"Borussia" autobusą sprogdino rusas: jis tikėjosi pasipelnyti iš klubo akcijų


lrytas.lt 2017-04-21 11:34:03 Bundesliga Čempionų Lyga BV Borussia Dortmund 09

Vokietijos policija per savaitę išnarpliojo teroristinio išpuolio prieš Dortmindo „Borussia“ futbolo klubą mazgą, rašo lrytas.lt.

Nors pradžioje kalbėta, kad tai galimai islamistų bandymas kirsti Vakarų pasauliui, tačiau tiesa yra kur kas banalesnė – viską lėmė žmogaus godumas. Vokietijos federalinė prokuratūra ketvirtadienį suėmė iš Rusijos kilusį ir rusų bei Vokietijos pilietybes turinti Sergejų B., kuriam inkriminuojamas nusikaltimas iš savanaudžių paskatų.

Balandžio 11-oios pavakarę į Čempionų lygos ketvirtfinalio susitikimą su prancūzų „Monaco“ atstovais vykusi Vokietijos Dortmundo „Borussia“ ekipa buvo sprogdinama – šalia į rungtynes važiavusio autobuso nugriaudėjo trys sprogimai. Be to šalia įvykio vietos pareigūnai rado ne tik vieną nesuveikusį sprogmenį, bet ir tris raštelius.

Nors Vokietijos policija spaudos konferencijoje sprogimus pavadino specialiai į komandą nutaikyta „ataka“, tačiau teigta, kad „jokie elementai“ nesuteikia aiškios priežasties manyti, jog tai buvo teroristinio pobūdžio išpuolis.

Netoli įvykių vietos rastas ir, kaip spėjama, užpuoliko palikti rašteliai, kuriuose prisiimama atsakomybė dėl sprogimų.

Jų autentiškumas vis dar tiriamas, o daugiau detalių policijos atstovai nepateikė. Pareigūnai taip pat atskleidė, jog medžioja užsienietiškais numeriais paženklintą automobilį, kuris, manoma, yra susijęs su įvykusiais sprogimais.

Tačiau jau vakar vokiečių prokuratūra atskleidė šio sprogdinimo motyvus. Pasirodo, 28 metų Sergejus B. buvo nutaręs pasipelnyti iš klubo akcijų. Prieš išpuolį jis internetu nusipirko 15 tūkst. „Borussia“ klubo akcijų opcioną už 78 tūkst. eurų. Jei po sprogimo klubo akcijos kristų, rusas po pasibaigusio sandėrio ir „Borussia“ priverstinio akcijų pardavimo būtų užsidirbęs net 4 mln. eurų.

Kaip teigia policija, Sergejus B. apsistojo tame pačiame viešbutyje, kuriame buvo ir Dortmundo ekipos nariai. Jis anksčiau rezervavo kambarius skirtingoms dienoms – balandžio 9-13 ir 16-20 dienoms.

Rusas tai padarė dar prieš UEFA čempionų lygos ketvirtfinalio burtus, nes nežinojo, kada būtent namie žais „Borussia“ savo akistatą.

Visus tris sprogmenis Sergejus B. padėjo gatvėje, kuria turėjo vykti Dortmundo ekipos autobusas ir susprogdino distanciniu būdu.

Pametėjęs raštelius, Sergejus B. bandė visais būdai nukreipti tyrėjų dėmesį į šalutinius dalykus: viename kalbėta apie kanclerės Angelos Merkel darbus ir „Tornado“, skaidančius virš halifato“, kitame – apie antifašistinį judėjimą, o trečiame – apie reikalavimą uždaryti Amerikos karinę bazę Ramštaine. 

Per ruso išpuolį balandžio 11-ąją nukentėjo vienas žmogus – „Borussia“ komandos gynėjas Marcas Bartra patyrė rankos lūžį bei sužalojimus ir buvo išvežtas į ligoninę, kurioje jam buvo tlikta operacija.

Straipsnio įvertinimas: 0 0

Norėdami komentuoti prisijunkite (registruokitės) viršuje dešinėje.

kontrolinis
2017-04-21 23:50
0 0
pasidomejau,uzsienio spaudoj smulkiau apie tai paaiskina. bent jau motyvas tokiu atveju tikrai atrodo logiskas. tik kiek ziurejau ta diena bvb akcijos pakrito 12ct.kita diena vel pakilo 11ct.
.
2017-04-21 22:32
0 4
...
Pasidomek kaip veikia stock options. Is kainu kritimo labai lengva pasidaryt milziniskus pinigus. Duodu pavyzdi tokio atvejo: nusiperki teise po savaites parduot akcijas uz 100eur uz vieneta, nors dabar tu tos akcijos net neturi(dabartine kaina akciju 100eur). Sios teises verte 1eur. Po savaites kaina krenta iki 50eur uz vieneta. Nusiperki akcija uz 50eur ir parduodi uz 100eur. Kazkas panasaus buvo ir cia, bet su kitokiais skaiciais, turbut daug drastiskesniais, kad is 78k leistu uzdirbt 4mil.
Secamas
2017-04-21 21:45
3 1
...
Tikrai nedaug išmanai apie akcijas , todel geriau nerasinek.
kontrolinis
2017-04-21 15:46
1 6
...
visu pirma isis ir talibai yra vieni pries kitus kovojancios grupes. anrta isis finansuoja - saudo arabai,kuveitas,isrealis(jav) ir pan. rusai finansuoja sirija,tiketina hezbollah ir irana - kurie kovoja pries pirma isvardintus. galbut ir talibus,nors kai susitaike su turkija,tai mazai tiketina.
kontrolinis
2017-04-21 15:40
1 4
...
jei mases sugebetu mastyt manai isvis vyktu karai ir pan.
kontrolinis
2017-04-21 15:26
8 5
...
tu visiskai neturintys mastymo tiki tokiais yrodymais. paziurek kaip buvo bandoma maskuot visus ju darbus vakaru eu,tarsi atviros sienos ir teroro aktai yra visiskai nesusije. as nedaug ismanau apie klubu akcijas,bet gal tu man paaiskinsi kaip galima uzdirbt is kritusios vertes akciju? butu logiska jei nusipirkes borusios akciju kazkas pultu sprogdint ju priesininkus taip padedant bvb prasibraut iki uefa finalo ar net ji laimet. tada klubo akciju verte isaugtu ir but galima uzdirbt,ar ne taip viskas vyksta?
.
2017-04-21 14:23
7 3
tikras bullshitas,netikekit, Vokietija eina viena ranka su amerika,ka pasako ta ir daro.Galvojat Merkel viena ryta atsikele ir sumaste berascius isileist? kam jai tiek streso,ir kad nekestu visas pasaulis ? cia ir durnam aisku,kad liepta buv ir tiek.
...
2017-04-21 12:57
3 12
Kadangi pastaruosius metus visi dėl visko kaltino Rusiją, dabar atsirado "alternatyvaus" mąstymo ekspertai, kurie nors ir turint įrodymus, kad tai įvykdė rusas (nors tai visiškai nesusiję su Rusija ir jos politika), vis tiek netikės ir sakys, kad tai muslimų darbas, ir vokiečiai nori paslėpti, muslimų darbus Kodėl?

GN
2017-04-21 12:22
6 8
visus tuos isis,talibus kremlius ir financuoja,palaiko glaudziu rysius.
Madridista
2017-04-21 12:14
11 5
...
Nori tapti panasus i delfi