Trnidadas ir Tobagas sensacingai atsilaikė prieš švedus © Eurofootball.lt
Trinidado ir Tobago futbolininkai pateikė pirmąją didelę staigmeną pasaulio čempionate. Šeštadienį Leo Beenhakkerio auklėtiniai baigę mačą dešimtyje sužaidė lygiosiomis 0-0 su neabejotina mačo favorite vadintą Švedijos rinktinę.

Signal Iduna Park stadionas, 65000 žiūrovų
Teisėjas - Shamsul Maidin (Singapūras)
Trinidadas ir Tobagas 0 - 0 Švedija

46' Avery John (Trinidadas ir Tobagas) pašalintas iš aikštės

Trinidadas ir Tobagas: S.Hislop; A.John, B.Sancho, D.Lawrence, C.Gray; C.Birchall, C.Edwards, D.Theobald (66' A.Whitley), C.Samuel (53' C.Glen), D.Yorke; S.John.

Švedija: R.Shaaban; T.Linderoth (79' K.Kallstrom), O.Mellberg, T.Lucic, E.Edman; F.Ljumberg, N.Alexandersson, A.Svensson (62' M.Allback), C.Wilhelmsson (78' M Jonson); Z.Ibrahimovic, H.Larsson.

Rungtynes, kaip ir buvo galima tikėtis, žymiai aktyviau pradėjo švedai. Sužaidus vos penkias minutes puikios progos pasižymėti neišnaudojo patyręs Henrikas Larssonas, kurio smūgis praskriejo visai šalia vartų.

Nors Trinidado ir Tobago futbolininkai didžiąją pirmojo kėlinio dalį gynėsi, tačiau skandinavams nepavyko sėkmingai užbaigti atakų. Penkioliktąją minutę puikiu reidu varžovų gynybą sudraskė Cristianas Wilhelmssonas, bet ir šįsyk Zlatano Ibrahimovičiaus skersuoto kamuolio smūgiu per save tiksliai nesugebėjo nukreipti H.Larssonas.

Švedai ir toliau atakavo, tačiau realią progą sukūrė tik besibaigiant pirmajam kėliniui, kai įveikęs savo gynėją H.Larssonas galva smūgiavo virš vartų. Dar po kelių akimirkų vartininko budrumą patikrino Z.Ibrahimovičius, tačiau jo smūgį atmušė patikimai ir ramiai rungtyniavęs vartininkas Shaka Hislopas.

Ilsėtis ekipos išėjo esant lygiam rezultatui 0-0.

Antrojo kėlinio pradžioje Trinidado ir Tobago rinktinė liko dešimtyje - po grubios pražangos antrą geltoną kortelę užsidirbo gynėjas A.Johnas. Nepaisant to, švedams kiekybinio pranašumo iš pradžių išnaudoti nepavyko.

Pirmąją progą pasižymėti antrajame kėlinyje eilinį kartą praleido Z.Ibrahimovičius, galva, kaip ir H.Larssonas, smūgiavęs virš vartų. Jau po kelių minučių bene realiausios per visas rungtynes neišnaudojo jau Trinidado ir Tobago rinktinės puolėjas Glenas Cornellis - iš dešiniojo baudos aikštelės krašto smūgiuotas kamuolys atsimušė į Rami Shaabano ginamų vartų skersinį.

Nuo tos akimirkos įvykiai iki mačo pabaigos persikėlė į L.Beenhakkerio auklėtinių aikštės pusę. 69 minutę ne pačias geriausias rungtynes sužaidęs Z.Ibrahimovičius puikiai susistabdė kamuolį, bet smūgį ir vėl atlaikė vartininkas.

Likus žaisti dešimt minučių po kelių puikių perdavimų vienas prieš vartininką iššoko po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Marcusas Allbackas - turbūt neverta stebėtis, jog ir šįsyk jo smūgį sėkmingai atmušė veikiausiai vienas geriausių rungtynių karjeroje rinktinėje sužaidęs S.Hislopas.

Paskutinę progą išgelbėti Švedijos rinktinę likus žaisti vos kelias akimirkas turėjo Z.Ibrahimovičius, tačiau jo smūgis praskriejo virš vartų.

Nežinia, ar laikęsi šalies prietarų ir prie vartų užkasė keletą pupų, Trinidado ir Tobago futbolininkai iškovojo sensacingas lygiąsias ir pirmąjį tašką pasaulio čempionato finalinių turnyrų istorijoje.