A lygoje - pergalingas "Žalgirio" startas prieš "Atlantą"

Vilniaus „Žalgiris“ dar pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius į Klaipėdos „Atlanto“ vartus, kurių užteko pergalingai A lygos čempionato pradžiai. Nors į uostamiestį sugrįžęs Andrejus Paniukovas sušvelnino rezultatą antroje mačo pusėje, tačiau pergalės čempionai iš rankų nepaleido – 2:1 (2:0).

Šalies čempionui susikrauti saugų pranašumą užteko pusvalandžio. Po lygios mačo pradžios, komandoms apsikeitus smūgiais standartinių situacijų metu, 20-ą minutę Matija Ljujičius puikiu perdavimu iš gilumo perpjovė varžovų gynybos liniją ir perdavimu surado Elivelto. Legionierius iš Brazilijos įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo nugriautas.

Teisėjas nedvejodamas užfiksavo Marko Benetos pražangą ir skyrė baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Mantas Kuklys.

Po to puikiai pirmajame kėlinyje rungtyniavęs Elivelto po klaipėdiečių klaidos aikštės viduryje atsidūrė „Žalgirio“ greito išpuolio smaigalyje, tačiau jo smūgį atrėmė Deividas Mikelionis.

Vis tik jau kitos vilniečių atakos metu brazilas įsirašė savo pavardę į rungtynių protokolą, nukreipdamas kamuolį vartų tinklą po Vytauto Lukšos perdavimo.

Artėjant pertraukai, „Atlantas“ tikėjosi baudinio, kai po nedidelio gaisro svečių baudos aikštelėje Rolandas Baravykas krisdamas ne tik išmušė kamuolį, bet ir nugriovė šalia buvusį Jurijų Vereščiaką. Arbitras neišgirdo nei futbolininkų, nei gausiai susirinkusių žiūrovų argumentų.

Vėliau smūgiu virš vartų žalgiriečiams grasino dar pernai jiems atstovavęs Linas Pilibaitis, J.Vereščiako smūgį pažeme greitos atakos metu sugavo Armantas Vitkauskas.

Sužaidus valandą, „Žalgiris“ privalėjo padėti tašką rungtynėse, tačiau prieš vartus atsidūręs Darvydas Šernas sudrebino vartų konstrukciją, pataikydamas į virpstą.

Tuo tarpu jau kitos atakos metu svečiams teko išimti kamuolį iš tinklo. Andrejus Paniukovas, po keitimo aikštėje praleidęs vos 17 minučių, akistatoje įveikė A.Vitkauską ir sušvelnino rezultatą,.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, futbolininkai negailėjo vieni kitų, aikštėje ėmė virti aistros, todėl mačo arbitrui jas gesinti teko geltonomis kortelėmis. „Žalgiris“

Rezultatą išlyginti bandęs „Atlantas“ daugiausiai grėsmės kėlė standartinėse situacijose. Sykį smūgis galva nepavyko be priežiūros paliktam Sergejui Obivalinui, vėliau Olego Dmitrijevo po pražangos stipriai muštą kamuolį sugavo vilniečių vartininkas.