"Premier" lygos sezonas finišavo triuškinančia "Chelsea" nesėkme, M. Salah rekordu ir devynių įvarčių fiesta "Wembley" (VIDEO)

Anglijos "Premier" lygoje sekmadienį finišavo 2017-18 metų sezonas. 17 valandą Lietuvos laiku buvo žaidžiamos visos paskutinės dešimt 38-ojo turo rungtynių.

Vienintelė intriga buvo dėl paskutinio bilieto į UEFA Čempionų lygą. Londono "Chelsea" dar turėjo teorinius šansus patekti į ketvertą, tačiau išvykoje buvo sutriuškintas "Newcastle". Jų tiesioginiai oponentai "Liverpool" nušlavė "Brighton" ir išliko didžiajame ketverte. "Mėlynieji" kitą sezoną varžysis Europos lygoje.

"Liverpool" komanda jau po pirmojo kėlinio buvo sukrovusi dviejų įvarčių pranašumą - pasižymėjo Mohamedas Slaah ir Dejanas Lovrenas. M. Salah šias įvartis buvo istorinis - jis sumušė iki šiol buvusį "Premier"lygos sezono rezultatyvumo rekordą. Egiptietis sezoną užbaigė su 32 įvarčiais.

Antrajame kėlinyje šeimininkų pergalę įtvirtino Dominicas Solanke ir Andrew Robertsonas.

"Liverpool" nesėkmės laukęs "Chelsea" užmiršo, kad pirmiausia pergalės reikia jiems patiems. "Newcastle" netikėtai rezultatu 3-0 sutriuškino penktoje vietoje likusį Londono klubą.

Tikra futbolo įvarčiu fiesta buvo užfiksuota "Wembley" stadione, kur Londono "Tottenham" rezultatu 5-4 palaužė "Leicester". Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo dar tik 2-1, todėl visa kova prasidėjo antrajame kėlinyje.

"Lapės" antrojo kėlinio pradžioje padidino pranašumą iki dviejų įvarčių, tačiau "Spurs" vedami Eriko Lamelos varžovams atsakė trimis įvarčiais ir rezultatas tapo 4-3. 73-ąją minutę Jamie Vardy išlygino rezultatą, tačiau po trijų minučių pergalingą įvartį pasiekė H. Kane'as.

Mančesterio klubai sezoną užbaigė identiškomis pergalėmis - "raudonieji velniai" vieno įvarčio dėka nugalėjo "'Watford", "Man City" - "Southampton".

''Man City'' komandai tai buvo daugiau nei simbolinė pergalė - turnyrinėje lentelėje jie įsirašė 100 tašką. Tai - istorinis pasiekimas Anglijos futbole.

Stebuklo nenutiko ir kovoje dėl išlikimo - "Swansea" tapo trečia komanda, kuri pasitraukė iš pirmenybių. "Gulbės" namuose nusileido "Stoke" komandai ir liko 18-oje pozicijoje.

Su Londono "Arsenal" klubu pergalingai atsisveikino Arsene'as Wengeras. Prancūzas, "kanonieriams" vadovavęs 22 metus, etapą šioje komandoje užbaigė minimaliu skirtumu įveikęs "Huddersfield".

Likę susitikimai baigėsi "Bournemouth", "Crystal Palace" ir "West Ham" pergalėmis.

"Liverpool" 4 - 0 "Brighton"
26' [1 - 0] M. Salah
40' [2 - 0] D. Lovren
53' [3 - 0] D. Solanke
85' [4 - 0] A. Robertson

"Newcastle" 3 - 0 "Chelsea"
23' [1 - 0] D. Gayle
59' [2 - 0] A. Perez
64' [3 - 0] A. Perez

"Tottenham" 5 - 4 "Leicester"
4' [0 - 1] J. Vardy
7' [1 - 1] H. Kane
16' [1 - 2] R. Mahrez
47' [1 - 3] K. Iheanacho
49' [2 - 3] E. Lamela
53' [3 - 3] C. Fuchs (į savus vartus)
60' [4 - 3] E. Lamela
74' [4 - 4] J. Vardy
76' [5 - 4] H. Kane

"Man Utd" 1 - 0 "Watford"
34' [1 - 0] M. Rashford

"Southampton" 0 - 1 "Man City"
94' [0 - 1] G. Jesus

"Burnley" 1 - 2 "Bournemouth"
39' [1 - 0] Ch. Wood
74' [1 - 1] J. King
90+4' [1 - 2] C. Wilson

"Crystal Palace" 2 - 0 "West Brom"
70' [1 - 0] W. Zaha
78' [2 - 0] P. van Aanholt

"Huddersfield" 0 - 1 "Arsenal"
38' [0 - 1] P. Aubameyang

"Swansea" 1 - 2 "Stoke"
14' [1 - 0] A. King
31' [1 - 1] P. Ndiaye
41' [1 - 2] P. Crouch
54' X. Shaqiri ("Stoke") nerealizavo 11 m. baudinio

"West Ham" 3 - 1 "Everton"
39' [1 - 0] M. Lanzini
63' [2 - 0] M. Arnautovič
75' [2 - 1] O. Niasse
82' [3 - 1] M. Lanzini