"Ekranas" įveikęs "Šilutę" susigrąžino trečią vietą © Eurofootball.lt
Po "A lygos" 25 turo kovų Panevėžio "Ekranas" vėl susigrąžino trečiąją vietą. Šeštadienį Šilutėje Lietuvos vicečempionai rezultatu 3-0 parklupdė vienus A lygos autsaiderių "Šilutę".

Šilutės stadionas, 80 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00141" 0 - 3 "%c00033"
14' [0 - 1] Deimantas Bička (11m.)
41' [0 - 2] Povilas Lukšys
69' [0 - 3] Egidijus Varnas

56' Deimantas Bička ("Ekranas") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Šilutė": Hertelendi; Juozaitis, Sanajevas, Vaikasas, Valančius; Valskis, Bezykornovas (80' Šulkevičius), Vičius, Petrenko (55' Kovačev), Ostreika; Karalius (84' Petkevičius)

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas, Rahn, Rimavičius, Gardzijauskas; Varnas, Bička (78' Galkevičius), Tomkevičius, Kavaliauskas; Pogreban (84' Banys), Lukšys (74' Savėnas)

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Atakuoti mėgino abi komandos, pavojingesnėmis atrodė "Ekrano" atakos.

Rungtynių pažiūrėti negausiai susirinkusiems žiūrovams įvarčio ilga laukti nereikėjo: 9 minutę aikštės viduryje pargriuvus D. Bičkai žaidėjui prireikia medikų pagalbos. "Ekrano" gydytojas A. Balčiūnas treneriui pranešė, jog D. Bičką teks keisti, tačiau žaidėjas nesutiko.

Sutvarstyta ranka 22-asis "Ekrano" numeris grįžo į aikštę. Po kelių akimirkų "Šilutės" baudos aikštelėje buvo pargriautas vienas iš ekraniečių, ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Prie kamuolio stojo ką tik į aikštę grįžęs D.Bička, kuris ir išvedė panėvežiečius į priekį.

Iškart po įvarčio raginami trenerio "Šilutės" futbolininkai užgulė panevėžiečių vartus. Apie 20 minučių žaidimas vyko "Ekrano" vartų pusėje. Kelis kartus iš toli smūgiavo M. Bezykornovas, tačiau kamuolys lėkė virš arba šalia vartų.

"Ekrano" vartininko B.Stefanovičiaus reakciją kelis kartus patikrino N. Valskis ir V. Petrenko, kartą iš 16-18 metrų stipriai smūgiavęs į virpstą.

Kėlinio pabaigoje surengę dvi greitas atakas "Ekrano" futbolininkai pagaliau atsitiesė. Pirmuoju bandymu gražiai sužaidė G.Tomkevičius, E.Varnas ir P.Lukšys, tačiau įvarčio pelnyti nesugebėjo. Antroje atakoje iš kairiojo atakos krašto meistriškai kamuolį į baudos akštelę pasiuntė D. Bička, ir P. Lukšiui beliko galva kamuolį nukreipti į tinklą. 0-2 ir "Ekranas" apsidraudė nuo nemalonumų.

Antrajame kėlinyje žaidimo tempą ir sąlygas jau diktavo panevėžiečiai. "Ekrano" treneriai leido pailsėti komandos lyderiams, išleisdami po traumos grįžusį komandos kapitoną M.Savėną, D.Galkevičių ir jaunąjį Ž.Banį. Šie žaidimą tik pagyvino.

Tiesa, 56 minutę D. Bička nerealizavo 11 metrų baudinio, tačiau jau po 13 minučių "Šilutė" praleido dar vieną įvartį.

Po rungtynių "Ekrano" trenerių štabas trečiąjį įvartį pavadino "įmuštu lyg iš futbolo vadovėlių". Įvarčio autoriumi tapo E. Varnas, po kelių komandos draugų perdavimų spyręs iš 15-16 metrų.

Po rungtynių "Ekrano" treneris D. Butkus buvo santūrus: "Specialiai šioms rungtynėmis nesiruošėme. Savaitę treniravomės ir dar treniruojamės UEFA Taurės kovai su norvegais. Turėjome alinančias treniruotes karštomis dienomis, po dvi per dieną. Matosi, kad kojose vyrai turi jėgos. "Valerengai" bus sunku."

"Šiandien švieslentėje matydamas skaičius 0-3, komanda esu patenkintas. Kaip ir buvo planuota, leidau žaisti Mantą Savėną, jaunus futbolininkus. Kitus pataupėme. Savėno vertinti nenoriu. Per trumpai buvo aikštėje ir per ilgai buvo traumuotas. Jis žaidė atsargiai, jam vėl reikia pratintis prie komandos."", - sakė D.Butkus.