Prieš Europos čempiones merginos atsilaikė pusvalandį

Dvikovoje su Europos čempionėmis Lietuvos merginų rinktinė sėkmingai apsigynė daugiau nei pusvalandį, tačiau įgijusi vienos žaidėjos persvarą Vokietija po pertraukos šturmavo mūsiškių vartus ir daug kartų pasiekė tikslą.

Vokietijos futbolininkėms norint užimti pirmąją vietą reikėjo įmušti daugiau įvarčių, nei tai pirmose rungtynėse padarė Olandija, todėl Europos čempionės nesiruošė atsipalaiduoti.

Tačiau Lietuvos komanda gana drąsiai pradėjo rungtynes ir pirmasis pavojus kilo tik 7 min. Po vokiečių smūgio iš toli kamuolys sudrebino virpstą. 12 min. po baudos smūgio iš 30 metrų vartus sėkmingai apgynė vartininkė Meda Šeškutė. Vartininkė užtikrinai gaudė visus varžovių iš toli muštus kamuolius.

Mūsų komanda sėkmingai gynėsi pusvalandį, tačiau 30 min. situaciją gerokai apsunkėjo. Silvijos Šafranovič pražangą aikštės viduryje teisėja įvertino raudona kortele ir lietuvaitės liko dešimtiese.

35 min. vokietės pasiekė pirmąjį įvartį. Po perdavimo į baudos aikštelę gynėjos nespėjo sugaudyti Gia Corley ir ši smūgiu iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje vokietės sėkmingai naudojosi kiekybine persvara ir agresyviomis atakomis vis dažniau pralauždavo mūsiškių užtvaras. Sužaidus keturias minutes Ivana Fuso prasprūdo pro lietuvių gynybos centrą ir pasiuntė kamuolį į vartus pro vartininkę. Dar po trijų minučių vokietės pasinaudojo baudos aikštelėje atšokusiu kamuoliu.

56 min. po kampinio lietuvaitėms nepavyko išmušti kamuolio toliau ir Shekiera Martinez smūgiu galva aukšta trajektorija pelnė dar vieną įvartį. 57 min. Europos čempionės dar kartą pasižymėjo puikiu šūviu iš toli.

65 min. vokiečių du smūgius pavyko atmušti gynėjoms ir vartininkėmis, tačiau po trečiojo kamuolys nuo virpsto įriedėjo į vartus. 76 min. dar vienas puikus vokiečių smūgis iš baudos aikštelės prieigų nepaliko šansų mūsiškių vartininkei.

Vokietės nepagerino olandžių rezultato, tačiau vis tiek užėmė pirmą vietą grupėje, nes Olandija kiek netikėtai 1:2 nusileido Suomijai. Pastarajai komandai ši pergalė atvėrė duris į pusfinalį.

B grupėje pirmąją vietą užėmė Ispanija, kuri 5:0 pranoko Lenkiją, o antroje pozicijoje liko itales 4:1 įveikusi Anglijos komanda.

Pusfinalyje Vokietija žais su Anglija, o Suomija su Ispanija. Rungtynės vyks gegužės 18 dieną Alytuje ir Marijampolėje.

Rungtynių statistika

Vokietija – Lietuva 8:0 (1:0).
Alytaus stadionas, 1811 žiūrovų
Įvarčiai: 35 min. Gia Corley, 44 min. Ivana Fuso, 47, 80+2 min. Sophie Weidauer, 56, 57, 65 min. Shekiera Martinez, 76 min. Vanessa Fudalla.
Įspėta: 60 min. Alina Špakovskaja.
28 min. Silvija Šafranovič (Lietuva) pašalinta iš aikštės.

Lietuva: Meda Šeškutė, Eva Jakaitė, Gintarė Blažytė, Milita Ragauskaitė, Loreta Rogačiova, Marija Galkina, Ugnė Lazdauskaitė, Gabija Toropovaitė, Silvija Šafranovič, Dorotėja Aidukaitė (58 min. Alina Špakovskaja (80+2 min. Laura Ubartaitė), Judita Sabatauskaitė. Atsarginės: Monika Bačkieriūtė, Greta Markauskaitė, Gabrielė Ragauskaitė, Saulė Jonynaitė, Dovilė Dockaitė, Erika Šupelytė, Karilė Liužinaitė.