Visos rungtynės
Ar planuojate vykti į Rusiją stebėti PČ kovų?
  • Taip
  • Ne
  • Dar neapsisprendžiau

Visos apklausos

Oficialu: Legendinis T.Radzinevičius baigė profesionalo karjerą


E.Kvitkauskas, futbolo.tv 2017-06-18 15:57:57 A lyga

20 metų. Tiek truko profesionali Tomo Radzinevičiaus karjera. 1997 metais būdamas vos šešiolikos metų jis žengė pirmuosius žingsnius Marijampolės “Sūduvoje”. Tuo metu turbūt ir pats futbolininkas nebūtų pagalvojęs, kad taps ne tik klubo simboliu, bet tikru miesto pasididžiavimu, rašo futbolo.tv 

Garsiai T.Radzinevičiaus pavardė Lietuvoje nuskambėjo 2002-iais, kai kukli Marijampolės komanda tapo neįveikiama kliūtimi puikiai žinomam norvegų “Brann” klubui. UEFA Taurės turnyre puolėjas į skandinavų vartus įmušė tris įvarčius ir buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių.

Jau kitais metais marijampolietis debiutavo nacionalinėje komandoje, o iš viso rinktinės marškinėlius vilkėjo 21 kartą bei pelnė vieną įvartį. Simboliška, kad įvartis buvo pelnytas į Maltos rinktinės vartus, kurioje vilkėdamas “Valletta” klubo marškinėlius Radzinevičius užbaigė paskutinį savo sezoną. “Visada norėjau baigti karjerą ten kur pradėjau, deja, to padaryti nepavyko”, - apgailestavo puolėjas.

Aštuonis sezonus “Sūduvoje” praleidęs žaidėjas patraukė į Čekiją. Šioje šalyje jis praleido ne tik kelis savo karjeros sezonus, bet taip pat sukūrė šeimą. “Labiausiai noriu padėkoti savo žmonai Janai, kuri su manimi buvo nemažą dalį mano karjeros, taip pat esu dėkingas savo tėvams ir visiems giminaičiams Lietuvoje ir Čekijoje”, - Facebook paskyroje pranešdamas, kad baigia profesionalo karjerą rašė T. Radzinevičius.

Du kartus 2002 m. ir 2015 m. puolėjas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje rungtyniaujančiu futbolininku, o 2006 m. kartu su Libereco “Slovan” klubu tapo Čekijos čempionu.

Lietuvos čempionate T.Radzinevičius su pertraukomis žaidė aštuonis sezonus, per kuriuos įmušė 120 įvarčių. Toks skaičius marijampoliečiui leido įsitaisyti garbingoje penktoje vietoje tarp rezultatyviausių A lygos futbolininkų (skaičiuojant sezonus nuo 1991 m.).

“Turėjau galimybę žaisti rinktinėje, už tai noriu padėkoti visiems Lietuvos rinktinės treneriams ir tikiuosi, kad mano sūnus pratęs futbolo karuselę mūšų šeimoje”, - atsisveikindamas su futbolu sakė legendinis Marijampolės futbolininkas. 

Straipsnio įvertinimas: 3 0

Naujausi kom. Seniausi kom. Geriausi kom.  Komentatoriai laimi prizus. Registruokis.
Makasas (palaiko S.S.C. Napoli, Italija)
1 29 06-18 18:56
Jis legendinis del to, kad fifa world cup 2006 zaidime jis vienintelis is Lietuvos rinktines turejo tikra veida
Guseppe
3 25 06-18 16:58
"gg" komentaras:
kuo jis legendinis? kazkaip per garsiai pasakyta. gal Marijampoleje ir legenda siokia tokia, bet...
Lietuvoje visi legendiniai zaidzia, tik nei vieno normalaus..
arla
4 15 06-18 17:19
kas mate ji zaidzianti supras kodel jis legendinis.Forza Tommaso!Aka Totti perfavore!!!
gg>
2 8 06-18 19:14
Sūduva Lietuvoj žaidė tuo metu PIRMOJ LYGOJ, t.y net neaukščiausioj, o Celticas tais metais nuėjo iki finalo. Šiandien pastatyk bet kurią LT komandą prieš Europos Cupo antrą vietą, Ajaxą tarkim, gautų lupt kaip pridera.
gg
7 9 06-18 16:56
kuo jis legendinis? kazkaip per garsiai pasakyta. gal Marijampoleje ir legenda siokia tokia, bet...