Visi rezultatai
Kas turėtų būti pagrindiniu Lietuvos rinktinės vartininku?
  • Žydrūnas Karčemarskas
  • Giedrius Arlauskis
  • Vytautas Černiauskas
  • Ernestas Šetkus
  • Emilijus Zubas
  • Kitas žaidėjas

Visos apklausos
Twitter


Visos žinutės

Stadioną rekonstruojantis Kaunas ruošiasi palikti Vilnių už nugaros

(2017-01-11 12:42:37)

Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Kauno stadionas: išorėje dominuos medis

Bene svarbiausias projektuotojų sprendimas – iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

Kauno miesto savivaldybės įmonės „Kauno planas“ specialistai antradienį pristatė projektinius pasiūlymus, kuriuose jau galima matyti, kaip stadionas atrodys po rekonstrukcijos.

Paslėps betoną

„Ąžuolynui nebūdingus betono luitus nusprendėme paslėpti po mediniu fasadu. Natūrali medžio spalva ir plastiškos linijos leis stadionui vizualiai integruotis į greta esantį Ąžuolyną, su kuriuo bus užmegztas tamprus ryšys“, - apie svarbiausius eksterjero sprendimus pasakojo „Kauno plano“ atstovas Vilius Paipalas, vadovaujantis šiam projektui.

Kokia mediena bus panaudota rekonstruojant stadioną, kol kas neaišku. Atsakymą į šį klausimą projektuotojai planuoja turėti artimiausiu metu. Specialistų teigimu, vienas iš svarbiausių šiai medžiagai keliamų reikalavimų – ilgaamžiškumas. Rinkoje šiuo metu yra tiekėjų, specialiai paruoštai medienai suteikiančių iki 30-40 metų garantiją.

Dengs stogas

Aiškėja, kad po rekonstrukcijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst. Rengiamame techniniame projekte numatyta, kad absoliučiai visos tribūnos bus užrengtos stogu.

„Tokio lygio ir dydžio statinio rekonstrukcijos techninis projektas yra milžiniškos apimties darbas. Jį pastaruosius mėnesius intensyviai dirba didelė ir profesionali komanda“, – akcentavo V. Paipalas.

Dar viena svarbi naujovė, kurią bus galima rasti atsinaujinusiame stadione – kardinaliai pasikeitęs pastato cokolinis aukštas. Jis bus paverstas visuomenei skirta erdve, kuri bus atvira iš stadiono išorės. Cokolinis aukštas bus skirtas nevyriausybinių organizacijų poreikiams, jame įsikurs kavinė, sporto centras bei atvira bendradarbystės erdvė. Suplanuota, kad cokoliniame aukšte esančios erdvės bus atviros nuolat ir veiks ne tik renginių stadione metu.

Prarado kelis mėnesius

„Kauno plano“ specialistai, rengiantys stadiono rekonstrukcijos techninį projektą, artėja prie pabaigos. Užbaigus šį svarbų dokumentą ir konkurso metu parinkus rekonstrukciją atliksiančius statybininkus, bus pradėti realūs stadiono atnaujinimo darbai.

„Atliekant kritiškai svarbų etapą – rengiant sklypo detalųjį planą – geranoriškai įsiklausėme į visas vietos bendruomenės pastabas ir pagal jas koregavome sprendinius. Tai mums kainavo kelis mėnesius brangaus laiko ir prarastas viltis atnaujintame stadione šių metų rudenį priimti Anglijos ir Škotijos futbolo rinktines. Bet į praeitį nesigręžiojame ir darome viską, kad per artimiausius mėnesius užbaigę techninį projektą ir konkurso metu parinkę geriausią pasiūlymą pateikusius statybininkus, galėtume kuo greičiau pradėti realius rekonstrukcijos darbus“, – kalbėjo Jonas Audėjatis, Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto atstovas.

Facebook - gauk naujienas ant savo sienos

Žymos: Čempionų Lyga Sekmadienio Futbolo Lyga The Coca-Cola Championship

Straipsnio įvertinimas: 3 0

Rūšiavimas: 

BBB
BBB
2017-01-12 12:24
0 1
Labai jau daug kalbu esu girdejes apie Vilniuje statomus ir rekonstruojamus stadionus, tad dabar esu skeptiskas, nors labai tikiuosi kad klystu. bet patikesiu tik pamates rezultata, nes darbais, o ne zodziais laikas pradet futbola mylet. Aisku man kaip dabar gyvenanciam Kaune butu daug geriau jei rinktine zaistu cia, nereiktu vaziuot i Vilniaus apipuvusi stadiona ir galvoti kaip cia neiluzti zemyn einant ant supuvusiu ploksciu.
madrid
madrid
2017-01-12 12:07
0 2
ilgai laukus dar palauk...kaip sakoma ryt poryt siom dienom po metu po kitu
vilnietis
vilnietis
2017-01-12 06:54
6 0
Vistiek ne futbolui skirtas stadionas,o begimo takas maisys vaizdui. Tad geriau palaukim normalaus stadiono sostininej negu dziaugtis hujovu kavenske
Petras
Petras
2017-01-11 19:41
5 1
Kaune stovi paminklas Smetonai, Kaunas rekonstruoja stadioną. Reiškia stadioną rekonstruoja Smetona. Ane, debile?
Azza
Azza (palaiko Club Atletico de Madrid S.A.D. , Prancūzija)
2017-01-11 17:49
1 0
Pačioje pradžioj kur kas geriau atrodė projektas, bet bus gerai ir taip, jei įgyvendins
durnelis
durnelis
2017-01-11 17:48
2 4
Kaunas jau seniai portugalus palikes uz nugaros
FEVF
FEVF
2017-01-11 17:03
0 3
Bus stadionas,bus ir kas jame zais..bus investuotojai suinteresuoti ir.t.t...dabar kiap nera kur zaisti,nera ir komandos rimtos.
dey
dey
2017-01-11 16:38
2 5
ok klausimėlis. Kaunas rekonstruojasi stadioną (tikrai neblogai atrodo ir skamba), bet kas jame žais? Ok, Lietuva savo atrankos varžybas, į metus kiek? 4 varžybos? Stumbras? abejoju jog ši Kauno komanda gali sutraukt bent kelis šimtus žiūrovų. Ką noriu pasakyt, Kaunui reikia stiprios futbolo ekipos, kaip kad buvo FBK. Už stadioną keliu rankas, bet kaip su jo išlaikymu?

bob
bob
2017-01-11 15:48
6 2
Kaunas tvarkosi tai tvarkosi, tikiuosi teigiamu pokyciu ir mentalitetui duos
to petriukuidebiliukui
to petriukuidebiliukui
2017-01-11 15:10
2 8
kur tu cia politikavima matai konserve? Kauno Miestas rekosntruoja stadiona...Kauno miesto meras Matijosaitis.
"Italijos himnas man gražiausias. Čia šiaip. Tarp kitko" 1

Tautvydas Meškonis

Visi perliukai
EURO 2016 komentatoriaus R.Vyšniausko konferencija
"No Fuchs given" - TV komentatoriaus Ryčio Vyšniausko konferencija apie žaidimą numeris 1.
Atnaujinta 2016-07-29
Jonas Kamper
Gimė: 1983-05-03
Pozicija: Saugas Visi žaidėjai
Cristiano Ronaldo
"Gaila, kad kai kurių "Barcelona" žaidėjų FIFA ceremonijoje nėra, tačiau tai galima suprasti" 0 Visos citatos
Petrovsky
Žmonių skaičius: 22259
Matmenys: 106 x 85
Visi stadionai