Nyderlandai namie vos išsigelbėjo su turkais, o italai neįveikė bulgarų (VIDEO)

Šiandien toliau tęsiasi 2016-ųjų metų Europos čempionato atrankos kovos. A, B ir H grupėse buvo sužaisti devyni susitikimai.

Per žingsnį nuo staigmenos buvo mūsų kaimynai latviai, tik paskutinėmis rungtynių minutėmis išleidę pergalę iš rankų Čekijoje. Mače sužaidus pusę valandos persvarą svečiams buvo suteikęs Aleksei'us Visnakovs, tačiau pačioje pabaigoje tašką čekams išplėšė po keitimo pasirodęs Vaclavas Pilaras.

Čekijos rinktinei tai buvo pirmosios rungtynės, kurių ši nelaimėjo. Prieš tai ji buvo įveikusi Kazachstaną, Islandiją, Turkiją ir net Nyderlandus.

B grupės susitikime, vykusiame Izraelyje, triuškinamą pergalę šventė Velso vienuolikė. Joje žibėjo Garetho Bale'o ir Aarono Ramsey duetas. Madrido "Real" žvaigždė pelnė dublį bei atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio ir pasižymėjo jau minėtasis Londono "Arsenal" saugas. Vienas Bale'o įvarčių - puikiai realizuotas baudos smūgis.

H grupėje kroatai rezultatu 5-1 sumindė Norvegiją. Namie rungtyniavusių Niko Kovačo auklėtinių gretose visus įvarčius pelnė skirtingi futbolininkai. Kroatijos nacionalinė komanda po penkerių rungtynių yra iškovojusi 13 taškų ir kol kas tarp šešių ekipų pirmauja.

Savo šansus žaisti Europos čempionate toliau komplikuojasi pasaulio čempionate trečiąją vietą užėmusi Nyderlandų rinktinė. Burako Yilmazo įvarčio dėka Guuso Hiddinko kariauną įveikė turkai buvo beveik nukovę, tačiau per pridėtą laiką tašką Guuso Hiddinko auklėtiniams spėjo išplėšti Stambulo "Galatasaray" atstovaujantis Wesley Sneijderis. Nepaisant iškovoto taško olandai lieka trečiojoje vietoje ir nuo laipteliu aukščiau esančių islandų atsilieka penkiais taškais.

Tuo tarpu H grupės dvikovoje Bulgarijos futbolininkų nepavyko nugalėti 2012-aisiais finale žaidusiems italams. Nors šie ir buvo išsiveržę į priekį jau trečiąją minutę, laikrodžiui rodant septynioliktąją rezultatas jau buvo 2-1. Antonio Conte kariaunai tašką išplėšė po keitimo pasirodęs Ederas. Italijos komanda su 11 taškų atsilieka nuo kroatų ir žengia antra.

[0-2] 50' Gareth Bale
51' Eitan Tibi (Izraelis) pašalintas iš aikštės

[3-0] 66' Ivica Olič
69' Tarik Elyounoussi (Norvegija) nerealizavo 11 metrų baudinio
74' Vedran Čorluka (Kroatija) pašalintas iš aikštės
[3-1] 81' Alexander Tettey
[4-1] 87' Gordon Schildenfeld
[5-1] 90' Danijel Pranjič

Bulgarija 2 - 2 Italija
[0-1] 3' Yordan Minev (į savus vartus)
[1-1] 11' Ivelin Popov
[2-1] 17' Ilian Micanski
[2-2] 84' Eder