Brazilai tik po baudinių serijos įveikė Čilės rinktinę (VIDEO)

Šeštadienį vakare Belo Horizontėje prasidės atkrintamųjų etapas pasaulio čempionate. Pirmajame aštuntfinalio mače pirmenybių šeimininkai brazilai susitiko su Čilės nacionaline rinktine.

Nuo pat rungtynių pradžios Luiso Felipe Scolari vadovaujami brazilai pasiūlė varžovams aukštą rungtynių tempą. Gausiai savų sirgalių palaikoma komanda spaudė Čilės futbolininkus, taip pat nevengė prasižengti.

Nepaisant to, Jorge Sampaoli auklėtiniams neblogai sekėsi rengti aštrias kontratakas, tačiau pirmasis šio mačo įvartis krito į Claudio Bravo vartus.

18-ąją minutę po Neymaro pakelto kampinio pirmasis kamuolį baudos aikštelėje galva lietė Thiago Silva, o netrukus jis atsidūrė vartuose, kai jį į vartus pasiuntė Davidas Luizas.

Brazilai nenustojo atakuoti savo varžovų: keletą kartų savo greitį pademonstravo didžiausia komandos žvaigždė Neymaras, tačiau jam arba nepavyko tiksliai smūgiuoti, arba Čilės rinktinės gynėjai sėkmingai sukliudydavo tai padaryti.

Visgi pirmajam kėliniui perkopus zenitą čiliečių pastangos atakuojant taip pat davė vaisių: 32-ąją minutę Hulką paspaudęs Eduardo Vargas dešiniajame atakų krašte perėmė kamuolį ir atidavė jį į baudos aikštelę Alexiui Sanchezui, kuris nesunkiai nuginklavo varžovų vartininką Julio Cesarą.

Po išlyginamojo įvarčio atakuoti varžovų vartus labiau sukruto turnyro šeimininkai, tačiau nepaisant jų pastangų rezutlatas po Howardo Webbo švilpuko, skelbiančio pertrauką, konstatavo, jog rezultatas lygus 1 - 1.

Antrajame kėlinyje žaidimo tempas kiek sumažėjo, o nuo antrosios rungtynių dalies pradžios Čilės rinktinė vis dažniau lankydavosi varžovų aikštės pusėje bei J.Cesaro baudos aikštelės prieigose.

Kiek vėliau, kėliniui įpusėjus, iniciatyvą perėmė brazilai ir L.F. Scolari auklėtiniams netgi buvo pavykę susigrąžinti pranašumą, tačiau Hulko įvartis nebuvo įskaitytas, mat rungtynių teisėjas užfiksavo žaidimą ranka.

Iniciatyvą per paskutiniąsias 10 pagrindinio laiko minučių vėl susigrąžino Čilės rinktinė, tačiau nei jiems, nei brazilams nepavyko išplėšti pergalės per pagrindinį rungtynių laiką, todėl komandos pradėjo pasiruošimą pratęsimui.

Brazilijos rinktinė pratęsimo metu parodė, jog jėgų buvo išsaugojusi daugiau, todėl nuo pat pradžių iniciatyva buvo jų rankose.

Nepaisant to, šimtaprocentinių progų L.F. Scolari auklėtiniams susikurti per pusvalandį nepavyko, o tuo tarpu antrojo pratęsimo kėlinuko pabaigoje Mauricio Pinilla vos nepasiuntė turnyro šeimininkų iš turnyro, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Komandos stojo mušti 11 metrų baudinių, kurių serija prasidėjo palankiai brazilams: pirmasis Davido Luizo smūgis skrodė vartų tinklą, o J.Cesaras atrėmė M.Pinillos bandymą.

Tačiau vėliau Willianas smūgiavo pro šalį. Tiesa, išlyginti antru bandymu serijos rezultato nepavyko ir A.Sanchezui.

Kitas prie kamuolio stojo gynėjas Marcelo, kuris be didesnio vargo nuginklavo C.Bravo. Pirmąjį sėkmingą Čilės rinktinės baudinį smūgiavo Charlesas Aranguizas.

Atrodė, kad viskas krypsta teigiama linkme čiliečiams: Hulko smūgį atrėmė C.Bravo ir po nesėkmingos serijos pradžios pagaliau pavyko išlyginti jos rezultatą.

Tačiau Neymaras manė kitaip ir pasiuntė kamuolį į tinklą, o Gonzalo Jaros smūgis nuo virpsto skriejo į užribį, o tai reiškė, jog Brazilijos rinktinė keliauja į turnyro ketvirtfinalį.

Brazilija* 1 - 1 Čilė

(Baudinių serija: 3 - 2)

18' [1 - 0] D.Luiz

32' [1 - 1] A.Sanchez

Startinės komandų sudėtys:

Brazilija: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Fernandinho, Marcelo, Hulk, Fred, Neymar, Oscar, Luiz Gustavo

Čilė: Bravo (c), Mena, Isla, Silva, Sanchez, Vidal, Vargas, Medel, Jara, Aranguiz, Dias