A lyga: "Sūduva" nugalėjo "Stumbrą" ir lipa ant kulnų "Atlantui"

Marijampolės „Sūduva“ nutraukė daugiau nei mėnesį trukusią nelaimėtų rungtynių „SMScredit.lt A lygoje“ seriją. Ketvirtą vietą čempionate užimantis Suvalkijos klubas namuose 2:0 (0:0) įveikė Kauno „Stumbrą“ ir sumažino atsilikimą nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Klaipėdos „Atlanto“ iki dviejų taškų.

Tai – pirmoji „Sūduvos“ pergalė lygoje, vadovaujant naujajam komandos vyr. treneriui Vladimirui Čeburinui.

Daugiau kontroliavę kamuolį aikštės šeimininkai pirmieji sukūrė progą įvarčiui. Ernestas Veliulis puikiu reidu pro kelis varžovus iššoko prieš vartus, tačiau paskutiniu momentu jam po kojomis kritęs Rimvydas Sadauskas kamuolį sugebėjo išmušti.

Sulaukęs varžovų klaidos aikštės viduryje „Stumbras“ surengė greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusiam Cristianui Alexui pasižymėti neleido puikiai sužaidęs Ivanas Kardumas.

Kėlinio viduryje po pražangos ir perdavimo link vartų Tomas Radzinevičius puikiai parideno kamuolį visiškai laisvam Predragui Pavlovičiui, tačiau serbui smūgis visiškai nepavyko.

Artėjant pertraukai, „Stumbro“ trenerių štabui teko atlikti privestinį keitimą. Traumą patyrusį C.Alexą pakeitė savo debiuto Lietuvos čempionate sulaukęs Oumaras Sissoko.

Puikią galimybę įmušti turėjo sūduviškis Paulius Janušauskas. Saugas prasimetė kamuolį pro varžovą, įsiveržė į baudos aikštelę, bet mušė šalia vartų. Vėliau po perdavimo iš krašto Rafaeliui Broetto teko gaudyti Admiro Kecapo smūgį galva.

Po pertraukos turėjusiai iniciatyvą „Sūduvai“ ir toliau nesisekė pralaužti geležinės svečių gynybos. R.Broetto darbo kauniečių gynėjai nesuteikė. Tuo tarpu I.Kardumui teko padirbėti gaudant Naurio Petkevičiaus smūgį. Suvalkiečių vartininkas susitvarkė ir su Roberto Vėževičiaus stipriu šūviu greito išpuolio metu.

Kėlinio viduryje žodį tarė T.Radzinevičius. Aikštės šeimininkų kapitonas greitos atakos metu įsiveržė į baudos aikštelę, išvengė Tomo Snapkausko priežiūros ir tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį Povilui Leimonui, kuriam beliko pataikyti į vartus ir išvesti „Sūduvą“ į priekį. Tai – pirmasis saugo įvartis čempionate.

Po įvarčio sūduviškiai kiek atsitraukė link savo vartų, tačiau jokio pavojaus prie varžovų vartų „Stumbrui“ surengti nepavyko. Aikštės šeimininkai kėlė nemalonumus kauniečiams standartinėmis situacijomis. Po vienos jų kamuolys atšoko Vaidui Slavickui, kurio stiprų tolimą smūgį pažeme R.Broetto ne be vargo.

Tašką paskutinę mačo minutę padėjo E.Veliulis. Eligijaus Jankausko perdavimu prieš vartus iššokusio saugo smūgiuotas kamuolys po rikošeto nuo gynėjo perskriejo vartininką ir atsidūrė tinkle.

Jau per arbitro pridėtą laiką dar sykį pasižymėti galėjo P.Leimonas, bet smūgiu į baudos aikštelės prieigų suvalkietis kamuolį pasiuntė šalia vartų.