Dugnas: Lietuvos futbolo ateitį sutriuškino Liuksemburgas

Lietuvos jaunių U-17 (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė paskutinėse atrankos į Europos čempionato 11 grupės rungtynėse žaidė su bendraamžiais iš Liuksemburgo ir nusileido rezultatu 0:3 (0:2).

Pirmasis rungtynių įvartis krito 20 minutę, pasižymėjus Kenanui Avdusinocui. Lietuviai po praleisto įvarčio sutelkė daugiau energijos puolimui, tačiau Ernestui Stočkūnui ir Juliui Momkui nepavyko išlyginti rezultato. Didžiosios hercogystės atstovai skaudžiai nubaudė mūsiškius už iššvaistytas progas - Victoras Kleinas paskutinę pirmo kėlinio minutę padvigubino persvarą.

Varžovai demonstravo pasitikėjimą savo jėgomis ir antrose dvikovos pusėje, dažnai apsilankydami prie Milvydo Tupiko vartų prieigų. Lietuviai puikų šansą pasižymėti turėjo 55 minutę po kampinio, tačiau Domo Levišausko smūgis skriejo šalia vartų. Deja, po šio epizodo Liuksemburgo rinktinės kapitonas Emiras Bijelicas pelnė trečią savo komandos įvartį. Susitikimo pabaigoje Eligijui Jankauskui ir Deividui Šešplaukiui nepavyko sušvelninti rezultato.

11 grupės nugalėtoja tapo Ispanija, 3:1 įveikusi turnyro šeimininkę Slovakiją. Trečią vietą pelnė Liuksemburgas, Lietuvos U-17 rinktinė liko paskutinė.

Rungtynių statistika

Lietuva U-17 - Liuksemburgas U-17 0:3 (0:2)

Velky Bielio stadionas

Teisėjas - Mervyn Smyth (Šiaurės Airija)

Įvarčiai: 20 min. Kenan Avdusinovic, 40 min. Victor Klein, 59 min. Emir Bijelic (Liuksemburgas U-17)

Įspėtas: 41 min. Eligijus Jankauskas (Lietuva U-17)

Lietuvos jaunių U-17 rinktinė: Milvydas Tupikas, Aidas Gurskis (41 min. Oskaras Lukošiūnas), Domas Levišauskas, Simonas Jurgilas, Nikita Peretiatko, Ernestas Stočkūnas (41 min. Vilius Giedraitis), Edvinas Kloniūnas, Artiom Gončerenko, Eligijus Jankauskas, Linas Mėgelaitis, Julius Momkus (59 min. Deividas Šešplaukis)