A lyga: "Banga" pirmavo, bet laimėjo "Ekranas" (VIDEO)

Panevėžio „Ekranas“ pratęsė pergalių seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Šeštąją vietą turnyro lentelėje užimanti vidurio Lietuvos komanda savo aikštėje privertė Gargždų „Bangą“ patirti šeštąją nesėkmę paeiliui. Nors svečiai pirmieji atidarė įvarčių sąskaitą, tačiau tai panevėžiečiams didelių sunkumų nesukėlė – 4:1 (2:1).

17-a minučių praktiškai nepriartėjusi prie svečių vartų „Banga“ visiškai prieš žaidimo eigą išsiveržė į priekį. Po kampinio Artiomas Stiožka kyštelėjo koją ir nukreipdamas perdavimą link vartų. Vartininkas Evanas Aleksandrow-Ridley šuoliu kamuolio nepasiekė, o pirmasis prie jo suskubo Aleksėjus Epifanovas ir išvedė svečius į priekį.

Iki tol nieko pavojingo nesukūręs „Ekranas“ eilinį kartą pademonstravo kovingą charakterį ir Gargžgdų komandai persvara džiaugtis leido vos tris minutes. Po puikaus Gotaro Vasiliausko aukšto perdavimo iš krašto vartus palikusį Igną Driomovą aplenkęs Edvardas Tamulevičius gražiu smūgiu galva išlygino rezultatą.

Užsivedę panevėžiečiai dar aktyviau metėsi į priekį. Greitos atakos metu į vartus iš toli nepataikė Elivelto, vėliau į baudos aikštelę įsiveržusio Donato Petrausko smūgį blokavo gynėjas.

Sėkmė „Ekranui“ nusišypsojo 27-ąją minutę. Po kampinio brazilas Felipe Silva Elias galva numetė kamuolį link tolimo virpsto, kur visiškai be priežiūros paliktas jo tėvynainis Elivelto ramiai nukreipė jį į tuščią vartų kampą.

Įvarčio deficitas privertė iki tol didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukusią „Bangą“ ieškoti kelių link varžovų vartų. Aktyviai dešinėje pusėje žaidęs Klaudijus Upstas 38-ąją minutę tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Sergijų Ševčiuką, kuriam smūgiuoti sukantis neleido jį patikimai prižiūrėjęs varžovas.

Po pertraukos aikštėje pasirodęs Tomas Salamanavičius iškart ėmėsi darbo. Iš pradžių jo labai gerą smūgį šuoliu atrėmė I.Driomovas, vėliau saugo perdavimą netaikliu smūgiu galva užbaigė E.Tamulevičius.

Aktyviai pradėję antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai buvo apdovanoti 55-ąją minutę. Įžaidus kampinį, I.Driomovas privalėjo pagauti nepavojingą Elivelto perdavimą, tačiau jaunasis vartininkas apmaudžiai išleido kamuolį iš rankų. Šalia buvęs  E.Tamulevičius jį nedelsdamas nubaudė tiksliu smūgiu.

62-ąją minutę puikią galimybę sušvelninti rezultatą turėjo Mindaugas Bitinas. Saugui nukrito kamuolys baudos aikštelėje po K.Upsto perdavimo, bet stiprų jo smūgį pažeme sugebėjo sugauti puikią reakciją pademonstravęs E.Aleksandrow-Ridley.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, „Ekranas“ atsitraukė, leisdamas svečiams daugiau kontroliuoti kamuolį, kuriems nuovargis neleido sukurti jokių pavojingų momentų.

82-ąją minutę į „Bangos“ vartus krito ketvirtasis įvartis. Po kampinio gynėjams atmušus perdavimą, Jono Skinderio nestipraus smūgio kelyje atsidūrė F.Elias. Legionierius ramiai susistabdė kamuolį ir pasiuntė jį į vartų tinklą.

Netrukus „Ekranas“ galėjo įmušti dar sykį, bet puikų tolimą T.Salamanavičiaus šūvį akrobatiniu šuoliu sugebėjo atremti I.Driomovas, o pakartotinis Dovydo Norvilo bandymas iš labai aštraus kampo buvo netaiklus.