A lyga: "Žalgiris" po permainingos kovos įveikė "Utenį"

UEFA Čempionų lygos dvikovose su „Astana“ klubu puikias progas vėjais švaistęs Andrija Kaludžerovičius atsigriebė „SMScredit.lt A lygoje“.

18-ojo turo mače serbas pasiekė „hetriką“, o į turnyro lentelės viršūnę sugrįžęs Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje 4:2 (2:2) nugalėjo du sykius pirmavusį Utenos „Utenį“.

Uteniškių treneris Olegas Boičyšinas nuo mačo pradžios į kovą metė debiutantą Takuya Matsunagą ir praėjusiame sezone „Utenio“ garbę gynusį ukrainietį Jurijų Vereščiaką. Savo ruožtu „Žalgirio“ ekipoje retus šansus pasirodyti starto sudėtyje sulaukė Jorge‘as Chula bei Marius Žaliūkas.

Dvikova prasidėjo netikėtai: jau 6-ąją minutę Kirilui Levšinui pavyko laimėti dvikovą prieš kur kas fiziškai stipresnį Mamadou Mbodjį, prasiveržti arčiau vartų bei tiksliai smūgiuoti pažeme.

Svečiai netrukus atsakė atakų lavina, versdami po Luką Žukauską ir gynėjus gintis nuo aštrių išpuolių. Visgi 18-ąją minutę „Utenio“ vartininkas buvo bejėgis, kai po Manto Kuklio pakelto kampinio tiksliai galva smūgiavo A. Kaludžerovičius.

Netrukus L. Žukausko budrumą patikrino Marinas Matošas bei Bahrudinas Atajičius, tačiau 23-iąją minutę „Žalgirio“ gynyba vėl subraškėjo. Vilniaus klubui priklausantis Danielis Romanovskis atliko surado į baudos aikštelę įkertantį J. Vereščiaką, kuris, kaip ir K.Levšinas, tiksliai smūgiavo pažeme.

Žalgiriečiams vėl prieš pertrauką pavyko išlyginti rezultatą. 37-ąją minutę „Utenio“ žaidėjas prarado kamuolį, o greitos kontratakos metu A. Kaludžerovičius aplenkė L. Žukauską, kuris tame epizode galėjo sužaisti sėkmingiau.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgirio“ tanko vikšrai pradėjo traiškyti varžovų gynybą, tad trečias įvartis nebuvo staigmena. Šalia baudos aikštelės prieigų 51-ąją minutę kamuolį sustabdęs Linas Pilibaitis suklaidino varžovą ir puikiai kaire smūgiavo į tolimą vartų kampą.

Prieš tai dviejų pavojingų atakų smaigalyje buvęs A. Kaludžerovčius mačo pabaigoje pelnė „hetriką“ ir sudėliojo visus rungtynių taškus. 83-iąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša įsirašė rezultatyvų perdavimą ir stebėjo, kaip serbas vienu lietimu nukreipė kamuolį po skersiniu.

„Utenis“ antrame kėlinyje surengė kelias aštrias atakas. Pavojingiausio epizodo epicentre buvo atsidūręs Jevgenijus Morozas, po J. Vereščiako perdavimo kaire koja smūgiavęs į vartininką.

„Žalgirio“ strategas Valdas Dambrauskas suteikė progą „SMScredit.lt A lygoje“ debiutuoti Slavko Blagojevičiui, kuris mačą baigė užsidirbęs geltoną kortelę.