"Žalgiris" turėjo daug problemų Jonavoje, bet pergalę iškovojo (VIDEO)

Per pridėtą laiką pirmasis A lygos čempionate Lino Klimavičiaus pelnytas įvartis atnešė Vilniaus „Žalgiriui“ pergalę svečiuose prieš mažumoje likusią „Jonavos“ ekipą. Dusyk šiame sezone nusileidusi čempionui Aukštaitijos komanda trečiojo rato akistatoje įmušė pirmoji, bet buvo priversta patirti apmaudžią nesėkmę – 1:2 (1:1).

Nors „Žalgiris“ nuo pirmųjų minučių nuskubėjo prie aikštės šeimininkų vartų, tačiau jiems pagrasino tik tolimu Slavko Blagojevičiaus smūgiu, kurį Povilas Valinčius nesunkiai sugavo.

Kone pirmą ilgesnę ataką surengusi „Jonava“ 13-ą minutę kiek netikėtai išsiveržė į priekį. Tomas Salamanavičius numetė kamuolį link Klaudijaus Upsto, kuris net po kojomis jam kritus Donovanui Slijngardui iš labai aštraus kampo sugebėjo atidaryti įvarčių sąskaitą rungtynėse.

Išmušti iš vėžių žalgiriečiai atsigavo kėlinio viduryje. Aktyviai prie komandos atakų prisidėdavęs Egidijus Vaitkūnas tolimu smūgiu privertė P.Valinčių prieš save atremti kamuolį, kurį nedelsdamas į tinklą pasiuntė Darvydas Šernas. Pasitarusi arbitrų brigada po kurio laiko nusprendė fiksuoti nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

Nemaloni čempionui atkarpa rungtynėse nesibaigė, „Žalgiriui“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes tęsti rungtynių nebegalėjo traumą patyręs Mantas Kuklys.

Vis tik, 29-ą minutę vilniečiams pavyko išlyginti rezultatą. Po idealaus Elivelto perdavimo savo įvartį įmušė D.Šernas., tapdamas rezultatyviausiu žalgiriečiu.

Tuo svečiai neapsiribojo ir toliau ieškojo kelių pro sutankintos „Jonavos“ gynybos bastionus, tačiau didelės grėsmės nesukūrė.

Po pertraukos abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Po Tado Eliošiaus reido ir perdavimo link vartų Lauryno Stonkaus smūgį sugebėjo blokuoti pasiaukojamai sužaidęs L.Klimavičius. Kitoje aikštės pusėję savęs negailėjo ir Eduardas Ževnerovas, galva už galinės linijos nukreipęs pavojingą S.Blagojevičiaus smūgį.

Sužaidus valandą, greitos aikštės šeimininkų atakos metu Maksimo Marusičiaus smūgį Armantas Vitkauskas atrėmė ne visai sėkmingai, kone ant vartų linijos atsidūrusį kamuolį į tinklą norėjo pasiųsti Laurynas Stonkus, bet jį puolėjui paskutiniu momentu nuo galvos koja nuėmė Mamadou Mbodjis, kliudydamas ir varžovą.

Kilus susistumdymui ir diskusijoms, „Jonava“ tikėjosi baudinio už pavojingą žaidimą, tačiau arbitrai skyrė tik kampinį. Jo metu tikslumo pritrūko Kirilui Aleksijanui, šovusiam virš skersinio.

Netrukus už galvos griebėsi visi aikštės šeimininkų gerbėjai, kai prieš vartus iššokęs M.Marusičius akistatoje su A.Vitkausku įsigudrino nepataikyti į vartus. Iškart po to progą įmušti turėjo ir K.Upstas, bet jam buvo užfiksuota nuošalė.

Atlaikę jonaviečių atakų bangą, čempionai buvo arti įvarčio 75-ą minutę, kai po S.Nyiadzi smūgio komandą išgelbėjo Td.Eliošius, spėjęs išmušti kamuolį nuo savo vartų linijos.

Po kelių minučių „Jonava“ liko mažumoje, kai nugriovęs varžovą antrą geltoną kortelę prieš save išvydo L.Stonkus. Po šio epizodo aikštėje ėmė virti aistros, daugėjo kieto žaidimo ir pražangų, korteles arbitrui teko rodyti kur kas dažniau.

Padidinęs spaudimą, pergalę „Žalgiris“ išplėšė per arbitro pridėtą laiką. Kampinio metu D.Slijngardas puikiu slalomu sudraskė visą gynybos liniją ir surado laisvą L.Klimavičių, kuris savo šansu pasinaudojo užtikrintai.