Moterų A lygos 5-ojo turo apžvalga © JumpStory nuotr.

Savaitgalį „Topo centras Euronics“ moterų A lygoje buvo sužaistos penktojo turo rungtynės, po kurių pirmaujančios „Žalgirio“-MRU ir „Gintros“ ekipos dar 2 taškais padidino pranašumą prieš trečią ir ketvirtą vietas užimančias „Hegelmann“ ir „TransINVEST“ ekipas. Pastarųjų tarpusavio susitikimas baigėsi lygiosiomis.

5-ojo turo rungtynių rezultatai:

FC Banga 0:5 MFA Žalgiris-MRU | Rungtynių įrašas

FK Saned 1:4 FK Gintra | Rungtynių įrašas

FC Hegelmann 1:1 FK TransINVEST | Rungtynių įrašas

Vienintelės lygiosios – Garliavoje

Milžiniškos svarbos rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėtojos nepaaiškėjo. Nepaisant to, kad žaidė išvykoje, su įtampa kiek geriau susitvarkė viešnios iš Vilniaus rajono – jos sukūrė daugiau progų nei aikštės šeimininkės ir viena tų progų, sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, virto įvarčiu.

Netoli „TransINVEST“ baudos aikštelės buvo užfiksuotas taisyklių pažeidimas, o netrukus Karolina Jasaitytė, paduodama kamuolį į priekį maždaug 70 metrų, sukūrė vieną iš įspūdingiausių rezultatyvų perdavimų per visą 2024 metų sezoną.

Jau netoli varžovių baudos aikštelės kamuolį priėmusi Irina Topal įspūdingu smūgiu varžovių vartininkę Gretą Lukjančukę privertė stebėti į vartus skriejantį kamuolį. Po įvarčio Irinos rankose atsidūrė marškinėliai, ant kurių buvo dedikacija dviem žmonėms neseniai mirusiai geriausiai Irinos draugei iš Moldovos rinktinės Violetai Mițul bei Valerijos Postol tėvui, kuris prieš kelias savaites žuvo Ukrainoje.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi, o antrajame šeimininkėms užteko vos 18 sekundžių, kad Ema Kriaučiūnaitė tolimu smūgiu rezultatą išlygintų. Per likusį laiką viena ar kita komanda ženklaus žaidybinio pranašumo nesusikūrė, tad kova dėl bronzos išlieka tokioje pat padėtyje, kurioje buvo dar prieš prasidedant rungtynėms.

Karilės Liužinaitės hetrikas

Gargžduose vykusios rungtynės tarp „Bangos“ ir „Žalgirio“-MRU tapo Karilės Liužinaitės šou. Saugė pirmąkart per savo karjerą „Žalgirio“-MRU gretose aukščiausioje lygoje pasižymėjo trimis pelnytais įvarčiais.

Savo šou Karilė pradėjo sužaidus vos 3 minutes. Atlikusi galingą reidą, ji smūgiu daugiau nei iš 20 metrų varžovių vartininkei nepaliko jokių šansų.

Dar iki pertraukos skirtumą padvigubino Aizhan Boronbekova, sužaidus valandą trečiąjį komandos įvartį pelnė Žemyna Lekavičiūtė, o tuomet savo nuostabų individualų pasirodymą pratęsė K. Liužinaitė. Lengvai apėjusi „Bangos“ gynėją, Karilė dar vienu smūgiu iš už baudos aikštelės padidino komandos persvarą iki 4:0, o dar po septynių minučių – iki 5:0.

Per likusį laiką „pasižymėjo“ dar dvi žalgirietės: Vismantė Čereškaitė – gauta antra geltona kortele, o Iuliana Colnic – nerealizuotu baudiniu. Beje, „Žalgirio“-MRU treneriai šansą sudalyvauti rungtynėse suteikė jaunajai Ernetai Rinkevičiūtei – ji 75 minutę pakeitė pagrindinę komandos vartininkę Medą Šeškutę.

Pirmavo, bet pralaimėjo

Joniškio miesto gyventojai turėjo galimybę pirmąkart regėti „Topo centras Euronics“ moterų A lygos rungtynes atnaujintame futbolo stadione. Šiuo metu paskutinę vietą užimančios „Saned“ futbolininkės septynias minutes sugebėjo pirmauti prieš „Gintrą“, tačiau tuomet daugkartinės čempionės viską sustatė į savo vietas.

Sužaidus 10 minučių, iš kairiojo atakos krašto „Saned“ legionierė kėlė kamuolį į baudos aikštelę, o ten galva norėjusi išmušti kamuolį iš aikštės, Urtė Bujokaitė jį nukreipė į savo vartus.

Po minėtų septynių minučių Erika Šupelytė po idealaus perdavimo iš kelių metrų smūgiu į artimąjį vartų kampą rezultatą išlygino. Dar iki pertraukos po užsitęsusios „Gintros“ atakos Elena Peabody galva išvedė savo komandą į priekį.

Antrajame kėlinyje „Gintra“ savo pranašumą įtvirtino dar dviem įvarčiais, kuriuose pelnė Meida Proscevičiūtė ir Agnieška Kazarina, o dvikovai besibaigiant Thubelihle Shamase už dvi geltonas korteles buvo pašalinta iš aikštės.

6-ojo turo anonsas

Šį sekmadienį lygoje bus sužaistos dvejos rungtynės. „Banga“ namie bandys atsilaikyti prieš „Hegelmann“, o „TransINVEST“ – prieš „Gintrą“.