FBK Kaunas

Atsakyti Sekti temą
Tema skirta daukartiniams saliems cempionams 😈
Citavimas
0
Valdas Ivanauskas: “Jei pavargsiu - pats pasakysiu”

Kauno FBK “Kaunas” komanda ir jos vyriausiasis treneris naują futbolo sezoną pasitinka ambicingais užmojais

Kauno FBK “Kaunas” futbolininkai praėjusią savaitę baigė paskutinę treniruočių stovyklą ir ateinantį penktadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro aštuntfinalio rungtynėmis su Vilniaus “Vėtros” 2-ąja ekipa pradės naują sezoną.

“Mūsų tikslai - dar kartą iškovoti visus pagrindinius šalies futbolo trofėjus ir sėkmingiau nei pernai pasirodyti tarptautinėse varžybose”, - apie komandos planus interviu “Kauno dienai” sakė Lietuvos čempionų ir taurės laimėtojų vyriausiasis treneris Valdas IVANAUSKAS.

Pasirengimo planą įvykdė

- Treneri, ar esate patenkintas tuo, kaip komanda pasirengė naujam sezonui?

- Viskas, ką buvome numatę padaryti nuo pernai gruodžio 14-ąją įvykusios pirmosios treniruotės iki šių dienų, atlikta šimtu procentų. “Kauno” šeimininkai sudarė darbui visavertes sąlygas. Nei aš, nei mano kolegos neturime jokių pretenzijų. Organizaciniai ir sporto reikalai klube tvarkomi profesionaliai, aukščiausiu lygiu.

- Įvertinkite dabartinę ekipos sportinę formą pagal dešimties balų sistemą.

- Nenorėčiau to daryti taktiniais sumetimais. Pasakysiu taip: mane ta forma, kaip vyriausiąjį trenerį, tenkina.

- Kuo buvo naudinga paskutinė treniruočių stovykla Turkijoje?

- Ją pavadinčiau apsisprendžiamąja keliais atžvilgiais, pirmiausia - žaidėjų bei sudėties parinkimo, žaidimo modeliavimo. Krūviai buvo dideli. Norėjome patikrinti grupę futbolininkų, pirmiausia legionierių, įvertinti jų ir saviškių, ekipos senbuvių galimybes. Netgi oro sąlygos padėjo mums - baigiantis viešnagei gerą orą pakeitė lietus, tačiau tai - į naudą, nes Lietuvoje sezono pradžia tikriausiai bus panaši.

- Iš Antalijoje įvykusių kontrolinių rungtynių “Kaunas” laimėjo trejas, dvejas baigė lygiosiomis ir vienerias pralaimėjo. Kurį mačą norėtumėte išskirti?

- Žiūrėjome ne į skaičius švieslentėje, nes pagrindinį dėmesį skyrėme treniruočių procesui ir laikėmės iš anksto parengto plano. Bet kurį susitikimą galėjome žaisti net dviem sudėtimis, nes stovykloje buvo daug futbolininkų.

Šešerias kontrolines rungtynes sužaidėme su pakankamai stipriais kelių futbolo mokyklų atstovais - airiais, rusais, danais, azijiečiais. Būtent to ir pageidavome iš šios stovyklos organizatorių, nes tokį išbandymą teks patirti UEFA čempionų lygoje, kur nežinia, iš kokios šalies priešininkus lems burtai. Antra vertus, ir mūsų žaidėjai turėjo progų labiau atsiskleisti, kovodami su skirtingais varžovais.

Ekipoje - didelė konkurencija

- Kovo 18-ąją Jūsų treniruojama ekipa žais pirmąsias LFF taurės turnyro aštuntfinalio rungtynes. Ar jau galėtumėte pasakyti, kokia sudėtimi pradėsite būsimąją dvikovą?

- Didelių abejonių dėl komandos branduolio nėra. 6-7 žaidėjus jau dabar galėčiau įvardyti, tačiau artimiausiomis dienomis klubas pasirašys sutartis su kai kuriais legionieriais, tuomet mano atsakymas bus tikslesnis. Džiaugiuosi, kad konkurencija į starto sudėtį bus didelė. Tai man - ir galvos skausmas, nes kiekvieną kartą į aikštę turėsiu išleisti optimaliausią vienuolikę. Vis dėlto toks rūpestis - malonus.

- Pernai ir šiemet į “Kauno” peržiūras buvo atvykę daugiau nei dešimt legionierių. Kokį įspūdį jie paliko?

- Iš keturiolikos užsieniečių, kurie mums buvo siūlomi, gal šeši atitiko “Kauno” reikalavimus. Manau, jog sutartis pasirašysime su geriausiais. Pasitaikė ir tokių, kad aš nesupratau, kokiais keliais jie čia atsidūrė - tų žaidėjų meistriškumas buvo akivaizdžiai prastas.

- Kaip vertinate sprendimą, kad šiemet A lygos čempionato rungtynėse kiekvienai komandai galės atstovauti net šeši užsieniečiai - trys iš kitų Europos Sąjungos šalių ir trys iš bet kurių kitų valstybių?

- Pritariu, bet laikausi nuostatos: legionierius turi būti geresnis nei savas žaidėjas. Toks principas galioja ir “Kauno” klube.

Užsieniečiai Lietuvos futbolo komandose - šiuolaikinis, neišvengiamas reiškinys. Legionieriai didina konkurenciją, skatina pasitempti lietuvius. Deja, kol kas nė vienas šalies klubas nepajėgus įsigyti nei pirmojo, nei bent trečiojo ryškumo žvaigždžių. Vis dėlto ir tie užsieniečiai, kurie atstovaus mūsų ekipoms, nacionalinės lygos varžyboms suteiks daugiau sportinės intrigos.

Pritaria bendradarbiavimui

- Kai kuriems šalies futbolo specialistams šiemetinis legionierių antplūdis į Lietuvą kelia nerimą. Esą tai liudija, jog per mažai užauginame savų futbolininkų.

- Sutinku, tačiau ne treneriai kalti, kad mūsų vaikai treniruojasi antikvarinėmis sąlygomis, išskyrus Kauną, kur futbolo mokyklos auklėtiniai gali ištisus metus sportuoti manieže bei dirbtinės dangos aikštėje. Kol tokių ar netgi geresnių bazių neturės kiti miestai, savų žaidėjų pertekliaus tikrai nejausime.

- Kokia ateitis, Jūsų nuomone, laukia pono Vladimiro Romanovo projekto, apimančio “Kauno” ir Edinburgo “Hearts” klubus?

- Tai perspektyvus sumanymas, juo labiau kad ponas Romanovas fanatiškai mėgsta savo darbą. “Hearts” yra naujas, aukštesnis tikslas “Kauno” žaidėjams - ir lietuviams, ir legionieriams. Toks bendradarbiavimas - galimybė futbolininkams pakilti meistriškumo laipteliu, išmėginti save kito lygio čempionate, kitokioje aplinkoje, dar vienas stimulas įrodyti, ko esi vertas.

Prisiminkime, kiek pas mus ir Škotijos klube buvo skeptikų, kai į Edinburgą dar tik rengėsi vykti Saulius Mikoliūnas ir Marius Kižys. O dabar? Škotai jau giria mūsiškius.

Treniruos ir rinktinę

- Kokie “Kauno” užmojai mūsų šalies A lygos čempionate ir LFF taurės turnyre?

- Aiškūs ir konkretūs - laimėti visus aukščiausius trofėjus. Savo gretas stiprina visi varžovai, todėl tai padaryti bus nelengva. Viliuosi, jog mus, kaip ir praėjusį sezoną, vėl lydės sėkmė.

- Pernai interviu “Kauno dienai” sakėte, jog stengsitės suburti komandą, kuri šiemet UEFA čempionų lygoje įveiktų ne vieną, o mažiausiai du atrankos etapus. Kaip klostosi Jūsų planai?

- Jei būtų galima su šiandienine sudėtimi sugrįžti į praeitį, manau, jog įveiktume švedų “Djurgardens” ekipą, kuri pernai kauniečiams užkirto kelią į trečiąjį Čempionų atrankos etapą. Kaip bus šiemet - nenorėčiau prognozuoti, reikia palaukti dienos, kai paaiškės, kokius priešininkus mums lems burtai. Stengsiuos, kad tarptautinėje arenoje “Kaunas” pasiektų ne mažiau, nei man pavyko pasiekti su “Vėtra”.

- Ar darbas su Kauno komanda, iš kurios daug laukiama, netrukdys Jūsų užimtumui nacionalinėje rinktinėje, juolab kad šiemet ji žais daugiau sunkesnių pasaulio čempionato atrankos rungtynių?

- “Kauno” klube man padeda kolegos, kuriais visiškai pasitikiu. Kai su rinktine buvau išvykęs į Gruziją, kauniečiai treniravosi Anykščiuose. Su kolegomis pasitardavome telefonu. Grįžau, susipažinau su rezultatais - viskas padaryta taip, kaip buvome suplanavę.

Rinktinėje su Algimantu Liubinsku šia tema net nekalbėjome. Mes irgi gerai suprantame vienas kitą.

AÅ¡ esu darboholikas. Jei pavargsiu - pats pasakysiu
Citavimas
0
Kadangi Romanovui dabar priklauso Hearts jis gal ir nuspręs nepirkti Lietuvos čempionų vardų. Nors kas čia žino 🙄
648 games. 211 goals. 11 major trophies. One Frankie Lampard.
Citavimas
0
embeded-imageembeded-imageembeded-image FBK embeded-imageembeded-imageembeded-image
embeded-image
Citavimas
0
Gal zinot kada prades zaisti Darius ir Gireno stadione? Nes ten salia to maniezo nelabai yra kur ziureti..
Citavimas
0
MaYOctt Rašė:

Gal zinot kada prades zaisti Darius ir Gireno stadione? Nes ten salia to maniezo nelabai yra kur ziureti..

kiek zinau tai kita atradieny balandzio 12 bus pirmos rungtynes 😉 varysiu pries FBK pasirgti 😄
embeded-image
Citavimas
0
Čempionai žada įspūdingą sezono atidarymą
Lietuvos čempionų FBK “Kaunas” klubas prasidedančiame sezone ruošiasi ne tik aikštėje, tačiau žada ir puikią sezono pradžios šventę. Jau šiandien Laisvės alėjoje, jaunieji klubo futbolininkai, lydimi orkestro, išdalino tūkstančius nemokamų kvietimų į klubo varžybas S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione.

Rytoj žadamas puikus sezono atidarymas stadione. Atidaryme dalyvaus ne tik “Ąžuolyno” pučiamųjų orkestras, bet ir FBK “Kaunas” himno atlikėjai, grupė 16 Hz. Tarp šventės svečių minimos ir “senutėlės mašinos ”, kurių vaidmens atidaryme klubo atstovai įvardinti nepanoro. “Tebūnie tai staigmena” – portalui ivartis.lt sakė vienas klubo atstovų.

Pertraukos metu, bus surengta atrakcija žiūrovams.

Rytoj vyksiančios rungtynės su “Šiauliais” prasidės vėliau nei likusios ketverios varžybos, 18.30 val., ir bus vienintelės rungtynės, kuriose ekipos rungtyniaus prie dirbtinio S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadiono apšvietimo.
Citavimas
0
Na va bus ydomu paziureti ka dabar sugalvojo tie sukciai 🙄 😄

Pirmyn Siaulei

😈
embeded-image
Citavimas
0
Gerai sutrypem.. 😂 . Bet jusu vartininkas zaide pagirtinai 😉
Citavimas
0
Puikią šventė su koncertais ir įvairiomis atrakcijomis savo sirgaliams šiandien padovanojo Lietuvos čempionas Kauno „FBK Kaunas“. Dėl įvairių ceremonijų mačas tarp „Kauno“ ir „Šiaulių“ buvo pradėtas 15 minučių vėliau nei buvo iš anksto skelbta rungtynių protokole. Vis dėlto S.Dariaus ir S.Girėno susirinkę sirgaliai dėl to visiškai nenusivylė.

Mačas prasidėjo žaibiškomis šeimininkų atakomis ir jau trečiąją minutę Ričardas Beniušis pelnė pirmąjį įvartį. Kitas V.Ivanausko komandos puolėjas Andrius Velička padvigubino rezultatą 32-ąją minutę.

Po pertraukos R.Beniušis pelnė dar du įvarčius taip tapdamas pirmuoju šio sezono „hat-trick‘o“ autoriumi ir tuo pačiu rezultatyviausiu A lygos futbolininku. Dar vieną kauniečių įvartį pelnė saugas Giedrius Barevičius.

Vienintelį įvartį „Šiaulių“ klubo gretose 57-ąją minutę pelnė Denisas Vasilkovas.
Citavimas
0
Neydomios rungtynes.... siaulei is viso luzeriai... ten atrodo vaikai tik tezaidzia... o fbk nesugebejo nieko parodyti yspudingo pries silpna komanda.... blanku kaip ''cepionams'' 🙄
embeded-image
Citavimas
0
T__mac Rašė:

FBK atsigaus veliau..db kaip visada pradzioj suda mala.. 😂

jei visa laik s mala... tik ant galo paperka zaidejus ir teisejus ir laimi 😠
embeded-image
Citavimas
0
Gal kas nors eina siandie ziureti rungtyniu su Suduva? turiu pakvietimu 🙄 😄
embeded-image
Citavimas
0
FBK - Suduva 3:0
6 min. E Poderis
37 min. A Velička
68 min. G Barevičius
Citavimas
0
"Šilutė"
0:4
"FBK Kaunas"


3 min. R Beniušis
62 min. A Puotkalis
64 min. G Barevičius
72 min. R Beniušis


😎
Citavimas
0
T__mac Rašė:

nu ka FBK po biski isizaidzia.. 😁

pries dublerius... neblogai 🙄
embeded-image
Citavimas
0
T__mac Rašė:

nu ka FBK po biski isizaidzia.. 😁

pries dublerius... neblogai 🙄

suduvoj daug dubleriu zaidzia? 🙄Su silute zaide juk 🙄
embeded-image
Citavimas
0
Kauno FBK “Kaunas” futbolo komanda, laimėjusi paskutinius šešis Lietuvos čempionatus, septintąjį pradėjo ne taip užtikrintai, kaip pernai ar užpernai.

Per pirmuosius penkis A lygos pirmenybių turus kauniečiai jau patyrė dvi nesėkmes ir turnyro lentelėje užima sau neįprastą ketvirtąją vietą.

Nusigręžė Fortūna

A lygos čempionato penktajame ture čempionai 0:2 (0:0) nusileido Vilniaus “Vėtrai”, kurią anksčiau treniravo dabartinis kauniečių strategas Valdas Ivanauskas, o šiuo metu jai vadovauja buvęs FBK “Kaunas” vyriausiasis treneris baltarusis Sergejus Borovskis.

“Pralaimėjimas “Vėtrai” - labai skaudus. Pirmąjį kėlinį mūsų ekipa žaidė gerai, turėjo teritorinę persvarą, sukūrė nemažai palankių progų įvarčiui. Sakyčiau, kad jų užtektų net dvejoms rungtynėms. Nemanau, jog dėkingos galimybės neišnaudotos dėl prasto techninio pasirengimo. Tiesiog pritrūko sėkmės. Fortūna buvo ne mūsų pusėje”, - vakar “Kauno dienai” teigė “Kauno” vyriausiasis treneris V.Ivanauskas.

Anot jo, kauniečiai antrojo kėlinio pradžioje dėl kai kurių žaidėjų nesusikaupimo ir klaidų praleido “nerealų įvartį”.

“Po pirmojo įvarčio ir neišnaudotų progų žaisti būna labai sunku. Jei būtume įmušę bent vieną įvartį, viskas galėjo pakrypti kita linkme, tačiau mūsų futbolininkai nepataikė į varžovų vartus net iš metro. Taip atsitiko ne dėl meistriškumo stokos, o dėl psichologinių aplinkybių”, - aiškino V.Ivanauskas.

Komentuodamas permainingą komandos pasirodymą šio sezono pradžioje, treneris pabrėžė, kad nėra jokių problemų, turinčių įtakos žaidimui.

“Pasirengimas ir žaidėjų sportinė forma mane tenkina, priežasčių panikai aš nematau”, - tvirtino V.Ivanauskas.

Paklaustas, kodėl į aikštę neleidžiamas geriausias 2004 metų A lygos futbolininkas Andrius Gedgaudas, treneris atsakė, kad saugas yra traumuotas.

Teks pasiaiškinti

“Komandos rezultatai ir žaidimas kelia nerimą. Aiškinamės, kodėl taip yra. Ketvirtadienį kalbėsimės ir su treneriais, ir su žaidėjais.

Tai, kad komanda neišnaudoja puikių progų ir lygioje vietoje praleidžia įvarčius, mūsų negali tenkinti. “Kaunas” neturėjo pralaimėti nei “Vilniui”, nei “Vėtrai”. Vis dėlto manau, kad mūsiškiai per pirmojo rato rungtynes įveiks pagrindinius konkurentus Panevėžio “Ekrano” futbolininkus”, - sakė “Kauno” klubo prezidentas Gintaras Ugianskis.

“Tokio rezultato įpusėjus pirmajam ratui iš mūsų nė vienas nesitikėjome, tačiau negaliu paaiškinti, kodėl viskas taip susiklostė. Kiekvienam mačui kruopščiai rengiamės, į aikštę kovoti išeiname galvodami tik apie pergalę ir rungtyniaujame netausodami jėgų”, - išsamesnių išvadų vengė ir “Kauno” komandos kapitonas Darius Sanajevas.

2003 metų sezoną “Kaunas” po A lygos čempionato penkių turų pirmavo, surinkęs 13 taškų (4 pergalės, 1 lygiosios ir 0 pralaimėjimų). Pernai tokiu pat metu kauniečiai irgi buvo varžybų lyderiai (4-1-0) ir pagrindinį konkurentą “Ekraną” lenkė trimis taškais, o “Vėtra” žengė tik 6-ojoje vietoje.

Šiemetinis “Ekrano”, su kuriuo pernai “Kaunas” atkakliai grūmėsi dėl aukso medalių, startas ypač veržlus - penkios pergalės iš eilės.

Užpernai per pirmuosius penkis turus panevėžiečiai buvo laimėję ketverias rungtynes ir vienerias sužaidę lygiosiomis, o pernai jie turėjo tris pergales, vienerias lygiąsias ir vieną pralaimėjimą.

Palyginti su praėjusiu sezonu, “Kauno” sudėtis pasikeitė nedaug - klubas išsaugojo beveik visą pagrindinį branduolį.

Vidutiniokai irgi nesnaudė

“Įspūdžiais apie “Kauno” rungtynes galiu pasidalyti tik kaip eilinis žiūrovas”, - sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius.

“Stengiuosi pamatyti kuo daugiau A lygos čempionato susitikimų. Po kauniečių ir “Vėtros” mačo S.Dariaus ir S.Girėno stadione pamaniau, jog “Kaunas” šiam sezonui pasirengęs ne taip gerai kaip kitos ekipos. Ne vien “Ekranas” atrodo galingesnis ir šviežesnis nei dabartiniai čempionai.

Antra vertus, pirmenybės dar tik prasidėjo, todėl vengiu skubotų išvadų. Prieš akis - ilgas varžybų maratonas, bet matyti, kad žaidimo kokybė gerokai aukštesnė nei pernai.

Prieš sezoną netgi vidutiniokai daug dėmesio ir energijos skyrė naujų žaidėjų paieškoms, stiprino gretas, vyko treniruotis į užsienį. Turbūt ne visi favoritai tai tinkamai įvertino”, - svarstė L.Varanavičius.

LFF prezidento nuomone, nacionalinio čempionato lygį pakėlė ir gausesnis pajėgių legionierių būrys.
Citavimas
0
Rytojaus rungtynėse su Vilniaus “Žalgiriu” Lietuvos futbolo čempionų, Kauno FBK “Kaunas” klubo žaidėjams vadovaus jau nebe Valdas Ivanauskas, o nuo sezono pradžios “Kauno jėgerių” ekipą treniravęs Eugenijus Riabovas.

Po antradienį Vilniaus “Vėtrai” pralaimėtų rungtynių buvo daug kalbama apie V.Ivanausko likimą Kauno klube. Per pirmąsias penkerias rungtynes patirti du pralaimėjimai netenkino komandos vadovų, kurie kartu su treneriais bei žaidėjais aptarė esamą situaciją klube. Klubo prezidentas Gintaras Ugianskis ketvirtadienį vienam Lietuvos dienraščiui tvirtino, jog pralaimėjimų priežastys išsiaiškintos ir treneriai toliau lieka dirbti savo darbą.

Pasak klubo vadovo, šiandien dieną V.Ivanauskas pats atvyko pas jį ir pasiprašė atleidžiamas iš vyriausiojo trenerio pareigų. Prezidentui pasiūlius likti vyriausiojo trenerio asistentu V.Ivanauskas sutiko. Rytojaus rungtynėms su “Žalgiriu” vadovauti pasirinktas E.Riabovas, kuris vėliau taip pat turėtų tapti vyriausiojo trenerio asistentu.

Naujasis vyr.treneris kolkas nėra įvardinimas, tačiau spaudoje jau linksniuojama Aleksandro Piskariovo pavardė. Šis futbolo strategas jau pažįstamas Lietuvos futbolo aistruoliams, prieš kelis metus jis vadovavo Šiaulių “Karedai”, o šių metų pradžioje buvo atvykęs į Klaipėdos “Atlantą”, tačiau pasibaisėjęs darbo sąlygomis šiame klube išvyko atgal į Rusiją.

Dalį praėjusio sezono A.Piskariovas vadovavo Minsko “MTZ – Rip” ekipai, kuri priklauso FBK “Kaunas” klubo savininkui Vladimirui Romanovui.
Citavimas
0
FBK dabar gilioj gilioj duobej,jei nesistiprins normaliais puolejais ,bent tokiais kurie sugeba isnaudot 1 100% proga is 3,tada Kaunas gali svajot ne apie 1 vieta, o ar pavyks paimt prizine,su tokiu zaidimu turbut Liverpoolio LT nepamatysim (tfu tfu tfu). 😎
Citavimas
0