Europos čempionato starte - nuostabus D. Payeto įvartis atnešęs pergalę prancūzams (VIDEO, FOTO)

Šiandien 22 valandą Lietuvos laiku Prancūzijoje startavo laukiamiausias metų sporto renginys - 2016 metų Europos futbolo čempionatas.

Legendiniame "Stade de France" stadione atidarymo rungtynėse susitiko šeimininkai prancūzai prieš rumunus. Didier Deschampso auklėtiniai dėl pirmosios pergalės turėjo pakovoti iš peties - rungtynių pabaigoje pergalę atnešė nuostabus Dimitri Payeto įvartis.

Pirmasis kėlinys

Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos žaidė gana atvirą futbolą. 4-ąją minutę buvo sukurta reali proga pelnyti pirmąjį įvartį, kai po kampinio visiškai be priežiūros paliktas Bogdonas Stancu atliko smūgį į vartus, tačiau neįtikėtinus refleksus pademonstravo vartininkas Hugo Llorisas.

Po kelių pavojingų rumunų išpuolių į kitą aikštės pusę bandė pereiti prancūzai, tačiau Didier Deschampso auklėtiniams sukurti pavojingų progų nepavyko. 10-ąją minutę rimtesnę progą sukūrė ir šeimininkai, kai po Dimitri Payeto aukšto perdavimo šalia vartų galva smūgiavo Oliveris Giroud.

Prancūzų atakos tapo dar aštresnės. 14-ąją minutę po puikaus Paulio Pogba perdavimo į ataką pasijungęs Bacary Sagna atliko smūgį į baudos aikštelę. Kamuolį blokavo vienas rumunų gynėjų, tačiau Antoine‘as Griezmannas laimėjo kovą dėl atšokusio kamuolio ir galva kamuolį nukreipė į virpstą. Tai buvo antroji reali proga šiame susitikime išvysti įvartį.

Kiek vėliau jėgos išsilygino. Šiek tiek pranašesni su kamuoliu buvo Prancūzijos rinktinės futbolininkai, tačiau realių progų pasižymėti jie neturėjo. Rumunai užtikrintai tvarkėsi gynyboje ir keliose epizoduose pabandė išbėgti į greitas kontratakas.

36-ąją minutę A. Griezmannas turėjo antrąją progą išvesti turnyro šeimininkus į priekį. Po tikslaus D. Payeto perdavimo į baudos aikštelę kirtęs Madrido „Atletico“ puolėjas atliko smūgi visai šalia vartų. Prancūzui atlikti tikslų smūgį sutrukdė varžovo koja.

Per likusį laiką rumunai nesukūrė jokių pavojingų išpuolių, kai tuo metu prancūzai atliko kelis pavojingus baudos smūgius. Paskutinėmis kelinio minutės O. Giroud atliko grėsmingą smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš vartų ir po pirmųjų 45 minučių rezultatas liko 0-0.

Antrasis kėlinys

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo identišku futbolu. Rumunijos rinktinė užgulė šeimininkų vartus ir kūrė pavojingas progas. 48-ąją minutę po puikaus perdavimo kamuolį krūtine sustabdęs B. Stancu vėl liko vienas prieš vartininką, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

Vėliau po truputi iniciatyvą vėl susigrąžino prancūzai. 52-ąją minutę po eilinio D. Payeto perdavimo į baudos aikštelę smūgį atliko O. Giroud, tačiau Londono „Arsenal“ puolėjas pataikė tiesiai į rumunų vartininką Ciprianą Tatarusanu.

56-ąją minutę Paulis Pogba turėjo progą pelnyti puikų įvartį, kai po D. Payeto aukšto perdavimo atliko galingą smūgį į vartų sargą. Vis dėlto vos po dviejų minučių krito pirmasis įvartis. Po to pačio „West Ham“ klubo krašto puolėjo perdavimo galva kamuolį į vartų tinklą pasiuntė O. Giroud. Šiame epizode neužtikrintai sužaidė C. Tatarusanu – išbėgęs iš vartų, tačiau neišmušęs kamuolio tolyn nuo savų vartų.

64-ąją minutę prie prancūzų vartų buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kai koja varžovui „kyštelėjo“ Patrice‘as Evra. B. Stancu koja nesudrebėjo ir kamuolys buvo pasiųstas į dešinįjį vartų kampą. H. Llorisas šioje situacijoje padėti komandai jau nebegalėjo ir rezultatas vėl tapo lygus – 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio dar kelias pavojingas progas sukurti pabandė rumunai, tačiau kiek vėliau iniciatyvą susigrąžino D. Deschampso auklėtiniai. Prancūzai bandė žaisti kraštais ir kamuolio kėlimais į baudos aikštelę, bet išpildyti progų nepavyko, nes patikimai gynyboje žaidė svečių futbolininkai.

Paskutinėmis mačo minutėmis prancūzai perėmė visišką iniciatyvą. Progų daug šeimininkai neturėjo, tačiau rezgė pavojingas atakas varžovų aikštės pusėje. 89-ąją minutę iš niekur tikrą „bombą“ paleido rungtynių didvyriu tapęs D. Payet. Po N‘Golo Kante perdavimo apsisukęs „West Ham“ krašto puolėjas galingu smūgiu nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui ir išpėlė prancūzams pergalę.

Prancūzija 2 - 1 Rumunija
57' [1 - 0] O. Giroud
65' [1 - 1] B. Stancu (11 m. baudinys)
89' [2 - 1] D. Payet