas paskelbė varžybų pabaigą, rezultatas buvo 2-1 šeimininkų naudai.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Rytis Tavoras apie rungtynes sakė: „Rungtynės buvo sunkios. Kad ir lentelės atžvilgiu, nes komandos yra netoli viena kitos. Rungtynių pradžia buvo sunkoka, po to perėmėme iniciatyvą. Antras kėlinys išsisprendė tada, kai buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys ir buvo pašalintas žaidėjas.“

„Šilutės“ treneris Rimas Čeliauskas buvo nepatenkintas teisėju: „Kovingos, geros rungtynės, žiūrovams turėjo patikti, tačiau rungtynes sugadino teisėjas, skyręs tokį vienuolikos metrų baudinį, kurio dar nesu matęs. Tad mes rašysime raštą. Rašysime ne todėl, kad būtų anuliuotos rungtynės ar kažkas panašaus, bet todėl, kad į tai būtų atsižvelgta. Na, teisėjas turi turėti sąžinę, o taip elgtis negalima. O dar ir tas žaidėjo pašalinimas. Niekada nekalbu apie teisėjus, bet šįkart kitaip negaliu...“