Emocingose rungtynės dėl trečios vietos - portugalų triumfas po pratęsimo (VIDEO)

15 valandą Lietuvos laiku Maskvoje įvyko priešpaskutinės 2017 metų FIFA Konfederacijų taurės turnyro rungtynės.

Kovoje dėl bronzos susigrūmė savo pusfinalius pralaimėjusios A grupės komandos - Portugalija ir Meksika. Aistrų kupinoje ir daugiau nei 90 minučių pareikalavusioje kovoje dėl trečios vietos rezultatu 2-1 triumfavo be Cristiano Ronaldo žaidę Europos čempionai.

Fernando Santoso auklėtiniai itin aktyviai pradėjo rungtynes ir kėlė grėsmę Meksikos ginamiems vartams. 16-ąją minutę Senojo žemyno čempionai turėjo idealią progą įsiveržti į priekį, tačiau jaunasis Andre Silva nesugebėjo realizuoti paties uždirbto 11 metrų baudinio.

Pirmąją realią progą įsiveržti į priekį meksikiečiai turėjo 30-ąją minutę, kai Javieras Hernandezas baudos aikštelėje puikiai priėmė kamuolį, tačiau nuostabią reakciją pademonstravo Rui Patricio.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką rimtesnių progų abi komandos nebesukūrė, todėl visa kova persikėlė į kitas 45 minutes.

Meksikiečiai antrąjį kėlinį pradėjo kur kas grėsmingiau nei jų varžovai ir netruko pasiekti pirmąjį įvartį - 54-ąją minutę po klastingo J. Hernandezo perdavimo kamuolys vartų liniją kirto atsitrenkęs į portugalų gynėjo Luiso Neto kojas.

Po praleisto įvarčio Portugalijos rinktine aktyvino savo pajėgas puolime ir gana gerą progą 60-ąją minutę turėjo Pizzi, tačiau šiam futbolininkui pasižymėti po puikaus Gelsono Martinso perdavimo nepavyko.

Vos po kelių minučių dar vieną puikią progą pasižymėti turėjo portugalai, o pačiame veiksmo centre buvo atsidūręs G. Martinsas. Krašto puolėjas visiškai laisvas iš kelių metrų smūgiavo galva, tačiau neįtikėtiną reakcija pademonstravo Guillermo Ochoa.

Likęs pagrindinis laikas meksikiečiams bėgo gana sklandžiai, tačiau portugalai nepasidavė iki pat paskutinės minutės. Pirmąją teisėjo pridėto laiko minutę portugalai išsigelbėjo - po Ricardo Quaresmos perdavimo rezultatą išlygino Pepe ir komandas išvedė į papildomas 30 minučių.

Pratęsimo metu meksikiečiai taip pat bandė žaisti agresyviai. 97-ąją minutę gerą progą turėjo Hirvingas Lozano, tačiau R. Patricio tinkamai užsiėmė kairįjį savo vartų kampą ir neleido pasižymėti meksikiečiamas.

Vis dėlto vėliau savo pranašumą rodė Europos čempionai, kurie 105-ąją minutę gavo progą atlikti dar vieną 11 metrų baudinį. Meksikos gynėjas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir šį kartą 11 metrų baudinį atlikęs Adrienas Silva nuginklavo G. Ochoa.

Antrasis pratęsimo kėlinys prasidėjo portugalų netektimi - Nelsonas Semedo užsidirbo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės, tiesa, meksikiečiai neilgai džiaugėsi vieno žaidėjo pranašumu - 112-ąją minutę antrą geltoną kortelę prieš save taip pat išvydo Raulis Jimenezas.

Per likusį pratęsimo laiką meksikiečiai spaudė varžovus, teisėjui teko raminti įsiplieskusias aistras ir net pašalinti Meksikos rinktinės trenerį, tačiau pagrindinio tikslo Meksikai pasiekti nepavyko ir bronzos medaliai atiteko portugalams.

Portugalija 2 - 1 Meksika
54' [0 - 1] Neto (į savus vartus)
90+1 [1 - 1] Pepe
105' [2 - 1] Adrien Silva (11 m. baudinys)
16' A. Silva (Portugalija) nerealizavo 11 m. baudinio
106' N. Semedo (Portugalija) pašalintas iš aikštės
112' R. Jimenez (Meksika) pašalintas iš aikštės

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">The <a href="https://twitter.com/hashtag/BUDMOTM?src=hash">#BUDMOTM</a> for <a href="https://twitter.com/hashtag/PORMEX?src=hash">#PORMEX</a> is <a href="https://twitter.com/miseleccionmx">@miseleccionmx</a>&#39;s <br>Guillermo Ochoa <a href="https://t.co/DO2HO2OCs6">pic.twitter.com/DO2HO2OCs6</a></p>&mdash; #ConfedCup (@FIFAcom) <a href="https://twitter.com/FIFAcom/status/881521317475995650">July 2, 2017</a></blockquote><script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>