"Žalgirio" varžovas - pavojinga komanda iš Lichtenšteino

Pirmosios „Žalgirio“ namų rungtynėse 2018-2019 m. UEFA Europos lygos atrankos varžybose simboliškai sutapo su pirmuoju atgimusio „Žalgirio“ startu Europos Lygoje 2012 m. vasarą.

Po septynerių metų pertraukos į Europos taurių turnyrus sugrįžęs „Žalgiris“ būtent liepos 19 d. UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmose rungtynėse susitiko su „Admira Waker“ ekipa iš Austrijos. LFF stadione vykusias rungtynes stebėjo 2473 žiūrovai, jos baigėsi lygiosiomis 1:1.

Lygiai po šešerių metų tame pačiame LFF stadione vykusiose „Žalgirio“ rungtynėse su „KI Klaksvik“ ekipa apsilankė beveik 2500 žiūrovų. Nors susitikimo rezultatas (1:1) nesuteikė didelio džiaugsmo, tačiau nusivilti taip pat neteko – bendru dviejų rungtynių santykiu 3:2 pergalę iškovoję žalgiriečiai žengė į kitą UEFA Europos lygos atrankos varžybų etapą.

Liepos 26 d. FK „Žalgiris“ antrame Europos lygos atrankos etape susitiks su „FC Vaduz“ ekipa iš Lichtenšteino. Priskirti šio klubo futbolo nykštukams tikrai nederėtų. „FC Vaduz“ per paskutinius dešimt sezonų keturis žaidė Šveicarijos aukščiausioje lygoje, o kitus šešis praleido antrajame pagal pajėgumą divizione, vadinamoje „Iššūkio lygoje“.

Praėjusį savaitgalį „Vaduz“ pergale pradėjo Šveicarijos „Iššūkio“ pirmenybes. Sekmadienį vykusiose pirmojo turo rungtynėse Lichtenšteino ekipa svečiuose 3:1 įveikė „Chiasso“ komandą. Pirmame kėlinyje ekipos apsikeitė įvarčiais – 17 min. pasižymėjo „Vaduz“ gretose žaidžiantis legionierius iš Serbijos Milanas Gajičius, bet po trijų minučių šeimininkai rezultatą išlygino.

Savo pranašumą Vaduco komanda įrodė antrame kėlinyje. 62 min. savo ekipą į priekį išvedė Sandro Wieseris, o 76 min. trečią įvartį pelnė šveicaras Nilsas Von Niederhausernas.

Praėjusiame sezone „Vaduz“ antrame pagal pajėgumą Šveicarijos futbolo divizione užėmė 4 vietą (59 taškai per 36 rungtynes), o „Chiasso“ finišavo 8-oje pozicijoje. Beje, tarpusavio susitikimuose visa galva geresni buvo Vaduco futbolininkai, laimėję visas ketverias akistatas (5:2, 6:1, 1:0 ir 1:0).

Liepos 26 d. FK „Žalgiris“ ir „FC Vaduz“ išmėgins jėgas UEFA Europos lygos antrojo atrankos varžybų etapo rungtynėse.

Vietą Europos lygos varžybose „Vaduz“ užsitikrina dalyvaudama Lichtenšteino taurės varžybos. Šio taurės turnyro nugalėtojai patenka į UEFA Europos lygos turnyrą, o „Vaduz“ šią teisę per paskutinius 20 metų iškovojo 19 kartų. Europos turnyruose „Vaduz“ jau penktus metus iš eilės įveikia pirmąjį barjerą, o 2015 m. buvo nukeliavęs netgi iki trečiojo etapo.