A lyga: "Atlantas" suskaldė "Granitą" (VIDEO)

Pirmuose trijuose uostamiesčio derbiuose intriga virė iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau ketvirtasis komandų susitikimas baigėsi užtikrinta Klaipėdos „Atlanto“ pergale. Atlantiečiai 30-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mače išvykoje 5:1 (2:0) sutriuškino prastai gynyboje atrodžiusį „Klaipėdos granitą“.

Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa iškovojo septynioliktą pergalę ir, savo sąskaitoje turinti 57 taškus, pakilo į trečią vietą, aplenkdama Marijampolės „Sūduvą“. Granitiečiai pralaimėjo šešioliktą kartą bei turnyro lentelėje žengia aštunti.

Rungtynių pradžioje komandos kamuolį kontroliavo apylygiai, tačiau šeimininkų klaidos aikštės viduryje suteikdavo progą „Atlantui“ grėsmingai kontratakuoti.

Sykį Maksimas Maksimovas užklupo varžovus nepasiruošusius – ruso pažeme smūgiuotą kamuolį sugavo Tadas Norbutas. Visgi 27-ą minutę rezultatyviai šiame sezone žaidžiantis saugas išvedė savo komandą į priekį.

Andrius Jokšas perėmė kamuolį „Klaipėdos granito“ aikštės pusėje ir prasiveržė arčiau vartų. Veteranas surado M. Maksimovą, kurio pirmą smūgį T. Norbutas atrėmė, bet antruoju bandymu rusas sutvarkė formalumus.

Netrukus „Atlantas“ pasinaudojo dar viena grubia šeimininkų klaida. 31-ą minutę Dovydas Norvilas pelnė įvartį nuo 11 metrų atžymos, kai ranka baudos aikštelėje sužaidė Tamirlanas Kozubajevas.

Po pertraukos granitiečiai atrodė geriau ir turėjo dėkingą progą sušvelninti rezultatą. Po puikaus perdavimo Deividas Lukošius iššoko vienas prieš vartininką, tačiau nesėkmingai pasiekė kamuolį ir smūgiavo tiesiai į Mindaugą Malinauską.

Gedimino Jarmalavičiaus kariaunos ūpą pakovoti dėl taškų gerokai aptemdė Roko Boruso neapgalvota pražanga baudos aikštelėje. Nors 66-ą minutę Robertas Vėževičius 11 metrų baudiniu T. Norbuto nenuginklavo, tačiau sugebėjo antruoju bandymu atšokusį kamuolį pasiųsti į vartus.

Per likusį rungtynių komandos žaidė atvirą futbolą. Visgi „Atlanto“ gynėjai rungtyniavo gana patikimai, savo ruožtu, granitiečių gynybos linija sužaidė itin prastą mačą.

77-ą minutę eilinę oponentų pozicinę klaidą įvarčiu pavertė Ovidijus Verbickas, tiksliai smūgiavęs į tolimą vartų kampą.

Nors po dviejų minučių Dragomiras Duminika pasinaudojo Mariaus Papšio perdavimu ir sušvelnino rezultatą, tačiau „Atlanto“ futbolininkai dar spėjo įkalti paskutinę vinį į varžovų karstą.

Per teisėjo pridėtą laiką po keitimo aikštėje pasirodęs ir kelių dėkingų progų nerealizavęs Lukas Baranauskas pralaužė ledus – puolėjas pelnė pirmą įvartį šiame sezone, tiksliai smūgiuodamas iš arti.

„Atlanto“ pergalė ketvirtame uostamiesčio derbyje – visiškai pelnyta, savo ruožtu, granitiečiai turėtų pasidaryti tam tikras išvadas.