Visos rungtynės
Ar planuojate vykti į Rusiją stebėti PČ kovų?
  • Taip
  • Ne
  • Dar neapsisprendžiau

Visos apklausos

Prieš išvyką į Angliją - čekų pamoka Lietuvos rinktinei


2017-03-22 18:09:04 Draugiškos rungtynės Lietuva Čekija

Pasiruošimą Pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Anglija tęsianti Lietuvos rinktinė trečiadienį turėjo progą išbandyti savo taktinius sumanymus ir 22 žaidėjams suteikė praktikos kontroliniame teste prieš Čekijos komandą. Iki pertraukos lietuviai kovėsi su varžovais lygiai, tačiau antrajame kėlinyje teko pripažinti šeiminininkų pranašumą 0:3 (0:0).

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Pirmą kartą gynybos viduryje žaidė broliai Linas ir Arūnas Klimavičiai, šansų pasireikšti gavo atrankos varžybose mažiau žaidę Simonas Paulius, Mindaugas Grigaravičius, Vytautas Lukša, Deivydas Matulevičius.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė paspausti čekus, varžovai sugebėjo atrasti laisvų zonų kontratakose. Pavojingas dešiniajame krašte buvo gynėjas Theodoras Gebre Selassie, kurio smūgį iš pradžių blokavo Linas Klimavičius, o vėliau pats čekas smūgiavo šalia virpsto.

Edgaro Jankausko auklėtiniai pamažu įsižaidė ir pradėjo kurti progas pasižymėti. 16 minutę, po Vaido Slavicko perdavimo nuo galinės aikštės linijos, baudos aikštelės centre atsidūręs Vytautas Lukša baudos aikštelėje atsidūrė tiesiai prieš vartų sargą Tomašą Vacliką, bet  šiam pavyko apsiginti. Tai buvo geriausias lietuvių šansas. Po kelių minučių D.Matulevičius vėl įsiveržė į kairįjį atakos kraštą ir iš karto smūgiavo į vartus, bet kamuolys skriejo šalia kairiojo virpsto.

Kėliniui persiritus į antrąją dalį, Ernestas Šetkus pademonstravo savo meistriškumą ir atletiškumą ginant vartus. Iš pradžių jis sėkmingai sureagavo į T. Gebre Selassie šūvį į vartų viršų, o po kelių akimirkų lietuvis blokavo klastingus Vladimiro Daridos ir Antonino Barako smūgius į vartų kampus.

Lietuva taip pat bandė ieškoti galimybių atakose. 35 minutę Simonas Paulius atėmė kamuolį iš oponento aikštės viduryje, o perdavimo sulaukęs Mantas Kuklys pabandė pats atlikti smūgį iš maždaug 18 metrų atstumo, bet smūgiavo gerokai virš vartų. Čekija iš karto atsakė pavojinga kontrataka, kurioje Milanas Škoda pavojingai smūgiavo galva.

Per pertrauką Lietuvos rinktinėje pasikeitė keturi žaidėjai aikštėje – vartuose Emilijus Zubas pakeitė Ernestą Šetkų, vietoje krašto gynėjų Egidijaus Vaitkūno ir Vaido Slavicko pasirodė Valdemas Borovskis ir Rolandas Baravykas, o Ovidijus Verbickas žengė į aikštę vietoje Manto Kuklio.

Antrojo kėlinio pradžia lietuviams buvo itin nesėkminga ir apmaudi. 47 minutę baudos aikštelėje arbitras užfiksavo Simono Pauliaus pražangą prieš varžovą ir  paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį užtikrintu smūgiu realizavo Tomašas Horava.

61 minutę E. Jankauskas susitikime atliko dar šešis keitimus - žaidime pasirodė Arvydas Novikovas, Nerijus Valskis, Tomas Mikuckis, Artūras Žulpa, Tautvydas Eliošius ir Tadas Kijanskas.

Tačiau Čekija buvo produktyvi savo atakose. 64 minutę lietuvių gynėjui patyrus traumą čekai tęsė žaidimą, Jakubas Jankto nuo aikštės vidurio kairiuoju kraštu sugebėjo nubėgti iki baudos aikštelės, kur techniškai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

79 minutę čekai įtvirtino pergalę trečiuoju smūgiu – Michalas Krmenčikas pademonstravo gerą kamuolio kontrolę, kai sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir iš arti nuginklavo E. Zubą.

Lietuviams antrojoje rungtynių dalyje daug progų sukurti nepavyko. Vienintelį smūgį į vartų plotą pavyko atlikti F. Černychui, tačiau vartininkas buvo savo vietoje ir blokavo puolėjo smūgį iš toli.

Rungtynės pasibaigė Čekijos pergale 3:0. Lietuvios komanda po šių rungtynių rytoj toliau lieka treniruotis Čekijoje ir ruošis sekmadienio dvikovai prieš Angliją Londono „Wembley“ stadione.

Rungtynių statistika

Čekija – Lietuva 3:0 (0:0)
Ūsčio prie Labės miesto stadionas
Teisėjas – Alainas Bieri (Šveicarija)
Įvarčiai: 48 min.  Tomaš Horava (11 m, 1:0), 64 min. Jakub Jankto (2:0), 79 min. Michal Krmenčik (3:0).
Įspėtas: 59 min. Deivydas Matulevičius (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus (46 min. Emilijus Zubas), Egidijus Vaitkūnas (46 min. Valdemaras Borovskis), Arūnas Klimavičius (61 min. Tomas Mikuckis), Linas Klimavičius (61 min. Tadas Kijanskas), Vaidas Slavickas (46 min. Rolandas Baravykas), Mantas Kuklys (46 min. Ovidijus Verbickas), Vykintas Slivka (61 min. Tautvydas Eliošius), Mindaugas Grigaravičius (61 min. Arvydas Novikovas), Simonas Paulius (61 min. Artūras Žulpa), Vytautas Lukša (61 min. Fedor Černych), Deivydas Matulevičius (61 min. Nerijus Valskis). Atsargoje: Edvinas Gertmonas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0

Naujausi kom. Seniausi kom. Geriausi kom.  Komentatoriai laimi prizus. Registruokis.
Pankas
3 28 03-22 22:06
suprato, reikia jauninti komanda. Čekai nežaidė greito futbolo, kitos ekipos gali pavaryti daug didesnį tempą visas 90 min. tai kaip atlaikys mūsų rinktinės žaidėjai kurių jau daugumas įlipo i 40-metį. Kodėl krašte Baravykas o ne M.Beneta? Beneta daugiau patirties turi, apie Slavicką, Borovskį ir kitus pensininkus patyliu. Sako neturi centro gynėjų, kviesk jauną L.Artimavičių. Ir išvis geriausią atraminį šiuo metu matyčiau M.Dapkų. Bet deja Jankauskas šių vaikinų nemato ar nenori matyti, juos jau dabar reikia įvedinėti į rinktinę o ne tada kai jiems bus tiek kiek dabar Klimavičiui 34m.Borovskiui 33m. Slavickui 31m. Lukšai 32m. Šernui 32m.(jei ne trauma butu buves).Kukliui 29m.Kijanskas 31m.Mikuckis 34m. ir t.t. Kaip jums mūsų rinktinės amžius?
Graudu ziureti
1 19 03-22 20:46
Turiu klausima. Kaip jie gali skaitytis profesionalais,jeigu net nesugeba padaryti 5 geru perdavimu? Graudu ir apgailetina.
Zutautas
1 15 03-22 21:32
Bet as nesuprantu Jankes ?! A) Isleido ne pagrindinius zaidejus B) Treniruotese sprendi kas zais pagrinde ir kas ka keis ir tt C) Sekmadieni losia pries Anglija,o pagr sudetis nelose D) Siaip tokiais atvejais leidi pagr sudeti juolab buvo labai labai ilga ziemos pertrauka ir draugiskose styguoji kas kaip kur su kuo kada kodel ir tt......o cia isleidzia grybus is A lygos poto 54 min isleidzia kratini nesamoniu tipo puse pagr puse xuj znajet kokiu.............E) Tai kaip imanoma sustyguot komanda kada tu nematai kaip pagrindas losia aiskteje nes leidi kazkokius pakaitalus Na nesuprantu logikos Paaiskinkit please ?
Zutautas
2 16 03-22 18:58
"Medinis" komentaras:
Nuo kada Djokovičius žaidžia fulę už čekus? :ddddd
Jie dar turi Škoda atakoje ir i darba ir i soda ir gynyboje stovi Darida mineralinis
Joe
2 15 03-22 21:57
Sensacinga Ceku pergale, europa soke, kaip ir kodel