Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

Futbolo įžvalgos masterhero

Blogo reitingas: 1 / Prenumeratoriai: 0

Ko turėtume siekti Lietuvos futbole


Ko reikia, kad Lietuva žaistų futbolą olimpinėse žaidynėse?

2015-03-16 23:25:10

Sveiki visi, besidomintys futbolu! Norėjau pagvildenti vieną temą - apie futbolą olimpinėse žaidynėse.

Artėja Rio de Žaneiro olimpiada kuri įvyks 2016 m. vasarą. Į Olimpiados programą yra įtrauktas ir futbolas. Aišku ten yra amžiaus apribojimai, kai žaidėjų amžiaus "lubos" yra jaunesni žaidėjai. Galbūt ne vienam kyla klausimas kaip patekti į Olimpines žaidynes, Europos valstybei? Kelias gana sudėtingas, kadangi atrankose dalyvauja stiprios žemynų komandos. Tačiau žaisti Olimpinėse žaidynėse Lietuvai ateityje tikrai turi atsirasti galimybių. Olimpinėse žaidynese rungtyniauja viso 16 futbolo rinktinių. Toks yra futbolo rinktinių limitas pačiose olimpinėse žaidynėse. Kaip patekti Lietuvai į olimpines žaidynes ir rungtyniauti futbole? Atsakymas toks: reikia žaisti UEFA European Under-U21 čempionato finaliniame etape, kur varžosi aštuonios stipriausios jaunimo žemyno komandos. Ir finaliniame etape reikia užimti bent 4 vietą ir kelialapis į olimpines žaidynes atviras. Kitas variantas tapti šalimi šeimininke vykdant UEFA EURO U21 čempionatą. Prisiminę, jog Lietuva rengė U19 finalinį etapą Lietuvoje ir gavo visai neblogus vertinimus, galbūt galima tikėtis ateityje sulaukti ir galimybės rengti U21 EURO finalinį etapą. Šiais metais šalis šeimininkė yra Čekija, kur 2015 birželį įvyks finalinis EURO U21 etapas iš aštuonių komandų, keturios pirmos komandos keliaus į Olimpines žaidynes ir ten reprezentuos savo šalį futbole.

Olimpinėse žaidynėse Europai iš 16 vietų yra duotos 4 vietos. Šiais 2015 metais dėl kelialapių susigrums: Čekija (host), Danija, Anglija, Vokietija, Italija, Portugalija, Serbija, Švedija.

Manau ateis laikas ir mūsų valstybė turės rinktinę olimpinėse žaidynėse... reikia siekti kad mūsų visuomenė žinotų apie galimybes žaisti tokiame lygyje, daugiau dėmesio skirtų jaunimo futbolo skatinimui. Galbūt nepavykus patekti per atrankas, patektume žaidžiant kaip šalis šeimininkė... nes jau esame vieną kartą organizavę ir U19 finalines varžybas:)

Galima paminėti, kad 1924 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Paryžiuje dalyvavo ir Lietuvos futbolo rinktinė.

Jeigu žvelgtume į moterų futbolą. Norint Lietuvos moterų futbolo rinktinei patekti į olimpines žaidynes reikėtų dalyvauti FIFA pasaulio moterų futbolo čempionate ir ten užimti aukštą vietą, nes Europai olimpinėse žaidynėse moterų futbole skirtos 3 vietos. Moterų futbole olimpinėse žaidynėse rungtyniauja 12 rinktinių. Šiais metais FIFA moterų pasaulio čempionatas vyks Kanadoje. Lietuvos moterų rinktinei būtų prabanga žaisti pasaulio čempionate, o norint patekti į olimpines žaidynes moterų futbole reikia dalyvauti metai prieš olimpiadas rengiamuose FIFA moterų pasaulio čempionatuose ir ten patekus užimti aukštą vietą, nes europai skirtos trys vietos.:)

7 4

Rūšiavimas: 

masterhero
masterhero (palaiko Vilniaus Žalgiris)
2015-05-18 15:23
0 0
Manau Lietuvoje yra daug talentų.
masterhero
masterhero (palaiko Vilniaus Žalgiris)
2015-03-24 20:52
0 0
Suorganizuoti Euro Under 21 realiau nei pacias olimpines zaidynes, bet geras pastebejimas
Karolis
Karolis
2015-03-24 13:53
0 3
Jei Lietuva organizuotų olimpines žaidynes, tai irgi gautų vietą
masterhero
masterhero (palaiko Vilniaus Žalgiris)
2015-03-17 20:11
0 0
Sveiki, jeigu pliusuojate ar minusuojate pasidalinkite savo mintimis komentaruose