Stadioną rekonstruojantis Kaunas ruošiasi palikti Vilnių už nugaros


Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Kauno stadionas: išorėje dominuos medis

Bene svarbiausias projektuotojų sprendimas – iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

Kauno miesto savivaldybės įmonės „Kauno planas“ specialistai antradienį pristatė projektinius pasiūlymus, kuriuose jau galima matyti, kaip stadionas atrodys po rekonstrukcijos.

Paslėps betoną

„Ąžuolynui nebūdingus betono luitus nusprendėme paslėpti po mediniu fasadu. Natūrali medžio spalva ir plastiškos linijos leis stadionui vizualiai integruotis į greta esantį Ąžuolyną, su kuriuo bus užmegztas tamprus ryšys“, - apie svarbiausius eksterjero sprendimus pasakojo „Kauno plano“ atstovas Vilius Paipalas, vadovaujantis šiam projektui.

Kokia mediena bus panaudota rekonstruojant stadioną, kol kas neaišku. Atsakymą į šį klausimą projektuotojai planuoja turėti artimiausiu metu. Specialistų teigimu, vienas iš svarbiausių šiai medžiagai keliamų reikalavimų – ilgaamžiškumas. Rinkoje šiuo metu yra tiekėjų, specialiai paruoštai medienai suteikiančių iki 30-40 metų garantiją.

Dengs stogas

Aiškėja, kad po rekonstrukcijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst. Rengiamame techniniame projekte numatyta, kad absoliučiai visos tribūnos bus užrengtos stogu.

„Tokio lygio ir dydžio statinio rekonstrukcijos techninis projektas yra milžiniškos apimties darbas. Jį pastaruosius mėnesius intensyviai dirba didelė ir profesionali komanda“, – akcentavo V. Paipalas.

Dar viena svarbi naujovė, kurią bus galima rasti atsinaujinusiame stadione – kardinaliai pasikeitęs pastato cokolinis aukštas. Jis bus paverstas visuomenei skirta erdve, kuri bus atvira iš stadiono išorės. Cokolinis aukštas bus skirtas nevyriausybinių organizacijų poreikiams, jame įsikurs kavinė, sporto centras bei atvira bendradarbystės erdvė. Suplanuota, kad cokoliniame aukšte esančios erdvės bus atviros nuolat ir veiks ne tik renginių stadione metu.

Prarado kelis mėnesius

„Kauno plano“ specialistai, rengiantys stadiono rekonstrukcijos techninį projektą, artėja prie pabaigos. Užbaigus šį svarbų dokumentą ir konkurso metu parinkus rekonstrukciją atliksiančius statybininkus, bus pradėti realūs stadiono atnaujinimo darbai.

„Atliekant kritiškai svarbų etapą – rengiant sklypo detalųjį planą – geranoriškai įsiklausėme į visas vietos bendruomenės pastabas ir pagal jas koregavome sprendinius. Tai mums kainavo kelis mėnesius brangaus laiko ir prarastas viltis atnaujintame stadione šių metų rudenį priimti Anglijos ir Škotijos futbolo rinktines. Bet į praeitį nesigręžiojame ir darome viską, kad per artimiausius mėnesius užbaigę techninį projektą ir konkurso metu parinkę geriausią pasiūlymą pateikusius statybininkus, galėtume kuo greičiau pradėti realius rekonstrukcijos darbus“, – kalbėjo Jonas Audėjatis, Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto atstovas.

Straipsnio įvertinimas: 3 0

Norėdami komentuoti prisijunkite (registruokitės) viršuje dešinėje.

BBB
2017-01-12 12:24
0 1
Labai jau daug kalbu esu girdejes apie Vilniuje statomus ir rekonstruojamus stadionus, tad dabar esu skeptiskas, nors labai tikiuosi kad klystu. bet patikesiu tik pamates rezultata, nes darbais, o ne zodziais laikas pradet futbola mylet. Aisku man kaip dabar gyvenanciam Kaune butu daug geriau jei rinktine zaistu cia, nereiktu vaziuot i Vilniaus apipuvusi stadiona ir galvoti kaip cia neiluzti zemyn einant ant supuvusiu ploksciu.
madrid
2017-01-12 12:07
0 2
...
ilgai laukus dar palauk...kaip sakoma ryt poryt siom dienom po metu po kitu
vilnietis
2017-01-12 06:54
6 0
Vistiek ne futbolui skirtas stadionas,o begimo takas maisys vaizdui. Tad geriau palaukim normalaus stadiono sostininej negu dziaugtis hujovu kavenske
durnelis
2017-01-11 17:48
2 4
Kaunas jau seniai portugalus palikes uz nugaros
FEVF
2017-01-11 17:03
0 3
...
Bus stadionas,bus ir kas jame zais..bus investuotojai suinteresuoti ir.t.t...dabar kiap nera kur zaisti,nera ir komandos rimtos.
dey
2017-01-11 16:38
2 5
ok klausimėlis. Kaunas rekonstruojasi stadioną (tikrai neblogai atrodo ir skamba), bet kas jame žais? Ok, Lietuva savo atrankos varžybas, į metus kiek? 4 varžybos? Stumbras? abejoju jog ši Kauno komanda gali sutraukt bent kelis šimtus žiūrovų. Ką noriu pasakyt, Kaunui reikia stiprios futbolo ekipos, kaip kad buvo FBK. Už stadioną keliu rankas, bet kaip su jo išlaikymu?
bob
2017-01-11 15:48
6 2
Kaunas tvarkosi tai tvarkosi, tikiuosi teigiamu pokyciu ir mentalitetui duos
to petriukuidebiliukui
2017-01-11 15:10
2 8
...
kur tu cia politikavima matai konserve? Kauno Miestas rekosntruoja stadiona...Kauno miesto meras Matijosaitis.

niuhink tik is cia
2017-01-11 15:05
4 10
...
su tuo zalgrybiu....europos patranku mesa....Miesto saibos visiem po lygiai turi buti ir aplamai privaciu komandu remti nereikia yra privatus remejai tegul klubai iesko....O meisto sabos turi eiti i vaiku sporto mokyklas..statyti sales,maniezus,baseinus...investuoti i vaikus reikia. Futbolo gerbeju daug daugiau yra uz krepsinio,.tris kartus daugiau vaiku lanko futbola negu krepsni.
Minkstakakli
2017-01-11 14:55
8 4
...
Kokio dar zalgirio (jei nezinai normalaus pavadinimo) biudzeta mazint? Pauksti tu ji tik didinti reikia. Sportams po lygiai ir kas cia pas mus zais ta futbola? Tikiesi kad su barca losim?