Europos TOP lygų savaitgalis: svarbiausi rezultatai ir įdomiausi faktai (rugpjūčio 26-28 d.)

Šio savaitgalio metu į pirmąsias savo kovos stojo Vokietijos „Bundesliga“ pirmenybėse žaidžiančios ekipos, o Italijos, Ispanijos ir Anglijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančios komandos toliau tęsė kovas savo šalies pirmenybėse. Po futbolo kupino savaitgalio, Eurofootball.lt jums pateikia stipriausių Europos lygų svarbiausius savaitgalio rezultatus ir įdomiausius faktus.

„Premier“ lyga

Po trečiojo „Premier“ lygos turo liko trys ekipos, kurios yra iškovojusios maksimalų taškų skaičių. Pergalių seriją pratęsė Londono „Chelsea“, kuri 3-0 sutriuškino „Burnley“ futbolininkus bei abu Mančesterio klubai. „United“ tik dėka Marcuso Rashfordo įvarčio per pridėtą rungtynių laiką 1-0 palaužė „Hull City“, kuri prarado pirmuosius taškus šį sezoną, o „City“ 3-1 įveikė „West Ham United“.

Pirmosiomis pergalėmis šiame ture džiaugėsi pirmas dvi vietas pernai užėmusios ekipos – „Leicester City“ ir „Arsenal“. „Lapės“ 2-1 įveikė „Swansea“, o „kanonieriai“ 3-1 nugalėjo „Watford“.

Trečioje vietoje praėjusį sezoną likusi „Tottenham Hotspur“ iškovojo savo penktąjį tašką, kai 1-1 sužaidė lygiosiomis su „Liverpool“, kuri po pirmų trijų turų savo sąskaitoje ture vieną pergalę, vienas lygiąsias ir vieną pralaimėjimą.

Įdomūs faktai po trečiojo „Premier“ lygos turo:

Prireikė tik trijų turų, po kurių „Premier“ lygoje nebeliko taškų neturinčių ekipų. Po dviejų turų taškų neturėjosius „Crystal Palace“ ir „Bournemouth“ ekipos tarpusavyje sužaidė lygiosiomis, o „Sunderland“ pasidalino po tašką mače su „Southampton“;

Bent po tašką visos „Premier“ lygos ekipos po trijų turų iškovoja jau keturis sezonus iš eilės. Paskutinė ekipa, kuri po trijų turų buvo be taškų – „Southampton“, 2012-2013 metų sezone;

„Crystal Palace“ buvo arčiausiai to, kad vis dar neturėtų taškų. Visgi, trečiojo turo rungtynėse trečią pridėto laiko minutę Scottas Dannas savo ekipai pelnė pirmąjį sezono įvartį, taip išplėšdamas klubui pirmąjį tašką;

Trimis pergalėmis startavęs „Chelsea“ klubas 9 taškų atžymą praėjusį sezoną pasiekė tik po devintojo pirmenybių turo;

Tuo tarpu „Manchester City“ trimis pergalėmis iš eilės startuoja antrą sezoną iš eilės. Pernai jų pergalių serija buvo nutraukta tik šeštąjame ture;

Šiame ture buvo skirta beveik tiek pat 11 metrų baudinių (6), kiek per pirmus du turus kartu sudėjus (7). Tiesa, šio turo metu pasižymėti pavyko tik kas antram baudinį realizuoti bandžiusiam žaidėjui – įvarčius pelnė Jamesas Milneris („Liverpool“), Jermainas Defoe („Sunderland“) ir Santi Cazorla („Arsenal“), o Yohano Cabaye („Crystal Palace“), Leightono Baineso („Everton“), Rihado Mahrezo („Leicester City“) smūgiai tikslo nepasiekė;

Po trijų turų nebeliko nė vieno futbolininko, kuris būtų pelnęs įvartį kiekviename ture. Per abu pirmus „Premier“ lygos turos įvarčius pelnę žaidėjai – Sergio Aguero, Zlatanas Ibrahimovičius, Etienne Capoue ir Diego Costa, buvo sustabdyti ir trečiąjame ture rungtynes pabaigė nepasižymėję.

„La Liga“

Antrąjame „La Liga“ ture „Real“ ir „Barcelona“ klubams teko daug labiau pavargti, tačiau jos abi iškovojo antrąsias sezono pergales. Madrido ekipa dėka 81-ąją minutę pelnyto Toni Krooso įvarčio 2-1 įveikė „Celta“, o „Barcai“ pergalę prieš „Athletic“ atnešė vienintelis Ivano Rakitičiaus tikslus smūgis pirmojo kėlinio viduryje.

Kartu su šiais klubais taškų vis dar neprarado ir „Las Palmas“ klubas. Rezultatyviausia šio sezono komanda 5-1 sutriuškino „Granada“ ir pratęsė sėkmingą startą „La Liga“ pirmenybėse.

Ir toliau pirmosios pergalės iškovoti nepavyksta pernai trečioje ir ketvirtoje vietoje likusioms „Atletico“ ir „Villarreal“ ekipoms. „Atletico“ antrą turą iš eilės nesugebėjo palaužti debiutantų, šįkart 0-0 sužaisdami lygiosiomis su „Leganes“. Tuo tarpu „Villarreal“ taip pat iškovojo antrąsias lygiasias šį sezoną, irgi 0-0 pabaigę mačą su „Sevilla“.

Įdomūs faktai po antrojo „La Liga“ turo:

Jei pirmąjame ture nė viename mače nebuvo užfiksuota nulinių lygiųjų, tai antrąjame net keturi iš 10 mačų baigėsi rezultatais 0-0. Bendras rezultatyvumas lygoje krito daugiau nei perpus – antrąjame ture iš viso pelnyta 17 įvarčių (po 1,7 per mačą), kai pirmąjame ture komandos tiksliai pasižymėjo 40 kartų (po 4 per mačą);

Po antrojo turo nebeliko įvarčių „La Liga“ pirmenybėse nepelniusių ekipų;

Vienintele ekipa, kuri į savo vartus vis dar nepraleido nė vieno įvarčio yra „Deportivo“;

Net 11 komandų šį sezoną vis dar nėra patyrusios nė vienos nesėkmės;

Abejose „Las Palmas“ pirmosiose rungtynėse žiūrovai išvydo po 6 įvarčius. Pirmająme mače jie 4-2 įveikė „Valencia“, o antrąjame ture 5-1 sutriuškino „Granada“;

Pablo Piatti iš „Espanyol“ (1 įvartis bei 3 rezultatyvūs perdavimai) ir Nabilas El Zharas iš „Las Palmas“ (2 įvarčiai bei 2 rezultatyvūs perdavimai) yra vieninteliai žaidėjai po dviejų turų tiesiogiai prisidėję prie 4 įvarčių;

Pirmąjame ture sudalyvavusi pačiose rezultatyviausiose šio sezono rungtynėse (abi komandos bendrai pelnė 10 įvarčių), antrąjame ture „Sevilla“ sužaidė ir nerezultatyviausias sezono rungtynes, 0-0 pabaigusi mačą su „Villarreal“;

Madrido „Atletico“ per pirmus du turus iškovojo vos du taškus – tai prasčiausias komandos startas, kai jos treneriu dirba Diego Simeone. Taip prastai jie nepradėjo pirmenybių nuo 2009-2010 metų sezono, kuriame po dviejų turų jie turėjo vos tašką. Tais metais komandai vadovavo net trys skirtingi treneriai, o sezoną Madrido ekipa baigė vos devintoje pozicijoje.

„Serie A“

Italijos čempionai ir pagrindiniai favoritai laimėti titulą ir šiais metais – „Juventus“, sezono pradžioje, sunkiai, tačiau ir toliau žygiuoja pergalingai. Šį kartą Turino futbolininkai 1-0 įveikė „Lazio“ ekipą ir iškovojo antrąją minimalią pergalę iš eilės.

Kartu su jais taškų dar neprarado trys klubai – „Genoa“, „Sassuolo“ ir Sampdoria“. „Genoa“ antrąjame ture 3-1 įveikė „Crotone“, o praėjusio sezono didžiausia pirmenybių staigmena „Sassuolo“ 2-1 nugalėjo „Pescara“.

Tuo tarpu antrą pergalę iškovojusios „Sampdoria“ ekipos, kuri 2-1 įveikė „Atalanta“, rungtynės buvo ypatingos ir vienam Lietuvos futbolininkui. 17-metis vartininkas Titas Krapikas pirmą kartą savo karjeroje buvo įtrauktas į „Serie A“ mačo paraišką ir susitikimą stebėjo ant savo ekipos atsarginių žaidėjų suolelio.

Antrą vietą pernai iškovojusi „Napoli“ iškovojo pirmąją pergalę 4-2 palaužusi „Milan“, o trečioje vietoje likusi „Roma“ prarado pirmuosius taškus 2-2 sužaidusi lygiosimis su „Cagliari“.

Tuo tarpu ketvirtą poziciją pernai užėmusi „Inter“ ekipa iškovojo pirmąjį tašką šį sezoną, 1-1 pabaigusi mačą prieš „Palermo“.

Įdomūs faktai po antrojo „Serie A“ turo:

Pirmąjame ture 3-2 tarpusavio rungtynes pabaigusios „Milan“ ir „Torino“ ekipos ir toliau išlieka labiausiai žiūrovus įvarčiais džiuginančios komandos. Antrąjame ture jos sudalyvavo rungtynėse, kuriose buvo pelnyti 6 įvarčiai, tad per du turus šių komandų žaidžiamuose mačuose vidutiniškai pelnoma po 5,5 įvarčio;

„Empoli“ yra vieninteliai, kurie per pirmus du turus vis dar nepelnė nė vieno įvarčio. Tuo tarpu neliko nė vienos ekipos, kuri į savo vartus nebūtų praleidusi bent vieno įvarčio;

„Genoa“ abejose šio sezono rungtynėse pirmoji praleido įvartį, tačiau į tai atsakė trimis tiksliais smūgiais ir mačą pabaigdavo pergalingai 3-1;

Dvejomis pergalėmis startavusiai „Juventus“ ekipai lengvai įrodyti savo pranašumo nepavyksta – abejose dvikovose Italijos čempionai iškovojo minimalią pergalę bei pergalingą įvartį pelnė per paskutinį mačo pusvalandį;

Šiame „Serie A“ ture buvo parodytos 4 raudonos kortelės. Tiek pat raudonų kortelių buvo parodyta kartu sudėjus per visus tris „Premier“ lygos, du „La Liga“ ir vieną „Bundesliga“ turą;

Sami Khedira pelnė įvarčius dvejose pirmuose „Serie A“ turuose. Tai jau trečiasis kartas iš eilės atstovaujant „Juventus“ klubui, kai vokietis pasižymėjęs kartą, sugeba pelnyti įvartį ir sekančiose rungtynėse. Iki prisijungimo prie Italijos čempionų ekipos, Khedira per visą savo karjerą du mačus iš eilės bent po įvartį buvo pelnęs vos kartą;

„Sampdoria“ gretose pirmą kartą ant suolo rungtynes stebėjo 17-metis vartininkas iš Lietuvos – Titas Krapikas.

„Bundesliga“

Šį penktadienį startavo ir Vokietijos „Bundesliga“ pirmenybės. Pirmosiose sezono rungtynėse šalies čempionai „Bayern“ futbolininkai net 6-0 sutriuškino krizę išgyvenančią „Werder“ ekipą, o šiose rungtynėse Robertas Lewandowskis pelnė „hat-tricką“.

Sėkmingai startavo ir „Borussia“, kuri 2-1 nugalėjo „Mainz“ ekipą. Dortmundo futbolininkams pergalę garantavo du Pierre-Emericko Aubameyango įvarčiai.

Praėjusį sezoną trečią ir ketvirtą vietas užėmusių ekipų dvikovoje tarp „Bayer“ ir „Gladbach“, pranašesnė buvo pernai laipteliu žemiau likusi „Gladbach“ komanda, kuri namuose šventė pergalę 2-1.

Nesėkmingai 2016-2017 metų „Bundesliga“ sezoną pradėjo „Schalke“, kuri 0-1 pralaimėjo prieš „Eintracht“.

Įdomūs faktai po pirmojo „Bundesliga“ turo:

Rungtynės tarp „Koln“ ir „Darmstadt“ 55-ąją minutę buvo nutrauktos dėl prastų oro sąlygų. Visgi, po dešimties minučių buvo nuspręsta dvikovą pratęsti ir „Koln“ šventė pergalę 2-0;

„Eintracht“ tapo pirmąją ir, kol kas, vienintele ekipa šį sezoną, kuri nerealizavo vienuolikos metrų baudinio bei pirmąja ir, kol kas, vienintele, kuri rungtynes pabaigė be vieno iš aikštės pašalinto žaidėjo. Nepaisant to, jie vis tiek iškovojo pergalę, įveikdami savo varžovus „Schalke“ futbolininkus;

Pirmenybėse debiutavusi „RB Leipzig“ ekipa pirmuosius savo taškus iškovojo dėka Marcelio Sabitzerio įvarčio jau 90-ąją mačo minutę;

Pirmąjame čempionato ture Thomasas Mulleris atliko tris rezultatyvius perdavimus;

„Hertha“ ir „Freiburg“ rungtynės buvo, kol kas, dramatiškiausios šį sezoną. Po 62-ąją minutę pelnyto „Hertha“ įvarčio jie pirmavo iki pat trečios pridėto laiko minutės, kai Nicolas Hofleris tiksliu smūgiu rezultatą išlygino. Visgi, „Freiburg“ taško iškovoti nesugebėjo – jau penktąją pridėto laiko minutę Julianas Schieberis įmušė antrąjį savo ekipos įvartį bei išplėšė pergalę Berlyno ekipai;

„Hat-tricką“ pirmąjame ture pelnęs Robertas Lewandowskis vienas pats įmušė daugiau įvarčių nei bet kuri kita „Bundesliga“ ekipa;

„Bayern“ pergale pradėjo jau penktąjį „Bundesliga“ sezoną iš eilės. Paskutinius du metus jie pirmenybes pradeda triuškinančia pergale – pernai pirmąjame ture jie „Hamburger“ sutriuškino 5-0.