Moterų A lygos 12 turo apžvalga: „Banga“ nutraukė pergalių sausrą © JumpStory nuotr.

Praėjusią savaitę moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės, po kurių situacija turnyro lentelėje reikšmingai nepakito. Dar po tris taškus iškovojusios „Gintros“ ir „Žalgirio“-MRU komandos dar labiau atitolo nuo likusių varžovių, o „Banga“ pagaliau nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų seriją.

12-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Gintra 2:0 FK SanedFIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

MFA Žalgiris-MRU 5:1 FC HegelmannFIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Utenos Utenis 0:4 FK BangaFIFA+ rungtynių įrašas

Kukli lygos čempionių pergalė. Čempionato 12 turą praeitą trečiadienį pradėjo „Gintros“ ir „Saned“ futbolininkės. Ir nors tokio ažiotažo, kaip praėjusiais metais, šios poros rungtynės nebekelia, bet šįkart šiaulietėms dėl pergalės reikėjo gerokai pavargti.

Rungtynių pradžia, kaip ir buvo galima tikėtis, geriau susiklostė „Gintros“ žaidėjoms, kurios prie varžovių vartų buvo gana dažnos viešnios. Taip atakuodamos, šiaulietės sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio vos vos neišsiveržė į priekį – savo proga nepasinaudojo Juliet Sunday.

Šis epizodas šiauliečių neišmušė iš vėžių ir jos toliau kūrė atakas, o 25 rungtynių minutę krito pirmasis įvartis. Už žaidimą ranką baudos aikštelėje buvo skirtas baudinys, kurį užtikrintai realizavo Rachel Diodati.

Dar labiau užsivedusios „Gintros“ žaidėjos dar intensyviau atakavo varžovių vartus ir 33 minutę atrodė, kad neišvengiamai padvigubins skirtumą. Vis tik, toje situacijoje triumfavo „Saned“ vartininkė Teona Sukhashvili, atrėmusi net tris itin pavojingus varžovių smūgius.

„Saned“ per visas rungtynes nė sykio pavojingiau varžovų vartams taip ir negrasino, o „Gintra“, po daugybės neišnaudotų šansų, skirtumą padvigubino Abigail Sunday smūgiu rungtynėms skaičiuojant paskutines minutes.

41 įvartis per 10 rungtynių. Sostinės MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos „Hegelmann“ ekipą dar labiau atitolino nuo prizinininkių trejeto. Vilnietės ne tik laimėjo, bet tą padarė užtikrintai, o pamatus pergalei sudėjo dar iki susitikimo pertraukos.

Apie „Hegelmann“ gynybos problemas šio sezono apžvalgose jau esame ne kartą kalbėję, tai nieko naujo nepasakysime. Tiksėjo septinta rungtynių minutė, kai žalgirietės sukūrė pirmąją progą, virtusią įvarčiu. Žalgirietės netrukdomos sukūrė ataką dešiniuoju kraštu, Laura Ruzgutė perdavė kamuolį į baudos aikštelę, Rachel Hawkins priėmė kamuolį ir smūgiavo į vartus.

Žalgiriečių džiaugsmą aptemdė tai, kad įvarčio autorė dėl traumos netrukus buvuo pakeista Karilės Liužinaitės, kuri vėliau taip pat džiaugsis įmuštu įvarčiu. Antrasis įvartis, įmuštas kėlinio viduryje, buvo dar vienas puikus pavyzdys, kaip nereiktų gintis. Nuo savo baudos aikštelės ataką pradėjusios žalgirietės dviem perdavimais „perpjovė“ visą varžovių gynybą, o viena prieš varžovių vartininkę pabėgusi Aristelle Luise Yog Atouth padvigubino skirtumą.

Antrame kėlinyje Ana Cheminava nerealizavo baudinio, o proga sušvelninti skirtumą pasinaudojo Karolina Zabolotnaja. Visgi susitikimo pabaigoje Busra Taskin ir Laura Ruzgutė įtvirtino rezultatyvią vilniečių pergalę, o kuri leido joms perkopti 40 įvarčių ribą.

„Banga“ nutraukė pralaimėjimų seriją. Sugrįžkime į sezono pradžią, kai „Banga“ rinko vieną pergalę po kitos ir turnyro lentelėje buvo pačioje viršūnėje. Tuomet „tigrės“ buvo iškovojusios keturias pergales per ketverias rungtynes, tačiau ties tuo visi geri dalykai ir baigėsi. Viena komandos lyderių Vitalija Žatkina patyrė traumą, o jos komandos draugės pateko į šešių iš eilės pralaimėjimų seriją. Teisybės dėlei, pastarosios kelios rungtynės rodė, kad ta serija nenumaldomai artėja į pabaigą, o praėjusį savaitgalį – galutinai baigėsi.

Dovilė Švarcaitė nesužaidus nė minutės pasiuntė kamuolį Darijos Mikuckytės vartus ir nors dar buvo likusios 89 žaidimo minutės, buvo aišku, kad „tigrės“ savojo šanso iškovoti tris taškus nepaleis.

Dar iki pertraukos Viltė Švarcaitė, o antrajame kėlinyje Atėnė Streckytė ir Austė Bernotaitė padarė tai, ko tiek pati komanda, tiek jos gerbėjai laukė jau labai ilgai. Dar verta pažymėti, kad šią pergalę gargždiškės iškovojo žaisdamos be savo lyderės Lijanos Gedminaitės.