U-17 rinktinė atrankoje staigmenos nepateikė

Lietuvos jaunių (U-17) rinktinė buvo arti tikslo – kelialapio į kitą atrankos etapą – tačiau dramatiškoje pabaigoje neišnaudojo progos ir paskutinėje atakoje praleidusi įvartį turėjo pripažinti Turkijos pranašumą.

Europos U-17 čempionato (gimusių 2000 m. ir jaunesnių žaidėjų) atrankos etapo 13 grupėje lietuviai pademonstravo kovotojų charakterį ir iki paskutinės minutės pagirtinai kovėsi su kiekvienu varžovu, tačiau liko be pergalių.

Dvikovoje su Turkija, kuri iki tol laimėjo abejas rungtynes, Lietuvos komandai buvo būtina pergalė. Mūsiškiai nuo rungtynių pradžios demonstravo, jog nesiruošia tik gintis ir atsiradus menkiausiai progai nuolat skubėdavo į ataką.

Pirmajame kėlinyje pavojingiausias epizodas buvo būtent prie turkų vartų po kurioziškos situacijos Lietuviai mušė kamuolį į varžovų aikštės pusėje, kur vartininkas Berke Ozeris nesėkmingai pataikė kamuolį galva ir pasiuntė jį savų vartų link. Deja, kamuolys prariedėjo šalia virpsto.

Antro kėlinio pradžioje po baudos smūgio galva šiek tiek virš vartų smūgiavo Karolis Uzėla. Kėlinio viduryje po turkų smūgiu kamuolys pavojingai praskriejo šalia mūsiškių virpsto. Dar po trijų minučių K. Uzėla netiksliai smūgiavo stovėdamas nugara į vartus.

68 min. lietuvių vartininkas Aivaras Bražinskas atrėmė turkų puolėjo smūgį galva. Geriausią ataką varžovai surengė 72 min., kai baudos aikštelėje Maliko Karaahmeto smūgiuotą kamuolį kojomis atmušė A. Bražinskas.

Lietuvos komanda metėsi į puolimą ir 80+1 min. galėjo išplėšti pergalę, bet po perdavimo iš krašto Tito Milašiaus galva muštas kamuolys praskriejo šalia virpsto. Skubėdami į priekį mūsiškiai apleido užnugarį ir paskutinę minutę varžovų puolėjas išbėgęs vienas prieš vieną nesuklydo.

Turkai triumfavo ir laimėjo visas trejas grupės rungtynes. Kitose rungtynėse Kaune Norvegija ir Ukraina sužaidė lygiosiomis 2:2. Toks rezultatas tenkino norvegus, kurie užėmė antrą vietą ir iškovojo kelialapį tolyn. Ukrainiečiai liko treti, lietuviai ketvirti.