Visos rungtynės
Kurią rinktinę palaikysite pasaulio čempionate?
  • Angliją
  • Vokietiją
  • Braziliją
  • Argentiną
  • Ispaniją
  • Kitą

Visos apklausos

D.Galkevičius: „Reikia gerai pasiruošti sezonui ir tuomet žiūrėsime kas bus“ (VIDEO)


Marijampolės „Sūduva“ pirmadienį pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui. 30-metis saugas Dominykas Galkevičius buvo vienas iš naujų veidų „Sūduvos“ stovykloje. Gruodžio mėnesį patyręs futbolininkas papildė Marijampolės ekipos gretas ir 2017 metų sezone vilkės šios komandos marškinėlius.

Iš Jonavos kilęs futbolininkas profesionalo karjerą pradėjo Panevėžyje. Dar nesulaukusį pilnametystės D. Galkevičių pastebėjo „Ekrano“ klubo vadovybė bei pakvietė atvykti rungtyniauti į Aukštaitijos sostinę.

„Būdamas 17-os metų sužaidžiau keletą rungtynių Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje komandoje ir gavau pasiūlymą iš Panevėžio. Tuomet komandą treniravo Virginijus Liubšys, o klubo direktorius buvo Valdemaras Šteinas. Sulaukęs pasiūlymo nedvejojau ir atsidūriau Panevėžyje“, – trumpai apie profesionalios karjeros pradžią pasakojo saugas.

D. Galkevičius Panevėžio „Ekrane“ praleido šešerius metus ir iškovojo ne vieną svarbų trofėjų bei buvo vienas iš komandos lyderių.

„Kai praeina daug laiko lieka geriausi prisiminimai. Savaime aišku, kad buvo ne tik geri epizodai, būdavo ir sunkių momentų, tačiau prisiminimai išlieka teigiami. Pasiekėme daug pergalių, geri komandos draugai, pats miestas gyveno futbolu, malonu viską prisiminti“, – kalbėdamas apie „Ekrane“ praleistus metus dėstė futbolininkas.

2010 metais, po sėkmingo sezono tiek „Ekranui“, tiek pačiam D. Galkevičiui, pastarasis buvo išrinktas geriausiu Lietuvoje rungtyniaujančiu futbolininku. Pats saugas neslepia, kad tai buvo sėkmingiausias jo karjeros sezonas.

„Visa statistika rodo, kad tai buvo geriausias mano sezonas iki šiol. Tada atrodė, kad tas sezonas buvo žingsnis į priekį, kad vėliau bus dar geriau, tačiau taip įvyko, kad išvykus rungtyniauti į užsienį viskas komplikavosi, kalbant apie žaidybinį laiką bei traumas“, – pripažino „Sūduvos“ naujokas.

Po sėkmingo sezono Lietuvoje saugu pradėjo domėtis užsienio ekipos. Tuomet D. Galkevičiaus keliai pasuko į kaimyninės Lenkijos „Ekstraklasoje“ rungtyniaujančią Lubino „Zaglebie“ ekipą. Nors atvykus į naująją komandą atrodė, kad viskas klostysis gerai, tačiau vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Pati pradžia išvykus į Lenkiją buvo daug žadanti. Nuvykęs į „Zaglebie“, maždaug pusmetį mačiau save ten ir viskas buvo gerai. Tačiau sportas yra toks dalykas, kad viskas gali greitai pasikeisti. Atvyko naujas komandos trenerių štabas, aš gavau vieną, kitą traumą ir viskas pradėjo keistis. Taip viskas susiklostė, kad Lenkijoje įsitvirtinti nepavyko“, – apie karjeros periodą Lubine pasakojo „Sūduvos“ naujokas.

2014 metais po nesėkmingo periodo užsienyje D. Galkevičius sugrįžo į Lietuvą bei prisijungė prie „Klaipėdos granito“. Pasak D. Galkevičiaus, grįžimas buvo neišvengiamas siekiant susigražinti sportinę formą bei norint pajusti žaidimo skonį.

„Užsienyje ne visas praleistas laikas buvo produktyvus, turėjau mažiau žaidybinio laiko, teko kovoti su savimi, savo fiziologija, traumom. Nestovėjau vietoje, tačiau reikėjo stengtis ir gražinti geresnę sportinę formą, bet tai padaryti nebūdavo lengva, nuolat kankindavo kažkokios sveikatos bėdos“, – sakė žaidėjas.

Praėjusį sezoną D. Galkevičius praleido gimtojoje Jonavoje, kur buvo vienas iš „Lietavos“ lyderių ir sugebėjo išvengti rimtų traumų. Šis faktas futbolininką labiausiai džiugino.

„Taip jau viskas susiklostė, kad „Lietavoje“ po penkerių ar šešerių metų pertraukos sužaidžiau pakankamai daug rungtynių. Turėjau  vieną mažą traumą, tačiau ji nebuvo specifinė, ne tokia, kurias vis turėdavau, tai labai džiugino. Galbūt radau raktą į savo sveikatos optimalumą. Malonu, kad pavyko žaisti gimtame mieste, buvo kažkas naujo ir tai padėjo sugrįžti į žaidybinį tonusą“ – dėstė futbolininkas.

Dauguma lietuviško futbolo gerbėjų prisimena tikslius tolimus D. Galkevičiaus smūgius, kurie į neviltį varė ne vieną varžovų vartininką. Pats saugas šio žaidimo komponento kiek pasigenda savo repertuare, tačiau žadėjo ateityje daugiau smūgiuoti iš toli.

„Tolimi smūgiai kiek pradingo, pats prisimenu, pasižiūriu tuos tolimus tikslius smūgius video įrašuose. Kažkiek keista, kad pastaruosius metus net nemėginu smūgiuoti iš toli, kažkas yra užsiblokavę, tad mėginsiu atgaivinti taikiklį ir smūgiuoti dažniau. Daug kas priklauso nuo fizinio pasiruošimo, kai esi pasiruošęs, psichologiškai gerai jautiesi, tai ir atsiranda gerų epizodų. Kai nesi geroje formoje, daugiau kankiniesi, nei mėgaujiesi žaidimu“ – pasakojo D. Galkevičius.

Per savo karjerą 178 centimetrų ūgio saugas ne kartą rungtyniavo prieš „Sūduvą“ ir pelnė keletą įspūdingų įvarčių į savo naujosios komandos vartus. Juos prisiminęs futbolininkas teigė, jog nori atsilyginti marijampoliečiams ir tiksliais smūgiais bausti varžovus.

Paklaustas apie tikslus „Sūduvoje“ D. Galkevičius akcentavo pasiruošimo sezonui svarbą bei teigė negalvojantis apie kitus dalykus, o koncentruojasi ties šia diena.

„Visų pirma – reikia žiūrėti į šią dieną ir dirbti savo darbą. Jei be nesklandumų praeis pasiruošimas sezonui, tada bus matyt kiek esu pasiruošęs. Dabar koncentruojuosi tik į pasiruošimo laikotarpį, negalvoju apie sezoną ar vaidmenį komandoje. Reikia gerai pasiruošti sezonui ir tuomet žiūrėsime kas bus“ – kalbėjo Marijampolės ekipos naujokas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0