Barclays Premier League 2009/10

Atsakyti Sekti temą
Sleimas Rašė:

Man neakivaizdu - gali pailiustruot konkrečiais pavyzdžiais? Nes aš tai žinau tik tiek, kad Portsmuthas buvo praskolintas dėl geresnių rezultatų ir už tai dabar skaudžiai moka, kiti klubai lyg ir normaliai gyvena. Kai kurie kaip pvz. Birminghamas ar Sunderlandas gauna investicijų iš šalies, bet kol taisyklės tai leidžia tai kodėl ne.

Nepavadinčiau normaliu gyvenimu, kai daugmaž 2/3 visų klubų dirba nuostolingai. Suprasčiau, jei tai būtų vienas kitas, na investavo daugiau, kad galėtų pakovoti dėl aukštesnių vietų ir pan., pasiėmė paskolų tam reikalui. Bet dabar taip sulindę į skolas absoliuti dauguma.
Čia aišku tik mano nuomonė, bet aš klubą įsivaizduoju kaip paprastą įmonę, o ne pono X (insert Romka, sheich abduraxman ir kt) žaislą. Nes po to, kai žaislas nusibosta, būna taip, kaip Leedsui. Mano galva klubas privalo pats save išlaikyti, jis ne valstybinė įstaiga.
embeded-image
Citavimas
0
Regimantas Rašė:

Matai, klubas egzistuoja ne vieną sezoną. Jei vienais metais jis uždirbo 100mln. pelno, tai kitąmet jis gali sau leisti paišlaidauti.

Jeigu uzdirbo 100 m grynojo pelno (kas yra labai abejotina), jis negali islaidauti uz 300 m., be to, kam tada paskolas imt?

Regimantas Rašė:

tai puikiai suprantu. Ok parašysiu papraščiau 😁 Bendra televizijos sutartis duoda daugiau pinigų mažesniems klubams, negu jie gautų, jeigu derėtųsi patys kiekvienas už save.
Taigi mažiukai turi daugiau pinigų ir gali daugiau sau leisti transferų rinkoj, mokėti didesnes algas ir t.t. ir pan. Lygiai tą patį efektą duoda ir paskolos. Ar aiškiau?

Ne. Tavo pagrindine mintis, nuo to, kas EPL stipriausia, uz tai, kad didziausi klubai turi skolas ant kupru (kas yra daugiau negu absurdas), nuvaziavo prie tavo kazkokiu neaiskiu lyginimu kolektyviniu sutarciu su paskolom.
"The confusion between David de Gea and Marcos Rojo may be due to the language barrier." - Lee Dixon
Citavimas
0
Regimantai, tau ką, to Leedso gaila? Iškrito jie, atėjo kitas klubas. Nelabai big deal.

Lygint futbolo ir NBA situaciją nelabai korektiška. Pas amerikonus lygos uždaros ir egzistuojančios komandos reikalingos tų lygų stabilumui palaikyti, todėl joms neleidžiama konkuruot laisvai. Europoj viskas palikta savireguliacijai - jeigu vadovausi prastai, klubas iškris, bet jo vietą užims kitas ir pačiau lygai nuo to nei šilta, nei šalta.
648 games. 211 goals. 11 major trophies. One Frankie Lampard.
Citavimas
0
Samir Rašė:

Lygint futbolo ir NBA situaciją nelabai korektiška. Pas amerikonus lygos uždaros ir egzistuojančios komandos reikalingos tų lygų stabilumui palaikyti

Pritariu. Algu kepures veiksmingos butu tik vienoje lygoje, gal net labiau vienoje salyje, su vienoda mokestine baze ir t.t.

Dabar pvz. jei Realui Ronaldo kainuoja 10 m, del besiskirianciu mokesciu, tam kad galetu pasiulyt toki pat atlyginima MU jis kainuotu 16 m (imant ta pacia valiuta).
"The confusion between David de Gea and Marcos Rojo may be due to the language barrier." - Lee Dixon
Citavimas
0
Wat Wat Rašė:

Ne. Tavo pagrindine mintis, nuo to, kas EPL stipriausia, uz tai, kad didziausi klubai turi skolas ant kupru (kas yra daugiau negu absurdas), nuvaziavo prie tavo kazkokiu neaiskiu lyginimu kolektyviniu sutarciu su paskolom.

Na ne tokia mano mintis 😁 Tikrai ne tą norėjau pasakyti.
Trumpai: visam EPL pajėgumui nemažą įtaką turi klubų prasiskolinimo lygis. Kadangi tai labiausiai praskolinta lygą visoj Europoj, nenuostabu, kad ji ir stipriausia (bet tai nėra vienintelis faktorius, lemiantis pajėgumą).
embeded-image
Citavimas
0
Wat Wat Rašė:

Pritariu. Algu kepures veiksmingos butu tik vienoje lygoje, gal net labiau vienoje salyje, su vienoda mokestine baze ir t.t.

Dabar pvz. jei Realui Ronaldo kainuoja 10 m, del besiskirianciu mokesciu, tam kad galetu pasiulyt toki pat atlyginima MU jis kainuotu 16 m (imant ta pacia valiuta).

Geras pvz. Šiaip turbūt ta UEFA mintis su algų limitu vistik gera mintis, kai limitas bus pajamos iš tam tikrų šaltinių.
embeded-image
Citavimas
0
Ars4eva Rašė:

kokius čia anekdotus šneki? tai jei uždirba pelno, iš kurio lengvai aptarnaus paskolas, tai ir ima paskolas, kad nusipirktų norimus aktyvus dabar, o ne sutaupytų per kažkiek metų. vadinasi jokia įmonė negali išlaidauti daugiau investuoti nei uždirba pelno per metus, nepaisant to, kad ta investicija tarnaus ir naudą duos daug metų į priekį? 😕 kam tada iš viso paskolos skirtos? 🙄 stebina kartais toks žmonių nei tai kvailumas, nei tai naivumas, sunku pasakyti..

Klausyk, anekdote tu, nebuvai kartais is tu, kurie ejo protestuot pries bankus, kurie pernai nedave Zalgiriui paskolos? 😂

As itariu, tu koks pirmakursis ekonomikos studentas, kurie tik pradeje studijuot "zino viska". Is knyguciu aisku
Citavimas
0
Ars4eva Rašė:

tos knygutės išstudijuotos prieš keliolika metų jei ką. o prie ko čia Žalgiris? na tai jei apie paskolų nedavimą kalbi, tai koks čia dar klausimas? nelygink gal realius pelnus generuojančio Realo ar tarkim Arsenalo, norinčių pasiskolinti, su Žalgiriu kokiu nors.
žinai jau geriau patylėtum tokius niekus kalbėdamas, gudriau atrodytum, kam čia visišką analfabetiškumą demonstruoti viešai?

Kadangi pagal tavo rasymo stiliu, tau ne daugiau kaip 16 metu, tai turbut vunderkindas busi, pradejes moksline literatura grauzt lopsyje.. 🙄
Citavimas
0
Regimantas Rašė:

Man neakivaizdu - gali pailiustruot konkrečiais pavyzdžiais? Nes aš tai žinau tik tiek, kad Portsmuthas buvo praskolintas dėl geresnių rezultatų ir už tai dabar skaudžiai moka, kiti klubai lyg ir normaliai gyvena. Kai kurie kaip pvz. Birminghamas ar Sunderlandas gauna investicijų iš šalies, bet kol taisyklės tai leidžia tai kodėl ne.

Nepavadinčiau normaliu gyvenimu, kai daugmaž 2/3 visų klubų dirba nuostolingai. Suprasčiau, jei tai būtų vienas kitas, na investavo daugiau, kad galėtų pakovoti dėl aukštesnių vietų ir pan., pasiėmė paskolų tam reikalui. Bet dabar taip sulindę į skolas absoliuti dauguma.
Čia aišku tik mano nuomonė, bet aš klubą įsivaizduoju kaip paprastą įmonę, o ne pono X (insert Romka, sheich abduraxman ir kt) žaislą. Nes po to, kai žaislas nusibosta, būna taip, kaip Leedsui. Mano galva klubas privalo pats save išlaikyti, jis ne valstybinė įstaiga.
Nu tai taip - gražiam pasaulyje kurį dabar atrodo ir mėgina sukurt UEFA gyvens visi pagal išvadas, bet kol to gražaus pasaulio nėra tai nieko nuostabaus, kad yra klubų, kurių savininkai nepagaili savų investicijų - taip yra su Sunderlandu, Birminghamu, Aston Villa. Kad Ispanijos lygoj yra tik dvi normalios komandos ir dėl to likę klubai investuotojams yra nepatrauklūs tai čia jau ispanų bėda. Tu vis dar nepateikei nors vieno konkretaus pavyzdžio su tais prasiskolinimais tik operuoji neaiškiom bendrom sumom.
Citavimas
0
Burnley tiks?
Dar permečiau dabar tą ataskaitą, tai dauguma klubų gyvi vien dėl savininkų injekcijų 😉
embeded-image
Citavimas
0
Regimantas Rašė:

Burnley tiks?

Ne.
648 games. 211 goals. 11 major trophies. One Frankie Lampard.
Citavimas
0
Regimantas Rašė:

Burnley tiks?
Dar permečiau dabar tą ataskaitą, tai dauguma klubų gyvi vien dėl savininkų injekcijų 😉

O kas su Burnley blogai? Nu tai taip, bet kol to niekas nedraudžia tai kame bėda aš vis dar nesuprantu?
Citavimas
0