Saldų revanšą pasiekusi Italija nukarūnavo Europos čempionus (FOTO, VIDEO)

Europos čempionato aštuntfinalyje įvyko praėjusių pirmenybių finalo pakartojimas. Emocingame susitikime treneris A.Conte kėlė tikrą emocijų audrą šalia aikštės, o jo vadovaujama Italijos rinktinė nukovė ispanus 2:0 ir išsiuntė titulą ginusius varžovus namo.

Nuo pat susitikimo pradžios puolime aktyviau žaidę italai. 9-ąją minutę fantastiškai sužaidė ispanų vartininkas D.De Gea, atrėmęs sudėtingą G.Pelle smūgį galva.

Netrukus vartų sargo budrumą patikrino ir E.Giaccherini, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą per save mušusiam saugui.

Europos čempionai stengėsi atsakyti retais išpuoliais, kurie grėsmės nekėlė.

29-ąją min. po kampinio galėjo pasižymėti D.De Rossi.

33-ąją min. krito pirmasis susitikimo įvartis - Ederis realizavo baudos smūgį, kamuolys atšoko nuo De Gea rankų ir gynėjas G.Chiellini netrukdomas jį nukreipė į vartus - 1:0.

Kėlinio pabaigoje vėl dėmesio centre atsidūrė ispanų vartininkas, meistriškai atmušęs Giaccherini smūgį.

Po pertraukos ispanai susizgribo ir stengėsi bent išlyginti rezultatą. Tuo tarpu A.Conte auklėtiniai bandė varžovus užklupti greitų atakų metu.

Rezultatas vos netapo 2:0 - vienas prieš De Gea iššoko Ederis, bet ispanas vėl buvo nepramušamas. 62-ąją min. kilo chaosas prie ispanų vartų, tačiau kamuolys adresato nepasiekė.

Neturėdami ko prarasti ispanai spaudė italus ir kūrė progas.

69-ąją min. Aduritzas nepataikė į vartus, po minutės puolėjas vėjais paleido dar vieną progą. 71-ąją min. Ramosas mušė galva, po kelių akimirkų Vazquezas pataikė į virpstą, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

A.Iniesta, o kiek vėliau ir G.Pique stipriais smūgiais mėgino sėkmę, bet G.Buffonas stovėjo it uola.

Italai atsakė L.Insignia kontrataka - De Gea vėl buvo savo vietoje. Paskutinį šansą išlyginti rezultatą turėjo G.Pique, bet smūgį neįtikėtinai atrėmė G.Buffonas. Galų gale italai surengė greitą ataką ir G.Pelle padėjo galutinį tašką itin atkakliame mače 2:0.

Startinės sudėtys:

Italija: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio, Eder, Pelle.

Ispanija: De Gea, Juanfran, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Fabregas, Iniesta, Silva, Nolito, Morata.