Fantastiškai žaidę olandai sumalė į miltus pasaulio čempionus, Čilė palaužė australus (VIDEO)

Penktadienį prasidėjo kovos pasaulio čempionato B grupėje.

Fantastišką pergalę iškovojo Olandijos rinktinė, kuri net 5-1 (1-1) sutriuškino čempionų titulą ginančius ispanus.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atsargiai. Pirmą pavojingą progą sukūrė olandai - vienas prieš vartininką I.Casillasą iššoko W.Sneijderis, tačiau ispanas smūgį atmušė.

10 minutę A.Iniesta atsakė galingu smūgiu virš Cillesseno ginamų vartų.

18 minutę ispanas D.Costa nepataikė į kamuolį ir "oranžiniai" galėjo lengviau atsipūsti.

Po septynių minučių įsižaidęs D.Costa nugriuvo baudos aikštelėje ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. X.Alonso jį realizavo užtikrintai - 0-1.

42 minutę D.Silva neišnaudojo puikios progos, kai nepermetė kamuolio per olandų rinktinės vartų sargą.

Neįmuši tu - įmuša tau. Auksinę taisyklę netrukus patvirtino R.van Persie - puolėjas sulaukė puikaus Blindo perdavimo nuo pusės aikštės ir vienu lietimu galva nukreipė kamuolį į nespėjusio sureaguoti I.Casillaso vartus - 1-1.

53 minutę A.Robbenas išmaudė visą žvaigždėmis nusagstytą Ispanijos komandos gynybą - sulaukė puikaus tolimo perdavimo, suklaidino S.Ramosą ir G.Pique bei šaltakraujiškai nepaliko vilčių I.Casillasui (2-1).

Netrukus save iš blogosios pusės priminė D.Costa, galva trinktelėjęs Martinsui. Tiesa, olandas nepasidavė provokacijai ir atsikėlęs tik žvilgsniu pervėrė varžovą.

60 minutę R.van Persie buvo priverstas griebtis už galvos - veterano smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

Tačiau pasaulio čempionai netrukus vis tiek turėjo krapšyti kamuolį iš tinklo - I.Casillasas nesugraibė aukštai perduoto kamuolio ir S.de Vrijas nukreipė jį į vartus (3-1).

Po poros minučių D.Silva buvo suteikęs vilties ispanų gerbėjams - "Man City" atstovas pakartojo komandos draugo smūgį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

72 minutę I.Casillasas nesėkmingai priėmė gynėjo perdavimą, per stipriai atšokęs kamuolys atiteko R.van Persie - 4-1.

Po trijų minučių S.Ramosas pavojingai atliko baudos smūgį, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Galutinį tašką padėjo A.Robbenas, atlikęs dar vieną įspūdingą prasiveržimą ir ant kelių parklubdęs ispanų gynėjus (5-1).

Olandai dar sukūrė keletą progų pasižymėti, bet rezultatas nepakito.

Ispanija 1 - 5 Olandija

27' [1 - 0] X.Alonso (11m. baudinys)

44' [1 - 1] R.van Persie

53' [1 - 2] A.Robben

65' [1 - 3] S.de Vrij

72' [1 - 4] R.van Persie

80' [1 - 5] A.Robben

Startinės sudėtys:

Ispanija: Casillas (c), Pique, Iniesta, Xavi, Alonso, Sergio Ramos, Busquets, Alba, Costa, Silva, Azpilicueta.

Olandija: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, De Jong, Janmaat, De Guzman, Van Persie, Sneijder, Robben.

Kiek vėliau, 1 valandą nakties Lietuvos laiku, "Pantanal Cuiaba" stadione prasidėjo dar vienas B grupės susitikimas.

Jorge Sampaoli vadovaujama Čilės komanda susitiko su Okeanijos atstovais australais, kuriems vadovauja strategas Ange Postecoglou.

Mačas prasidėjo abiejų komandų žvalgyba, todėl nei viena, nei kita ekipos nekūrė realesnių progų prie varžovų vartų.

Situacija keitėsi nuo 10-osios minutės, kai prasidėjo Čilės nacionalinės rinktinės atakų banga. Vienas iš išpuolių pasiteisinio 12-ąją minutę, kada į priekį savo komandą po sėkmingai susiklosčiusios situacijos baudos aikštelėje išvedė Alexis Sanchezas.

Netrukus čiliečiai surengė dar vieną pavojingą išpuolį, kuris pasibaigė antru įvarčiu į Matthew Ryano ginamus vartus. Po A.Sanchezo perdavimo puikų smūgį atliko Jorge Valdivia, padvigubinęs komandos pranašumą.

Tačiau australai nė nemanė pasiduoti - 35-ąją rungtynių minutę iš niekur susikurta proga pasinaudojo Timas Cahillas. Iš krašto siųstas kamuolys pasiekė buvusį "Everton" saugą, o šis smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Komandos į rūbinę žengė Čilės futbolininkams pirmaujant rezultatu 2 - 1.

Antrajame kėlinyje, kaip ir pirmojoje rungtynių dalyje, kiek pranašiau atrodė pirmaujantys čiliečiai. Daugiau kamuolį kontroliavę J.Sampeoli auklėtiniai laikė žaidimo vadžias savo rankose.

Nepaisant to, australai turėjo savo šansų pasižymėti ir išlyginti rezultatą. 55-ąją minutę dėl nuošalės nebuvo įskaitytas T.Cahillo įvartis galva, o viena iš galimybių nepasinaudojo Markas Bresciano, kurio smūgį puikiai atrėmė vartininkas Claudio Bravo.

Antrojo kėlinio viduryje puikią progą pasižymėti taip pat turėjo ir Čilės ekipa. 61-ąją minutę po greitos kontratakos Eduardo Vargaso smūgį nuo vartų linijos išmušė Alexas Wilkinsonas.

Tačiau jau per pridėtinį rungtynių laiką komandai pavyko užtvirtinti savo pergalę. Po vartininko atremto smūgio iš toli įvartį įmušė Jose Beausejouras.

Ši pergalė leidžia Čilės ekipai po pirmojo rato įsitvirtinti antroje B grupės turnyrinės lentelės vietoje.

Čilė 3 - 1 Australija

12' [1 - 0] A.Sanchez

14' [2 - 0] J.Valdivia

35' [2 - 1] T.Cahill

90'+2 [3 - 1] J.Beausejour