Dusyk pataikiusi į skersinį „Sūduva“ čempiono neįveikė

Geresnius šansus įvarčiui įmušti sukūrusi Marijampolės „Sūduva“ nesugebėjo palaužti Vilniaus „Žalgirio“ savo žiūrovų akivaizdoje, o A lygos lyderių II rato mūšis baigėsi be įvarčių 0:0. Abi rezultatyviausios lygos komandos be įvarčio aikštę paliko tik po antrą kartą sezone.

Pergalės atveju suvalkiečiai būtų sumažinę atsilikimą nuo čempionato lyderio iki trijų taškų. Tuo tarpu vakar laimėjus „Trakams“, Marijampolės komandos atotrūkis nuo trečiosios vietos sumažėjo iki penkių taškų.

Nors rungtynių pradžioje iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė svečiams, tačiau didesnių pavojų prie varžovų vartų jie nesukūrė. Iš toli netiksliai mušė Elivelto, vėliau nuo kampinio gairelės keldamas kamuolį jo į vartus vos neįsuko Mantas Kuklys, priversdamas pasijaudinti Ivaną Kardumą.

„Sūduva“ Sauliui Klevinskui darbo nesuteikė iki 30-osios minutės, kai tiesiog privalėjo išsiveržti į priekį. Kampinio metu prie žalgiriečių vartų kilo didžiulis gaisras. Komandą iš pradžių gelbėjo vartininkas, atremdamas Pauliaus Leimono smūgį galvą, po to jau M.Kuklys nuo vartų linijos atmušė Henrio Ndongo, kuris sugebėjo mušti gulėdamas ant žemės, bandymą, o vartų apgultį užbaigė šiek tiek per aukštas Mariaus Činiko tolimas šūvis.

Po šio epizodo aikštės šeimininkų atakos darėsi vis pavojingesnės. S.Klevinskui teko padirbėti, nutraukiant aštrų P.Leimono perdavimą po gražios sūduviškių atakos, o prieš pat pertrauką jau ir vartininkas sunkiai būtų išgelbėjęs „Žalgirį“ po M.Činiko dar vieno smūgio – kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Antrasis kėlinys vyko pirmojo scenarijumi. Sostinės komanda į aikštę metė Matiją Ljujičių, kuris patikrino I.Kardumo budrumą tolimu šūviu, kamuolį „Sūduvos“ vartininkas nukreipė už galinės linijos.

Sužaidus valandą didžiulio nepasitenkinimo sulaukė arbitro sprendimas į svečių vartus skirti laisvą baudos smūgį baudos aikštelėje už tai, kad I.Kardumas paėmė į rankas kamuolį, kurį paskutinis lietė Andro Švrljuga. Įžaidus baudos smūgį, vartininkas Donovano Slijngardo bandymą sugavo. Kitos atakos metu I.Kardumas atrėmė ir dar vieną tolimą M.Ljujičiaus smūgį.

Komandų veiksmų puolime nesuaktyvino ir po keitimo aikštėje pasirodę sūduviškis Ovidijus Verbickas ir žalgirietis Bahrudinas Atajičius.

Pavojingiausias savo atakas aikštės šeimininkai sukūrė likus žaisti mažiau nei 10 minučių. Po Ernesto Veliulio perdavimo Karolis Laukžemis krisdamas galva mušė visai šalia virpsto. Vėliau kampinio metu svečius vėl gelbėjo skersinis, kai į jį mušė Radanfahas Abu Bakras.

Paskutinę minutę greitos atakos metu K.Laukžemis nepagailėjo perdavimo O.Verbickui, kurio labai stiprų smūgį S.Klevinskas šuoliu sugebėjo nukreipti už vartų.