"Vėtra" nesunkiai įveikė "Šilutę" © Eurofootball.lt
Atidėtose 17-ojo turo rungtynėse "Vėtros" futbolininkai susitiko su "Šilutės" komanda ir iškovojo nesunkią pergalę rezultatu 3-0. Įvarčius "Vėtrai" pelnė Gediminas Butrimavičius, Marijanas Budimiras ir Vitalis Stankevičius.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00123" 3 - 0 "%c00141"
31' [1 - 0] Gediminas Butrimavičius
36' [2 - 0] Marijan Budimir
78' [3 - 0] Vitalis Stankevičius

69' Nerijus Valskis ("Šilutė") pašalintas iš aikštės

"Vėtra": Žutautas; Usačiov, Budimir, Skerla, Pedro; Azizi, Butrimavičius, Panka, Božinovski (46' Milošeski), Juška (46' Karčemarskas), Severino (62' Stankevičius)

"Šilutė": Hertelendi; Brezina, Vaikasas, Regelskis, Gaurilovas (33' Valančius); Valskis, Vičius, Khubutia (76' Kovačev), Bezykornovas; Podelis, Straleckas (34' Judickas)

Artėjant mačui su "Blackburn" "Vėtros" startinėje sudėtyje mačui su "Šilute" įvyko du pasikeitimai – saugus Darvydą Šerną ir Dejaną Milošeskį pakeitė Maksutas Azizi ir Gediminas Butrimavičius. Visi kiti devyni žaidėjai pradėjo rungtynes nuo pradžių kaip ir savaitgalį susitikime su "Vilniaus" klubu.

"Vėtra" nuo rungtynių pradžios demonstravo savo pranašumą ir pirmą realesnę progą pasižymėti po Mindaugo Pankos perdavimo turėjo Lima Severino, kurio smūgį atmušė Mihaelis Hertelendi. Netrukus pastarasis jau turėjo gaudyti L.Severino smūgį galva, o bene vienintelį smūgį į svečių vartus baudos smūgiu atliko "Šilutės" kapitonas Marius Bezykornovas, kurio muštą kamuolį be vargo sugavo Vaidas Žutautas.

Kėlinio viduryje po brazilo Pedro perdavimo šio tėvynainio L.Severino bandymus baudos aikštelėje bendromis pastangomis atrėmė gynėjai ir vartininkas. Dar po poros minučių L.Severino vėl atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau jam nepavyko tiksliai permesti kamuolio per vartininką M.Hertelendį.

Pirmasis įvartis krito 33 minutę. Bobis Božinovskis atliko perdavimą į baudos aikštelę Gediminui Butrimavičiui, šis maždaug 10 metrų nuo vartų pasitaisė kamuolį ir įspūdingu smūgiu per save nuo skersinio pelnė pirmą "Vėtros" įvartį.

Praėjus dar kelioms minutėms "Vėtros" futbolininkai vėl pasiuntė kamuolį į "Šilutės vartus – po kampinio pirmiau už vartininką prie kamuolio suskubęs Marijanas Budimiras pasižymėjo galva. Tai buvo pirmasis gynėjo iš Kroatijos įvartis vilkint "Vėtros" marškinėlius.

Kėlinio pabaigoje nuo dar vienos L.Severino atakos apsigynė kamuolį užblokavęs gynėjas, o M.Bezykornovo bandymas iš toli buvo netikslus. Po pirmojo kėlinio "Vėtra" pirmavo rezultatu 2-0.

Po pertraukos "Vėtrai" vadovaujantis Donatas Vencevičius atliko du keitimus – Egidijų Jušką ir Bobį Božinovskį pakeitė Rolandas Karčemarskas ir Dejanas Milošeskis.

52 minutę R.Karčemarskas krašte "surado" G.Butrimavičių, šis tiksliai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet L.Severino nedengiamas galva smūgiavo nesėkmingai.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą laimę iš toli pabandė svečių saugas Gediminas Vičius, bet pirmasis jo bandymas buvo netaiklus, o antrasis per silpnas, kad sukeltų problemų V.Žutauto vartams.

Šeimininkai dominavo aikštėje ir į puolimą neretai pasijungdavo net gynėjai. 67 minutę "Vėtros" kapitonas Andrius Skerla nuo savo aikštės pusės nubėgo iki varžovų baudos aikštelės, ir sužaidęs sienelę su Vitaliu Stankevičiumi atsidūrė vienas prieš vieną, tačiau gynėjui pritrūko šaltakraujiškumo ir jis smūgiavo virš skersinio.

Paskutines 20 minučių "Šilutė" liko žaisti dešimtyje, nes už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas saugas Nerijus Valskis.

Svečiai dar labiau užsidarė savo aikštės pusėje, o "Vėtra" atakavo ir siekė daugiau įvarčių. 72 minutę labai netiksliai įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo V.Stankevičius, dar po trijų minučių krašte laisvo likusio M.Azizi bandymą atmušė vartininkas.

76 minutę V.Stankevičiui pagaliau pavyko pasižymėti – susistabdęs kamuolį baudos aikštelėje jis suklaidino varžovą ir tiksliu smūgiu iš maždaug dešimties metrų nepaliko šansų vartininkui. Netrukus šansą pasižymėti turėjo ir R.Karčemarskas, tačiau po jo bandymo įmušti į tolimą kampą sėkmingai sužaidė ir kamuolį pirštų galais už galinės linijos nukreipė M.Hertelendi.

Susitikimo pabaigoje antrą galimybę įmušti gavo vėl atakos smaigalyje atsidūręs A.Skerla, bet šį kartą jam nenusišypsojo fortūna – Lietuvos rinktinės gynėjo muštas kamuolys pataikė į skersinį.

"Vėtra" užtikrintai laimėjo rezultatu 3-0 ir savo sąskaitoje dabar turi 29 taškus. Šios rungtynės buvo paskutinės "Vėtrai" prieš svarbią sekmadienio dvikovą su Anglijos "Premier" lygos klubu "Blackburn Rovers".