„Žiemos taurės“ turnyro kovas „Sūduva“ užbaigė pergalingai

Marijampolės „Sūduva“ pergale baigė pasirodymą tarptautiniame „Žiemos taurės“ turnyre. Suvalkiečiai atsilikinėjo po pirmajame kėlinyje praleisto įvarčio, tačiau po pertraukos Domanto Antanavičiaus bei Marjano Altiparmakovskio tikslūs smūgiai nulėmė A lygos atstovės pergalę prieš „Riga“ ekipą iš Latvijos  - 2:1 (0:1).

Mačo pradžioje geru šansu išvesti komandą į priekį nepasinaudojo Karolis Laukžemis. Po užsitęsusios komandos atakos puolėjas sulaukė perdavimo iš krašto, tačiau jo smūgis galva praskriejo virš vartų.

Prabėgus keletui minučių, tikslumo pritrūko „Sūduvos“ saugui Artemui Gurenkai. Į baudos aikštelę įkirtęs legionierius iš Baltarusijos sulaukė perdavimo ir, nestabdęs kamuolio, iš maždaug 11 metrų atstumo smūgiavo šalia vartų.

Po minutės identiškoje situacijoje atsidūrė Domantas Antanavičius, tačiau ir jaunojo komandos futbolininko smūgis pralėkė virš „Riga“ klubo vartų.

19-ą minutę pavojingu išpuoliu atsakė varžovai iš Latvijos. Greitos atakos metu „Riga“ puolėjas gavęs kamuolį greitai kirto į baudos aikštelę. Jam pavyko smūgiuoti iš aštraus kampo, bet Marijampolės ekipos vartininkas smūgį atrėmė kojomis.

Sužaidus pusvalandį, krito pirmasis įvartis. Po pavojingo tolimo latvių smūgio kamuolys kliudė „Sūduvos“ vartų skersinį ir pakilo aukštai į orą. Prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo vienas iš varžovų ir vienu lietimu galva nukreipė jį į vartus.

Netrukus rezultatą išlyginti galėjo Robertas Vėževičius. Saugas suklaidino varžovą ir įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau užtikrintai sužaidęs „Riga“ vartininkas jo be užsimojimo muštą kamuolį sugavo.

Antrojo kėlinio pradžioje po puikaus A. Gurenkos tolimo perdavimo į baudos aikštelę kirto R. Vėževičius, bet iš aštraus kampo smūgiavo į varžovų vartininką.

57-ą minutę aikštės šeimininkai atstatė pusiausvyrą. Po preciziško O. Verbicko perdavimo iš gilumos kovingai sužaidė D. Antanavičius ir gražiu smūgiu iš maždaug 11metrų atstumo perkėlė kamuolį per vartininką.

Prabėgus 10 minučių, marijampoliečiai išsiveržė į priekį. Po keitimo aikštėje pasirodęs M. Altiparmakovskis šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Per likusį mačo laiką didesnio pavojaus nei prie vienų vartų nekilo. „Sūduva“ pergale baigė pasirodymą „Žiemos taurės“ turnyre.

Marijampolės komandos sudėtis: I. Kardumas, A. Živanovičius (46’ A. Jankauskas), peržiūroje dalyvaujantis gynėjas (56‘ D. Isoda), A. Švrljuga, P. Leimonas (46‘ D. Galkevičius) (82’ R. Lekiatas), D. Antanavičius, O. Verbickas, peržiūroje dalyvaujantis gynėjas (59‘ V. Slavickas), R. Vėževičius, K. Laukžemis (87‘ K. Laukžemis), A. Gurenka (56‘ M. Altiparmakovskis).