Brazilija

Atsakyti Sekti temą
eGlys Rašė:

Tuo tarpu Ronaldinho abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su Atletico Mineiro. Šiemet jis ilgą laiką buvo traumuotas/prastos formos, sulošė vos 2 rungtynes, o starte jį sėkmingai pakeitė argentinietis Jesusas Datolo. Dabar Dinho domina kelis klubus, žiniasklaidoje dažniausiai minimi yra NY Red Bulls, Boca Juniors, QPR ir Fluminense.


Ir, nors jį pagriebt bandė tokie klubai kaip anglų Basingstoke Town ir indų Chennai Titans, Dinho pasirinko meksikiečių Querétaro:
embeded-image
2 metų kontraktas, vilkės marškinėlius, pažymėtus 49-u numeriu.
Citavimas
0
Class
Citavimas
0
embeded-image

Čia - Serie A turnyrinės lentelės apačia likus 7 turams iki sezono pabaigos. Jei tokias Criciuma, Bahia ir Coritiba pozicijas buvo galima prognozuot, tai šitokio Botafogo pasirodymo vargu ar kas galėjo tikėtis.

Bene didžiausią įtaką tokiems Botafogo rezultatams turi klubo finansinės bėdos. Žaidėjams algos nemokamos jau kelis mėnesius (kai kurių šaltinių teigimu - net nuo balandžio), futbolininkai viešai tuo piktinasi bei prašo būti atleisti iš klubo. Štai vienas anksčiausiai prabilusių, Emersonas (kuris sezono pradžioje vienas tempė visą Alvinegro ekipą), kartu su Bolivaru, Edilsonu ir Julio Cesaru dar spalio pradžioje buvo paleisti. Kiti žaidėjai irgi netyli - pavyzdžiui, dešiniojo krašto gynėjas Lucas klubui jau iškėlė 20 mln. Brazilijos realų ieškinį už nemokamą algą (beje, tai turėtų siekti net 6 mln. eurų 😕). Pinigų Botafogo nesukrapštė ir iš Doria pardavimo. Vieno talentingiausių brazilų gynėjų siela dar pernai vasarą buvo parduota kažkokiai agentūrai, tad šiemet iš Dorios transfero į Marselį A Estrela Solitária gavo špygą (tiksliau tariant - keletą kapeikų). Daugiau tokių žaidėjų, iš kurių būtų galima pasidaryt gražaus pinigo, Botafogo lyg ir nebeturi.

Mėnesio pradžioje klubas pateko į dar vieną skandalą. Komandos kapitonas ir vienas aktyviausių vadovybės kritikų, Brazilijos nacionalinės rinktinės vartininkas Jeffersonas, po 26 h skrydžio iš Singapūro (kur žaidė draugiškose varžybose su Japonija) nespėjo pasirodyti taurės rungtynėse su Santos (jos buvo praloštos 0:5). Tai sukėlė didelį klubo vadovų nepasitenkinimą, abidvi pusės apsikeitė kaltinimais viena kitai. Dabar lyg ir viskas išsisprendė, o Jeffersonas jau atstovavo Botafogo laimėtame mače prieš Vanderlei Luxemborgo vedamą Flamengo kariauną. Tiesa, šis įvykis vis tiek sukėlė kitų komandų dėmesį. Vienas aktyviausiai šią situaciją stebinčių klubų yra Sao Paolo, kurie ieško pamainos po sezono karjerą baigsiančiam legendiniam Rogerio Ceni.

Taip pat sklinda gandai, kad vyriausiasis treneris Vagneris Mancini gali būti atleistas. Taip padarius, realiausias pretendentas jį pakeisti būtų Oswaldo de Oliveira, pernai atvedęs Botafogo iki 4 vietos Serie A pirmenybėse. Nuo šio sezonos pradžios de Oliveira treniravo Santos, bet rugsėjo pradžioje buvo atleistas. Šiaip, žengus šį žingsnį, vietą Serie B pirmenybėse bus galima automatiškai rezervuoti.
Citavimas
0
embeded-image

Braziliškasis klubinis sezonas jau į pabaigą. Čempiono titulą dar užpraeitam ture užsitikrino Cruzeiro, antrąją vietą - Sao Paolo. 3 ir 4 vietas, garantuojančias patekimą į Copa Libertadores, užsitikrino Internacional ir Corinthians. Tiesa, kuriai komandai pavyks pasidabinti bronzos medaliais dar neaišku - praeitame ture Corinthians klupo, o Internacional laimėjo ir pasivijo Mano Menezeso auklėtinius. Paskutinės dvikovos abiejų komandų laukia šeštadienį, 20:30 mūsų laiku - Corinthians susitiks su dugne esančiais Criciuma, o Internacional - su 12 vietoje žengiančia Figueirense.

Toks sezonas gavosi be didesnių staigmenų lentelės viršuje. Visi, kuriems priklauso žengti lyderių pozicijose, ten ir atsidūrė, didesnių išsišokėlių, tokių kaip Vitoria ar Goias pernai, neatsirado. Visai kitaip atrodo lentelės dugnas. Iškritimą jau užsitikrino Criciuma ir Botafogo. Apie pastarųjų problemas jau minėjau ir sezono pradžioje, dabar, pasikeitus klubo vadovui, buvo paskelbta, jog Botafogo skola siekia 1 milijardą braziliškų realų, kas būtų apie 320 mln. eurų. Žodžiu, panaši situacija į tą, kuri ištiko Vasco da Gama pernai. Tiesa, šiemet ''admirolams'' pavyko pasiekti trečiąją vietą Serie B čempionate ir kartu su Joinville, Ponte Preta ir Avai grįžti į aukščiausiąjį divizioną. Tuo tarpu dar dvi komandos, paliksiančios Serie A po sezono, išlieka neaiškios. 16 vietoje žengia 5 iš eilės pralaimėjimus patyrę Palmeiras vyrukai, 17-oje pernai metų vieni lyderių Vitoria ir 18-oje - be talentingojo Andersono Taliscos likusi Bahia. Pastarųjų varžovas bus lengviausias (Coritiba), bet ir pergalės jiems gali neužtekti - tereikia pergalę iškovoti Palmeiras (kurių priešininkas paskutiniame ture bus Atletico Paranaense) arba Vitoria, kuri susikaus su Santos, šį savaitgalį panaikinusiais paskutines Botafogo viltis išlikti.

Brazilijos taurę (Copa do Brasil) praėjusią savaitę pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo Atletico Mineiro komanda, finale sudaužiusi Cruzeiro viltis iškovoti dublį. Savo kaimynus iš Belu Orizontės dviejų susitikimų dvikovoje Galo nugalėjo bendru rezultatu 3:0. Pirmajame mače įvarčius mušė Jesusas Datolo ir Luanas, antrajame pergalę užtvirtino Diego Tardelli įvartis per pridėtą pirmojo kėlinio laiką.

Tardelli:

'For me, it feels better than [winning] the Copa Libertadores. The title is well deserved for all that we did in the entire campaign.
'We are congratulated for our tactics, our commitment and for giving our soul on the pitch.
'We knew that if we played well and concentrated then we could not lose. For all that we did in the first game, we won again on merit here. Now is the time to celebrate!Tai tiek iš Brazilijos turnyrų. Be viso to, yra ir dar viena geroji naujiena - karjerą planavęs baigti Rogerio Ceni persigalvojo ir lieka Sao Paolo gretose ir kitam sezonui. Kontraktas pasirašytas iki kitų metų rugpjūčio 5 dienos (tai yra kitų metų Copa Libertadores antrojo finalo mačo data). Jei Sao Paolo pavyktų laimėti šį prestižinį turnyrą, Ceni planuoja likti bent jau iki sezono pabaigos.
Tiesa, praeitame ture Rogerio Ceni ištiko nesėkmė, kas kainavo Sao Paolo taškus:O čia - momentai iš įtemptų ir nervingų Santos - Botafogo rungtynių, sužlugdžiusių paskutines pastarųjų viltis išlikti aukščiausioje lygoje:

Citavimas
0
Taigi, Brazilijos Serie A pirmenybės pasibaigė. Trečiąją vietą užėmė ir tiesioginį kelialapį į 2015 metų Copa Libertadores gavo Internacional, 2:1 išvykoje nugalėję Figueirense. Šeimininkai pirmavo po 50-ąją minutę Pablo įmušto įvarčio, bet Internacional Rafelio Mouros ir Wellingtono Silvos įvarčių dėka persvėre rezultatą. Galiausiai viskas pasibaigė įniršusių Figueirense žaidėjų ir fanų bandymais ''pamokyti'' teisėją Marielsoną Alvesą Silvą, bet Rafaelio Mouros ir riaušių policijos įsikišimas padėjo apsaugoti arbitrą. Iš viso rungtynėse buvo parodytos net 5 raudonos kortelės - 3 šeimininkams ir 2 svečiams. Pagrindiniai Internacional konkurentai, Corinthians, taip pat iškovojo pergalę (namuose įveikta turnyro autsaiderė Criciuma rezultatu 2:1) ir surinko tiek pat taškų kiek ir Inter, bet dėl to, jog iškovojo mažiau pergalių, tenkinosi mediniais medaliais ir kelialapiu į Copa Libertadores atranką.

Kitą dieną vyko pagrindinis įdomumas - netiesioginė kova dėl išlikimo Serie A čempionate. Dėl jo kovojo 16-oje vietoje buvusi Palmeiras, 17-oje žengusi Vitoria ir 18-oje buvę Bahia vyrukai. Pirmieji teigiamą signalą gavo Vitoria ir Bahia klubai - Palmeiras 10-ąją minutę gavo įvartį nuo Atletico-PR. Po kelių minučių krito įvartis Kuritiboje, kur pasižymėjo Bahia puolėjas Henrique. 20-ąją minutę Palmeiras atstatė pusiausvyrą - įvartį įmušė jų puolėjas Henrique. Tuo tarpu Bahia nemažino apsukų ir 26-ąją minutę pasižymėjo Romulo. Dar iki kėlinio pabaigos Coritiba sugebėjo sušvelninti skirtumą ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 1:2. San Paule po pirmosios rungtynių dalies buvo 1:1, o Vitorijoje rezultatas išliko 0:0. Visa tai komandas būtų išrikiavę tokia tvarka - Palmeras, Bahia, Vitoria.

Antrieji kėliniai visuose trijuose stadionuose nebuvo rezultatyvūs, o pirmas įvartis krito vos 85-ąją minutę. Pasižymėjo Coritiba - krašto saugas Dudu išlygino rezultatą. Vėliau buvo nužudytos paskutinės Vitoria fanų viltys - Santos atakuojantis saugas Thiago Ribeiro įmušė įvartį ketvirtą pridėto laiko minutę. Po minutės buvo paskandintas ir Bahia laivas - po keitimo išėjusi gyvoji futbolo legenda Keirrisonas, pabėgęs nuo gynėjų, smūgiu dešine koja nuginklavo Bahia vartininką Marcelo Lombą. Taigi, klubai išsirikiavo tokia tvarka - Palmeiras (40 taškų), Vitoria (38 taškai), Bahia (37 taškai). Būtent dvi pastarosios komandos atsisveikina su aukščiausiąja lyga, o San Paulo Palmeiras išvysime ir kitąmet.

Figueirense - Internacional rungtynių svarbiausi epizodai. Bandymai ''pamokyti'' teisėją prasideda nuo 6:09:

Citavimas
0
Sezono komanda:

embeded-image

Jefferson (Botafogo); Marcos Rocha (Atlético Mineiro), Dedé (Cruzeiro), Gil (Corinthians), Egídio (Cruzeiro); Lucas Silva (Cruzeiro), Souza (São Paulo); Everton Ribeiro (Cruzeiro), Ricardo Goulart (Cruzeiro); Diego Tardelli (Atlético Mineiro), Paolo Guerrero (Corinthians)

5 žaidėjai iš čempionų Cruzeiro klubo, po 2 - iš Atletico Mineiro ir Corinthians, po 1 - iš Sao Paolo ir Botafogo.

Keista, kad į sudėtį buvo įtrauktas Guerrero, o štai vieno didžiausių sezono atradimų, Palmeiras puolėjo Henrique, įmušusio 16 įvarčių (visa komanda pasižymėjo tik 34 kartus), nėra. Kažkaip trūksta ir vieno Atletico Mineiro lyderių Jesuso Datolo, tik kad nėra vietoj ko jį įdėti. 😁

Rezultatyviausiu žaidėju tapo mums visiems gerai pažįstamas Fredas, pasižymėjęs 18 kartų. Geriausiu žaidėju antrus metus iš eilės tapo Cruzeiro lyderis Evertonas Ribeiro. Sezono pradžioje buvo blankus, taip pat sulaukė daug kritikos už savo pasirodymus valstijos čempionate. Vėliau atgavo pernykštę formą, naujojo trenerio Dungos buvo pakviestas ir į rinktinę, o sezoną baigė savo sąskaitoje turėdamas 5 įvarčius ir 10 rezultatyvių perdavimų. Geriausiu žaidėju, pagal sirgalių balsavimą, buvo išrinktas karjerą pratęsti nusprendęs legendinis Sao Paolo vartininkas Rogerio Ceni, šiemet pasižymėjęs 8 kartus. Geriausiu naujoku išrinktas Goias talentas, 20 metų puolėjas Erikas Lima, varžovų vartininkus nuginklavęs 12 sykių ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Geriausio trenerio apdovanojimą antrus metus iš eilės gavo čempionų strategas Marcelo Oliveira. Geriausiu teisėju buvo paskelbtas Ricardo Marquesas Ribeiro, o švariausia komanda pripažinta Atletico Paranaense.

Taigi, Cruzeiro antrus metus iš eilės triumfavo Serie A pirmenybėse. Campeonato Mineiro (valstijos pirmenybių) finale Cruzeiro dukart nulinėmis lygiosiomis sužaidė su amžinais varžovais Atletico Mineiro ir dėka daugiau surinktų taškų pirmajame etape iškovojo ir šį titulą. O štai vietinio dublio jiems iškovoti nepavyko, taurės finale jie buvo sutriuškinti tų pačių Atletico-MG vyrų. Copa Libertadores pirmenybėse (kurias šiemet laimėjo San Lorenzo iš Argentinos) Cruzeiro pasiekė geriausią rezultatą iš visų Brazilijos klubų ir nužygiavo iki ketvirtfinalio. Ten jiems kelią ir pastojo būsimieji čempionai, bendru rezultatu 2:1 įveikę Cruzeiro. Šiemet dar labiau suspindo talentingojo Lucaso Silvos žvaigždė, juo domisi didieji Europos klubai, tokie kaip Madrido Real ar Arsenal. Kiti žaidėjai taip pat domina užsienio klubus, vietą startinėje vienuolikėje praradęs vidurio saugas Niltonas domina didžiąsias Italijos komandas, Liverpool'į masina Evertonas Ribeiro, vartininkas Fabio ir Brazilijos nacionalinėje rinktinėje debiutavęs Ricardo Goulartas taip pat gali išvykti. Klubas jau parodė duris Marlonei, Samudio ir Borgesui bei įsigijo Chapecoense's krašto gynėją Fabiano. Dabar labiausiai ieškoma puolėjo, dažniausiai minima pavardė turbūt būtų Leandro Damiao iš Santos. Anas šiemet vėl kalnų nenuvertė, vos 6 įvarčiai, tad Santos yra suinteresuoti jį parduoti. Žodžiu, laukia įdomus tarpsezonis čempionams.

Į kitų metų Copa Libertadores tiesiogiai taip pat pateko Sao Paolo, Internacional ir taurės laimėtojai Atletico Mineiro, o Corinthians turės varžytis minėtojo turnyro atrankoje. Kalbant apie Corinthians, tai Mano Menezeso auklėtiniai apturėjo stiprų sezoną, o didžiausia klubo žvaigžde po truputį tampa septyniolikmetis Malcomas Oliveira. Šis talentingas atakuojantis saugas jau dabar traukia Chelsea, MU ir kitų didžiųjų komandų dėmesį. Po sezono Menezesas klubą paliko, o vadovybė aktyviai bando prastumti Alexandre'ą Pato ir įsigyti Fluminense atakuojantį saugą Dario Conca. Iš Kinijos argentinietis grįžo toks pat geras kaip ir anksčiau, šiemet jis buvo tikras Fluminense lyderis, o sezoną baigė su 9 įvarčiais ir 9 rezultatyviais perdavimais.

Serie A palieka praėjusio sezono viena didžiausių staigmenų Vitoria, lyderio Andersono Taliscos netekusi Bahia, ant bankroto slenksčio buvusi Botafogo ir Criciuma, kurie nesugebėjo 10 rungtynių iš eilės iškovoti pergalės ir užfiksavo didžiausią sezono pralaimėjimą - išvykoje 0:6 buvo gauta nuo Botafogo. Apie pastaruosius jau daug buvo rašyta, naujausios žinios yra tokios, kad klubas pradeda persitvarkymo procesą ir vienas jo tikslų - išsaugoti vartininką Jeffersoną. Dabar, kai Ceni pratęsė kontraktą su Sao Paolo, tai atrodo visai įmanomas tikslas, nes daugiau klubų, kurie galėtų įpirkti Jeffersoną ir kuriems reikia aukštos klasės vartininko Brazilijoje nėra.

Į Serie A kitais metais ateina Joinville, Ponte Preta, Vasco da Gama ir Avai, o pačios pirmenybės vadinsis Brasileirao Chevrolet 2015. 😉

Sezono įvarčių TOP - 20:

Citavimas
0
Brazilai tokią idėją fiks sugalvojo - atgaivinti mata-mata. Mata-mata - tai atkrintamosiomis varžybomis grįstas čempionato tipas, jis pakeistų nuo 2003 metų sėkmingai gyvuojančią pontos corridos sistemą, kai kiekviena komanda sužaidžia po dvejas rungtynes su kitomis ekipomis. Kitaip sakant, brazilai nuo europietiško varianto nori grįžti prie ištakų. Tokie jau ten žmonės - jiems reik daugiau veiksmo, azarto, netikėtumų, o Zamparini stiliaus elgesys su treneriais yra įprastas reiškinys. Pontos corridos jų poreikių visiškai neatitinka - čempionatas vyksta lėtai, vienas pralaimėjimas, viena apmaudi klaida gynyboje ar vienas sau įmuštas įvartis nieko nekeičia, o laimėtojas įprastai išaiškėja dar likus keliems turams iki sezono pabaigos. Dėl to smarkiai mažėja lygos žiūrovų - tiek stadionuose, tiek prie televizijos ekranų, o tas netenkina daugumos klubų ir televizijos vadovų.

Šią idėją aktyviausiai prastumti bando Bahios valstijos futbolo federacijos prezidentas Ednaldo Rodriguesas, tačiau panašius planus kuria ir Gremio futbolo klubas. Jų pateikiami variantai šiek tiek skiriasi - Gremio siūlo remtis prieš keliolika metų naudota sistema, kai klubai sužaisdavo reguliarųjį sezoną, o po jo 8 stipriausios komandos aiškindavosi santykius atkrintamosiose. Tuo tarpu Rodriguesas pasisako už 30 metų senumo čempionato modelį, kur klubai susiskirstydavo į grupes (dažniausiai teritoriniu principu), geriausios komandos patekdavo į antrąjį grupių etapą, o viskas pasibaigdavo atkrintamosiomis. Žodžiu, būdavo kažkas panašaus į dabartinį krepšinio Eurolygos modelį.

Gremio variantas klubams pasirodė patrauklesnis ir greičiausiai būtent jį bus bandoma įgyvendinti. Tiesa, ne visi klubai nori atkrintamųjų - net 14 iš 20 Serie A komandų trenerių prieštarauja šiai idėjai, o buvęs Real treneris, dabartinis Flamengo vedlys Vanderlei Luxemburgo ir Palmeiras strategas Oswaldo de Oliveira jau ir garsiai yra išreiškę neigiamą nuomonę mata-mata atžvilgiu. Jei šitas projektas visgi praeis, įsigaliotų jis nuo 2016 metų. Tuomet sezono iki atkrintamųjų jau galima būtų ir nežiūrėt.

Atkrintamųjų sistemos idiotiškumą puikiai parodo ir paskutinio sezono, kai ji buvo įgyvendinama, pavyzdys. 2002 metais reguliariajame sezone užtikrintai triumfavo Sao Paolo ir pirmajame play-offs'ų raunde jų laukė tik dėl geresnio GD į nuvažiuojantį atkrintamųjų traukinį iššokusi Santos ekipa. Spėkite, kas nutiko? Teisingai, Santos pervažiavo tvirtai pirmame turnyro etape atrodžiusius varžovus bendru rezultatu 5:2, pusfinaly 3:1 nugalėjo Gremio (5 vt. reg. sez.), o finale 5:2 įveikė Corinthians (3). Trumpai tariant, 25 rungtynių pastangos gali nueiti veltui vos per 1 varžybas. Gali visą sezoną šūdą malt, per fuksą patekti į atkrintamąsias ir galiausiai triumfuoti turnyre, nors buvo bent 7 už tave vertesnės komandos. Taurėms toks scenarijus kaip tik, bet lygai - jokiu būdu.
Citavimas
0
eGlys Rašė:

Brazilai tokią idėją fiks sugalvojo - atgaivinti mata-mata. Mata-mata - tai atkrintamosiomis varžybomis grįstas čempionato tipas, jis pakeistų nuo 2003 metų sėkmingai gyvuojančią pontos corridos sistemą, kai kiekviena komanda sužaidžia po dvejas rungtynes su kitomis ekipomis. Kitaip sakant, brazilai nuo europietiško varianto nori grįžti prie ištakų. Tokie jau ten žmonės - jiems reik daugiau veiksmo, azarto, netikėtumų, o Zamparini stiliaus elgesys su treneriais yra įprastas reiškinys. Pontos corridos jų poreikių visiškai neatitinka - čempionatas vyksta lėtai, vienas pralaimėjimas, viena apmaudi klaida gynyboje ar vienas sau įmuštas įvartis nieko nekeičia, o laimėtojas įprastai išaiškėja dar likus keliems turams iki sezono pabaigos. Dėl to smarkiai mažėja lygos žiūrovų - tiek stadionuose, tiek prie televizijos ekranų, o tas netenkina daugumos klubų ir televizijos vadovų.

Šią idėją aktyviausiai prastumti bando Bahios valstijos futbolo federacijos prezidentas Ednaldo Rodriguesas, tačiau panašius planus kuria ir Gremio futbolo klubas. Jų pateikiami variantai šiek tiek skiriasi - Gremio siūlo remtis prieš keliolika metų naudota sistema, kai klubai sužaisdavo reguliarųjį sezoną, o po jo 8 stipriausios komandos aiškindavosi santykius atkrintamosiose. Tuo tarpu Rodriguesas pasisako už 30 metų senumo čempionato modelį, kur klubai susiskirstydavo į grupes (dažniausiai teritoriniu principu), geriausios komandos patekdavo į antrąjį grupių etapą, o viskas pasibaigdavo atkrintamosiomis. Žodžiu, būdavo kažkas panašaus į dabartinį krepšinio Eurolygos modelį.

Gremio variantas klubams pasirodė patrauklesnis ir greičiausiai būtent jį bus bandoma įgyvendinti. Tiesa, ne visi klubai nori atkrintamųjų - net 14 iš 20 Serie A komandų trenerių prieštarauja šiai idėjai, o buvęs Real treneris, dabartinis Flamengo vedlys Vanderlei Luxemburgo ir Palmeiras strategas Oswaldo de Oliveira jau ir garsiai yra išreiškę neigiamą nuomonę mata-mata atžvilgiu. Jei šitas projektas visgi praeis, įsigaliotų jis nuo 2016 metų. Tuomet sezono iki atkrintamųjų jau galima būtų ir nežiūrėt.

Atkrintamųjų sistemos idiotiškumą puikiai parodo ir paskutinio sezono, kai ji buvo įgyvendinama, pavyzdys. 2002 metais reguliariajame sezone užtikrintai triumfavo Sao Paolo ir pirmajame play-offs'ų raunde jų laukė tik dėl geresnio GD į nuvažiuojantį atkrintamųjų traukinį iššokusi Santos ekipa. Spėkite, kas nutiko? Teisingai, Santos pervažiavo tvirtai pirmame turnyro etape atrodžiusius varžovus bendru rezultatu 5:2, pusfinaly 3:1 nugalėjo Gremio (5 vt. reg. sez.), o finale 5:2 įveikė Corinthians (3). Trumpai tariant, 25 rungtynių pastangos gali nueiti veltui vos per 1 varžybas. Gali visą sezoną šūdą malt, per fuksą patekti į atkrintamąsias ir galiausiai triumfuoti turnyre, nors buvo bent 7 už tave vertesnės komandos. Taurėms toks scenarijus kaip tik, bet lygai - jokiu būdu.Visiskai pritariu. JAV MLS lygoj irgi panasus formatas. Gal labiausiai nba primena. Ta prasme komandos kovoja visos vienos su kitom, bet nepaisant to yra suskirstytos į konferencijas teritoriniu principu. Tai pernai irgi buvo bajeris kai Sporting Kansas City su 49 taškais išėjo į atkrintamasias, tuo tarpu Portland Timbers su tais pačiais 49 taškais bei geresniu ivarciu santykiu neišėjo nes konferencija matomai stipresnė buvo. Plius Sounders laimėjo 34 rungtynių reguliaruji sezona, bet vėliau playoff'uose , su vėliau tapusiais cempionais LA Galaxy suzaidė lygiai ir pasitrauke vien dėl away golu. Visiskas absurdas. Dar kai krepsini iki 4 pergaliu viskas vyksta dar kaziek galima pateisint bet cia....
"When I go to the press conference before the game, in my mind the game has already started." - Jose Mourinho
Citavimas
0
Vakar įvyko brazilų atakuojančio saugo Alexo (kad nesimaišytų su kitu tūkstančių alexų - Alexo de Souzos) atsisveikinimo mačas. Apie karjeros pabaigą jis paskelbė dar praėjusių metų gruodį, paskutine jo karjeros stotele tapo Coritiba - klubas, kuriame ta 19 metų trūkusi karjera ir prasidėjo. Geriausi Alexo metai prabėgo Turkijoje, kur jis, gindamas Fenerbahce spalvas, sužaidė 341 rungtynes, per kurias įmušė 171 įvarčių ir atliko 136 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, tas karjeros etapas Turkijoje užsibaigė nekaip, ilgai riejęsis su treneriu, Alexas buvo išspirtas iš pagrindinės komandos ir galiausiai atleistas.

Vakarykštėse rungtynėse žaidė Palmeiras 1999 (žaidėjai, kurie kartu su Alexu triumfavo 1999 metų Copa Libertadores finale) ir Amigos de Alex (Alexo draugai, tarp kurių buvo ir keletas rungtyniavusių kartu su juo Turkijoje - pvz., Tuncay Sanli ar Rustu Recberas). Pilnos sudėtys:

Palmeiras 1999: Júnior Baiano, Oséas, Marcos, Evair, Roque Júnior, Cléber, Neném, Rubens Junior, Edmundo, Euller, Paulo Nunes, Galeano, Velloso, Ademir da Guia, Júnior, Zinho, Pedrinho, Agnaldo, Sérgio

Amigos do Alex: Rustu, Maurinho, Paulo Miranda, Leonardo, Sorin, Fabiano, Mozart, Denílson, Aristizábal, Tuncay, Amoroso, Djalminha, Fábio Costa, Athirson, Marco Aurélio, Tcheco

O didžiausia rungtynių žvaigžde tapo teisėjas:Highlights:

Citavimas
0


Čia taip Fabricio nusprendė užbaigti savo karjerą Internacional'e.

Tuo tarpu pačios rungtynės pasibaigė 9 vs. 10, nes dar prieš tai buvo išvytas žymusis legendomis apipintas veikėjas vardu Andešronas.
Citavimas
0
EGly, kokio lygio ir potencialo yra Flumineses trio - Marlon, Gerson ir Kenedy?

Barca sumokėjo 3.2M, kad turėtų pirmumo teisę nusipirkti juos. Kas yra visai nemaža suma.
Citavimas
0
Barabanov Rašė:

eGly, kokio lygio ir potencialo yra Flumineses trio - Marlon, Gerson ir Kenedy?

Barca sumokėjo 3.2M, kad turėtų pirmumo teisę nusipirkti juos. Kas yra visai nemaža suma.


Be abejo, ši trijulė - vieni perspektyviausių savo kartos futbolininkų visoje Brazilijoje. Visi jie garsios Xeremo akademijos auklėtiniai, kurioje augo tokie žaidėjai kaip Thiago Silva, Marcelo ar broliai Da Silvos, tad kokybės ženklas prie jų pavardžių uždėtas jau nuo jaunystės. Kiekvienas gimęs skirtingais metais (Marlonui šiemet sueis 20, Kenedy žiemą šventė 19, o Gersonui ką tik stuktelėjo 1😎. Visas trio žaidžia už šalies jaunimo rinktines - žiemą vykusiame Pietų Amerikos U-20 čempionate pasirodė visi, dabar vykstančiame Pasaulio U-20 čempionate rungtyniauja Marlonas. Būtų į Naująją Zelandiją vykęs ir Kenedy, bet lygtais patyrė traumą.
Kalbant apie kiekvieną atskirai, tai Marloną teko matyti turbūt daugiausia, nes jis jau pernai dažnai šmėžavo Fluminense's startinėje sudėtyje. Aukštas, tvirtas, greitas vidurio gynėjas, dėl savo techninių sugebėjimų, passing'o ir gebėjimo užsiimti poziciją galintis žaisti ir atraminiu saugu. Žaidžia labai drąsiai, dažnai net per drąsiai, ant klaidos ribos. Gersoną mačiau mažiausiai, jis tik šiemet debiutavo už pagrindinę Fluminense komandą. Pasirodė kaip tipiškas brazilų futbolo akademijų produktas su savais privalumais - greitas, techniškas, gebantis susikurti progą smūgiui ir turintis labai smagią kairę koją. Žvėriškai atrodė U-20 Pietų Amerikos čempionate, nors buvo jauniausias visoje rinktinėje, bet turėdamas laisvą rolę tapo rinktinės lyderiu. Daugiausia žaidžia dešiniu saugu. O štai Kenedy (nepamirškim jo vardo - Robertas Kenedy) vienas labiausiai hype'inamų jaunųjų brazilų futbolininkų, ir mano nuomone, overhype'inamas. Už Fluminense debiutavo dar 2013, pernai aikštėje jau pasirodė 20 kartų, bet beveik visus kartus kilo nuo suolo. Vyrų futbole dar nieko neįrodęs, bet jaunimo komandose už daugelį komandos draugų būdavo visa galva geresnis. Galingai fiziškai sudėtas, turi stiprų smūgį kaire koja (čia nori nenori kyla palyginimai su Hulku), labai greitas, kamuolio kontrolė, technika - aukščiausiam lygy. Šiaip Kenedy - vienakojis futbolininkas, retai išnaudojantis dešinę koją, labai pasitikintis savimi, dėl to dažnai perlaiko kamuolį ir tampa lengvu kąsneliu gynėjams, ypač žaisdamas už Fluminense. Verta paminėt, kad labai universalus, gali žaist visose atakuojančiose pozicijose - abiejuose flanguose, po puolėju ir smaigaly, bet smagiausiai žiūrisi dešiniam krašte (vėl paralelė su Hulk'u). Dabar lyg ir traumuotas, dėl to nerungtyniauja Pasaulio jaunimo čempionate, o Pietų Amerikos jaunimo čempionate kildavo nuo suolo, nes jo vietą aikštėje buvo užsiėmęs Gersonas.
Šiaip Barca, pasirinkdama šią trijulę, tikrai nesuklydo, ypač jei jie ir toliau taip sparčiai tobulės. Kenedy jau keletą metų vertinamas labai aukštai, Gersonas pastaruoju metu iškilo ir irgi sulaukia daug hype'o, gal Marlonas kiek mažiau dėmesio gauna, bet jaunam vidurio gynėjui tai įprastas dalykas. Tiesa, kažkokia dalis teisių į šiuos žaidėjus jau parduota visokioms agentūroms, kaip ir įprasta Brazilijoj, tai gali kilti kažkokių sunkumų bandant juos prisivilioti.
Poryt 7 ryto brazilai žais pusfinalį su Senegalu, Marlonas ten startinis žaidėjas, tad bus puiki proga užmest akį į jį po didesnio laiko tarpo.
Citavimas
0
Pasirodo visai neseniai ivyko precedento (bent jau as nemates) neturintis atvejis. Paziurekit.

embeded-image
Citavimas
0
When you have just the trousers on it’s easy to take them trousers off as well. When you’re naked completely you have to find a shirt and try to put it on again and then you’re dressed normally again.
Citavimas
0
Brazilu klubai sutinka nuomot zaidejus i Chapecoense uz dyka, ir tris metus jie zais be iskritimo is auksciausio diviziono galimybes, PSG paaukojo 40mln. rionaldo 3mln
Citavimas
0
ESPN rašo, kad PSG gandą apie tokį paaukojimą paneigė
Citavimas
0
Tas PSG gandas tai žiauriai juokingas 😂
When you have just the trousers on it’s easy to take them trousers off as well. When you’re naked completely you have to find a shirt and try to put it on again and then you’re dressed normally again.
Citavimas
0