"Žalgiris" išvargo pergalę Klaipėdoje (VIDEO)

Po Čempionų lygos atrankos kovų į „SMScredit.lt A lygą“ sugrįžę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai neparodė sau įprasto žaidimo, tačiau pergalę iškovoti sugebėjo. Valdo Dambrausko kariauna išvykoje 2:1 (2:0) įveikė čempionams į atlapus kibusį „Klaipėdos granitą“.

Vilniečių ekipoje pasirodė Darvydas Šernas bei Donovanas Slijngardas, o taip ir stipriausiame šalies čempionate debiutavęs 18-metis gynėjas Dominykas Barauskas. Uostamiesčio komandos marškinėlius pirmą kartą apsivilko Pavle Sušičius ir kirgizas Tamirlanas Kozubajevas, praėjusiame sezone žaidęs „Šiauliuose“.

Nuo pat rungtynių pradžios veiksmas persikėlė į šeimininkų aikštės pusę. „Žalgiris“ turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, tačiau nebūdingai strigo pozicinėse atakose.

Kėlinio viduryje klaipėdiečiai įsidrąsino ir kartas nuo karto priversdavo žalgiriečių gynėjus paplušėti. Sykį Marius Papšys pagrasino svečių vartams baudos smūgio metu, priversdamas Saulių Klevinską gaudyti kamuolį.

Klaipėdoje prasidėjo stipri liūtis, o vilniečiai pradėjo pavojingiau atakuoti. Pirmasis Tado Norbuto meistriškumą išbandė po septynerių metų pertraukos į aukščiausią šalies lygą sugrįžęs D. Šernas. Futbolininko smūgiuotą kamuolį vartų sargas sugavo tik iš antro karto.

Netrukus „Žalgirio“ naujokas turėjo dar geresnę progą pasižymėti, tačiau jam sutrukdė Dmitrijus Šiškinas. Klaipėdietis pasiaukojančiai sužaidė šalia savo vartų ir, puikiai apsigynęs, išgelbėjo komandą nuo pirmojo įvarčio.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/FlRPNPQV8p4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Visgi kėlinio pabaigoje kamuolys „Klaipėdos granito“ vartuose suspurdėjo. Ir ne vieną, o du kartus. Abu įvarčiai buvo pelnyti po kampinių, kai perdavimus atliko D. Slijngardas. 41-ąją minutę galva taikliai smūgiavo Algis Jankauskas, o dar po trijų minučių – Jurijus Kendyšas.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė: vilniečiai užtikrintai kontroliavo žaidimą, tačiau 59-ąją minutę situacija kiek pasikeitė.

D. Slijngardas vaikiškai suklydo perduodamas kamuolį, o tuo pasinaudojęs ir vienas prieš vartininką iššokęs M. Papšys be vargo nuginklavo S. Klevinską.

Netrukus Lucasas Gaucho galėjo atstatyti dviejų įvarčių pranašumą, tačiau nepasinaudojo puikiu Serge‘o Nyuiadzio perdavimu ir smūgiavo šalia vartų. 72-ąją minutę svečiams teko atlikti priverstinį keitimą, kai traumą po susidūrimo su varžovu patyrė portugalas Jorge‘as Chula.

Šeimininkai vis labiau palikdavo erdvių gynyboje ir didesnėmis pajėgomis skuosdavo į priekį. Aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo Rokas Urbelis, kuris aukštu perdavimu surado Liutaurą Rimkų, galva smūgiavusį į vartų sargą.

„Žalgiris“ galėjo pelnyti trečią įvartį, bet klaipėdiečius išgelbėjo virpstas. D. Slijngardas po L. Gaucho perdavimo stipriai smūgiavo kaire koja, o kamuolį pirštų galais lietęs T. Norbutas išgelbėjo komandą.

Dvikovos pabaigoje šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, tad „Žalgiris“ už iškovotą pergalę turėtų būti dėkingas S. Klevinskui. Vartininkas pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė P. Sušičiaus muštą kamuolį.

Per pridėtą laiką vilniečiai apsigynė nuo „Klaipėdos granito“ atakų ir šventė gana sunkią pergalę.