Prieš išvyką į Angliją - čekų pamoka Lietuvos rinktinei


2017-03-22 18:09:04 Draugiškos rungtynės Lietuva Čekija

Pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Anglija tęsianti Lietuvos rinktinė trečiadienį turėjo progą išbandyti savo taktinius sumanymus ir 22 žaidėjams suteikė praktikos kontroliniame teste prieš Čekijos komandą. Iki pertraukos lietuviai kovėsi su varžovais lygiai, tačiau antrajame kėlinyje teko pripažinti šeiminininkų pranašumą 0:3 (0:0).

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Pirmą kartą gynybos viduryje žaidė broliai Linas ir Arūnas Klimavičiai, šansų pasireikšti gavo atrankos varžybose mažiau žaidę Simonas Paulius, Mindaugas Grigaravičius, Vytautas Lukša, Deivydas Matulevičius.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė paspausti čekus, varžovai sugebėjo atrasti laisvų zonų kontratakose. Pavojingas dešiniajame krašte buvo gynėjas Theodoras Gebre Selassie, kurio smūgį iš pradžių blokavo Linas Klimavičius, o vėliau pats čekas smūgiavo šalia virpsto.

Edgaro Jankausko auklėtiniai pamažu įsižaidė ir pradėjo kurti progas pasižymėti. 16 minutę, po Vaido Slavicko perdavimo nuo galinės aikštės linijos, baudos aikštelės centre atsidūręs Vytautas Lukša baudos aikštelėje atsidūrė tiesiai prieš vartų sargą Tomašą Vacliką, bet  šiam pavyko apsiginti. Tai buvo geriausias lietuvių šansas. Po kelių minučių D.Matulevičius vėl įsiveržė į kairįjį atakos kraštą ir iš karto smūgiavo į vartus, bet kamuolys skriejo šalia kairiojo virpsto.

Kėliniui persiritus į antrąją dalį, Ernestas Šetkus pademonstravo savo meistriškumą ir atletiškumą ginant vartus. Iš pradžių jis sėkmingai sureagavo į T. Gebre Selassie šūvį į vartų viršų, o po kelių akimirkų lietuvis blokavo klastingus Vladimiro Daridos ir Antonino Barako smūgius į vartų kampus.

Lietuva taip pat bandė ieškoti galimybių atakose. 35 minutę Simonas Paulius atėmė kamuolį iš oponento aikštės viduryje, o perdavimo sulaukęs Mantas Kuklys pabandė pats atlikti smūgį iš maždaug 18 metrų atstumo, bet smūgiavo gerokai virš vartų. Čekija iš karto atsakė pavojinga kontrataka, kurioje Milanas Škoda pavojingai smūgiavo galva.

Per pertrauką Lietuvos rinktinėje pasikeitė keturi žaidėjai aikštėje – vartuose Emilijus Zubas pakeitė Ernestą Šetkų, vietoje krašto gynėjų Egidijaus Vaitkūno ir Vaido Slavicko pasirodė Valdemas Borovskis ir Rolandas Baravykas, o Ovidijus Verbickas žengė į aikštę vietoje Manto Kuklio.

Antrojo kėlinio pradžia lietuviams buvo itin nesėkminga ir apmaudi. 47 minutę baudos aikštelėje arbitras užfiksavo Simono Pauliaus pražangą prieš varžovą ir  paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį užtikrintu smūgiu realizavo Tomašas Horava.

61 minutę E. Jankauskas susitikime atliko dar šešis keitimus - žaidime pasirodė Arvydas Novikovas, Nerijus Valskis, Tomas Mikuckis, Artūras Žulpa, Tautvydas Eliošius ir Tadas Kijanskas.

Tačiau Čekija buvo produktyvi savo atakose. 64 minutę lietuvių gynėjui patyrus traumą čekai tęsė žaidimą, Jakubas Jankto nuo aikštės vidurio kairiuoju kraštu sugebėjo nubėgti iki baudos aikštelės, kur techniškai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

79 minutę čekai įtvirtino pergalę trečiuoju smūgiu – Michalas Krmenčikas pademonstravo gerą kamuolio kontrolę, kai sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir iš arti nuginklavo E. Zubą.

Lietuviams antrojoje rungtynių dalyje daug progų sukurti nepavyko. Vienintelį smūgį į vartų plotą pavyko atlikti F. Černychui, tačiau vartininkas buvo savo vietoje ir blokavo puolėjo smūgį iš toli.

Rungtynės pasibaigė Čekijos pergale 3:0. Lietuvios komanda po šių rungtynių rytoj toliau lieka treniruotis Čekijoje ir ruošis sekmadienio dvikovai prieš Angliją Londono „Wembley“ stadione.

Rungtynių statistika

Čekija – Lietuva 3:0 (0:0)
Ūsčio prie Labės miesto stadionas
Teisėjas – Alainas Bieri (Šveicarija)
Įvarčiai: 48 min.  Tomaš Horava (11 m, 1:0), 64 min. Jakub Jankto (2:0), 79 min. Michal Krmenčik (3:0).
Įspėtas: 59 min. Deivydas Matulevičius (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus (46 min. Emilijus Zubas), Egidijus Vaitkūnas (46 min. Valdemaras Borovskis), Arūnas Klimavičius (61 min. Tomas Mikuckis), Linas Klimavičius (61 min. Tadas Kijanskas), Vaidas Slavickas (46 min. Rolandas Baravykas), Mantas Kuklys (46 min. Ovidijus Verbickas), Vykintas Slivka (61 min. Tautvydas Eliošius), Mindaugas Grigaravičius (61 min. Arvydas Novikovas), Simonas Paulius (61 min. Artūras Žulpa), Vytautas Lukša (61 min. Fedor Černych), Deivydas Matulevičius (61 min. Nerijus Valskis). Atsargoje: Edvinas Gertmonas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0

Norėdami komentuoti prisijunkite (registruokitės) viršuje dešinėje.

Gelbetojas
2017-03-23 17:25
0 2
...
Siaures koreja ir ta imusa gola brazilams
au je
2017-03-23 14:01
0 1
Ant rinktinės maikučių reklama užmesta, new HIGH!
Donatas
2017-03-23 11:37
0 0
...
O tu **** DDDD
sernas9
2017-03-23 08:26
0 2
dar mums lietuviams futbolas nesitam desimtmeti .tikrai nemoka zaisti su anglai gausim 5==0 ir tada diskutuosim kas netaip. zaidzim tokiam lygi kaip siaures koreja
Ajax
2017-03-22 22:44
1 7
0-3 nuo ceku Ir komentaru kaip ir nereikia
Aiax
2017-03-22 22:42
2 1
0-3
vilkas56
2017-03-22 22:27
0 4
O kas Lietuvoje svajojo apie ligiasias su Anglija
magelanas
2017-03-22 22:12
0 1
...
tu teisus dėl A lygos, jie nors rungtyniauja o ne kai kurie užsienyje. Bet įdomu kokiais kriterijais Jankauskas atrenka A lygos žaidėjus, kai kurie yra ir daugiau min. sužaidę nei tie kuriuos į rinktinę kviečia.

Pankas
2017-03-22 22:06
3 28
suprato, reikia jauninti komanda. Čekai nežaidė greito futbolo, kitos ekipos gali pavaryti daug didesnį tempą visas 90 min. tai kaip atlaikys mūsų rinktinės žaidėjai kurių jau daugumas įlipo i 40-metį. Kodėl krašte Baravykas o ne M.Beneta? Beneta daugiau patirties turi, apie Slavicką, Borovskį ir kitus pensininkus patyliu. Sako neturi centro gynėjų, kviesk jauną L.Artimavičių. Ir išvis geriausią atraminį šiuo metu matyčiau M.Dapkų. Bet deja Jankauskas šių vaikinų nemato ar nenori matyti, juos jau dabar reikia įvedinėti į rinktinę o ne tada kai jiems bus tiek kiek dabar Klimavičiui 34m.Borovskiui 33m. Slavickui 31m. Lukšai 32m. Šernui 32m.(jei ne trauma butu buves).Kukliui 29m.Kijanskas 31m.Mikuckis 34m. ir t.t. Kaip jums mūsų rinktinės amžius?
Zutautas
2017-03-22 22:06
4 8
Fanas...asiliuk kokio b.ybio anglai su vokieciais pagindu losia kam juos varginti? tu mastai galva ar pas tave ten subine?