Rungtynėse, kuriose netrūko aistrų, Velsas žengė didelį žingsnį link atkrintamųjų © Pool via REUTERS

Velso rinktinė Baku olimpiniame stadione, Azerbaidžane, 2:0 ganėtinai užtikrintai susitvarkė su Turkijos rinktine ir savo šansus patekti į atkrintamąsias padidino beveik iki maksimumo.

Pirmojo kėlinio pradžioje geromis progomis apsikeitė abi rinktinės, geras galimybes turėjo Aaronas Ramsey bei Burakas Yilmazas, tačiau jomis futbolininkams pasinaudoti nepavyko.

A. Ramsey 24-ąją minutę turėjo idealią progą, kai turkų gynybos linija padarė klaidą ir paliko valą vieną priešais vartininką, tačiau „Juventus“ žaidėjo smūgis skriejo gerokai virš vartų.

Tačiau galiausiai tas pats A. Ramsey pasižymėjo 43-ąją minutę, kai Garethas Bale'as jį vėl surado geroje pozicijoje, saugas vėl liko vienas priešais vartininką ir jau šį kartą bėdų neturėjo.

Antras kėlinys prasidėjo gan apylygiai, tačiau 61-ąją minutę buvo paskirtas 11 m baudinys į Turkijos vartus, bet jo G. Bale'as realizuoti nesugebėjo, kamuolį smūgiavęs virš vartų. Vėliau dar ir Turkijos vartininkas sužaidė neužtikrintai, bet ir ten Velso lyderiui pritrūko sėkmės.

Turkai dar bandė spausti Velsą ir išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko. Valai dar bandė bėgti ir į kontraatakas, bet ten irgi nieko nesigaudavo.

Galiausiai, pridėto laiko pradžioje, užvirė aistros po Yilmazo pražangos prieš Joe Rodoną ir net keturi žaidėjai vienu metu gavo geltonas korteles (C. Mephamas, B. Daviesas, B. Yilmazas bei C. Halhanoglu).

Tašką rungtynėse padėjo Connoro Robertso įvartis po dar vieno G. Bale'o rezultatyvaus perdavimo.

Apibendrinant galima sakyti, jog turkai vėl neįtikino, atrodė prastai ir dabar beliks jiems tikėtis labai palankių rezultatų trečiame ture, nes kitaip jų pasirodymas baigsis grupių etape.

Tuo tarpu Velsas savo taupyklėje jau turi 4 taškus ir tai praktiškai jiems garantuoja vietą atkrintamosiose. Praeitame Europos čempionate užteko kitoms rinktinėms ir 3 taškų, jog išeitų iš grupės, tad valų šansai labai geri.