Rusijos Premier lygos aštuntasis turas © Eurofootball.lt
Savaitgalį įvyko Rusijos Premier lygos aštuntojo turo susitikimai. Centrinės turo rungtynės vyko Maskvos "Lužniki" stadione, kur susitiko čempionato lyderiai.

Maskvos "%c00112" 3:1 Sankt Peterburgo "%c00073"

Įvarčiai:
33' Keržakovas [0:1]
55' Budylinas (11 m.) [1:1]
70' Panovas [2:1]
79' Panovas [3:1]

Iki pertraukos aikštėje vyko gana lygus žaidimas, ir jis buvo gana įdomus - komandos žaidė didelėm apsukom ir suorganzavo keletą neblogų atakų. Aikštės šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes, ir turėjo keletą momentų, tačiau įvartį pasiekti pirmiau pavyko svečiams. Aleksandras Keržakovas nuo aikštės centro atliko reidą, kurio pabaigoje pasivėlino atiduoti perdavimą ir nestipriai smūgiuoja į varžovų vartus. Priešininkų vartininkas Borodinas grubiai klysta - krenta į pusę, priešingą smūgiui. Kamuolys įrieda į vartus - 0:1. Po pertraukos svečiai pastebimai sumažino apsukas. Tuo "Torpedo" netruko pasinaudoti. 55-ąją minutę Kormilicevas perduoda kamuolį į baudos aikštelę besiveržiančiam Budylinui. Ten jį pargriauna "Zenit" gynėjas Kirice. Budylinas pats realizuoja 11 metrų baudinį - 1:1. 70-ąją rungtynių minutę Zyrianovas perduoda kamuolį "Torpedo" puolėjui Panovui, kuris, gavęs kamuolį ties vartininko aikštelės linija, stipriu smūgiu į tolimąjį kampą išveda savo komandą į priekį - 2:1. Tas pats Panovas įtvirtina šeimininkų pergalę 79-ąją minutę, kuomet jis po Budylino perdavimo išėjo vienas prieš svečių vartininką. Kamuolys "Zenit" vartuose atsidūrė po pavyzdinio smūgio virš vartininko, nuo baudos aikštelės linijos.
Po šių rungtynių "Torpedo" tapo vienvaldžiu čempionato lyderiu.

Volgogrado "%c00116" 2:2 Maskvos "%c00075"

Įvarčiai:
3' Syčiovas [0:1]
15' Jesipovas [1:1]
29' Jesipovas [2:1]
90+6' Syčiovas [2:2]

Nedažnas įvykis nutiko Volgograde. Pagrindinis Rusijos rinktinės vartininkas Sergėjus Ovčinnikovas per ketvirtį valandos praleido du įvarčius iš eilės po dviejų baudos smūgių į tą patį kampą ir juos atliekant tam pačiam žaidėjui. Šio pasiekimo autorius - Valerijus Jesipovas. Iš pradžių jis pataikė į "Loko" vartus iš 35 metrų, o vėliau permetė kamuolį per "sienelę". Tačiau tai įvyko volgogradiečiams jau praleidus įvartį. Jau trečiąją rungtynių minutę suveikė Loskovo-Syčiovo grandis. "Lokomotiv" kapitonas iš aikštės gilumos "įmetė" kamuolį Syčiovui, kuris spurtuodamas aplenkė Kalašnikovą ir pasiuntė kamuolį į "Rotor" vartus. "Rotor" neištežo ir atsakė Jesipovo dubliu. Išsiveržę į priekį, čempionato autsaideriai nesiliovė atakavę, spaudė Maskvos klubo žaidėjus po visą aikštę. Dėl šio spaudimo "geležinkeliečiai" kuriuo tai momentu buvo visiškai pasimetę. O po pertraukos "Lokomotiv" treneris nutarė pakeisti vartų sargą - aikštėje pasirode Ruslanas Nigmatulinas. Antrajame kėlinyje Ruslanas daug darbo neturėjo. "Lokomotiv" visą antrą kėlinį bandė nukreipti žaidimo scenarijų sau naudinga linkme. Tačiau rezultatą pasiekti pavyko tik rungtynių arbitrui prie pagrindinio laiko pridėjus 6(!) minutes. Syčiovas vėlgi po Loskovo perdavimo įkalė įvartį likus 10 sekundžių iki papildomo laiko pabaigos.

Kazanės "%c00074" 2:0 Maskvos "%c00114"

Įvarčiai:
15' Aloisio [1:0]
50' Konovalovas [2:0]

Anksčiau ar vėliau Kazanės klubas turėjo laimėti. Juk tai praėjusių metų bronzinis prizininkas. Aikštės šeimininkai iniciatyvą perėmė nuo pat pirmųjų rungtynių miničių. Tai logiškai peraugo į pirmąjį įvartį - Aloisio kietoje kovoje su "Spartak" gynėjais, prasiskverbė į svetimą baudos aikštelę ir smūgiavo šalia Kovalevski į tolimąjį kampą - 1:0. Tas pats Aloisio padarė viską, kad 40-ąją minutę įmuštų Dostalekas - brazilas vėlgi įsiveržė į maskviečių baudos aikštelę ir perdavė kamuolį iš paskos pribėgusiam čekui, kuris iš idealios pozicijos smūgiavo virš vartų. Turėjo keletą progų ir svečiai, tačiau puikiai sužaidė Kazanės klubo vartininkas Čižovas. Po pertraukos "Spartak" žaidėjai puolė atsilošinėt, tačiau netrukus buvo nubausti kontratakoje - Bojarincevas prasiveržė dešiniuoju kraštu ir pakėlė kamuolį į varžovų baudos aikštelę. Prie kamuolio pirmas atsidūrė Konovalovas, kuris gražiame šuolyje atliko tokį gražų ir stiprų smūgį galva, kad varžovų vartininkas Kovalevski spėjo tik liūdnu žvilgsniu palydėti į vartus skriejantį kamuolį.

Maskvos "%c00072" 1:0 Vladikavkazo %c00117"

Įvartis:
59' Kiričenko [1:0]

Rungtynėse įvykių nebuvo gausu. Pirmajame kėlinyje komandos atliko po vieną smūgį į priešininkų vartus. Žaidimas pagyvėjo, kai antrajame kėlinyje nuo suoliuko pakilo CSKA brazilas Carvalho, suorganizavęs pergalingą ataką. Jis išvedė Kiričenko vieną prieš vartininką, ir puolėjas, tik ką sugrąžintas į Rusijos rinktinę įrodė, kad Grigorijus Jarcevas apie jį prisiminė ne veltui.

Jaroslavlio "%c00076" 0:1 Samaros "%c00113"

Įvartis:
15' Kariaka (11 m.) [0:1]

Lemtingas rungtynių momentas įvyko gana kurioziškoje situacijoje. 14-ąją runtynių minutę pagrindinis rungtynių arbitras Sergėjus Martynovas išsisuko koją, ir buvo priverstas paprašyti pakeitimo. Jį pakeitęs šoninis arbitras jau praktiškai pirmuoju savo sprendimu paskyrė abejotiną 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. Tai įvyko po epizodo, kurio metu Jaroslavlio gynėjas Williams oro dvikovoje pastūnė Vinogradovą. Andrėjus Kariaka nuo 11 metrų taško vartininkui šansų nepaliko - smūgis skriejo vos žemiau virpsto.
Neseniai vėl po traumos treniruotis pradėjęs %p02490 rungtynėse nedalyvavo.

Maskvos "%c00118" 2:2 Krasnodaro "%c00122"

Įvarčiai:
5' Kantonistovas (11 m.) [0:1]
42' Brakamonte [1:1]
60' Rizvičius [2:1]
90+2' Landyrevas [2:2]

Aikštelės šeimininkams pradžia rodėsi katastrofiška. Jau 5-ąją rungtynių minutę Filimonovo vartų aikštelėje nukrito Kiseliovas. Jo kontaktą su Jaskovičiumi galima būtų pavadinti kova už aukštą kamuolį, tačiau arbitras parodė į "tašką". Gausūs torpediečių ginčai jo sprendimo nepakeitė, ir Krasnodaro komandos etatinis baudinių realizuotojas Kanonistovas buvo tikslus - 0:1. Tačiau šeimininkai rezultatą išlyginti dar spėjo iki pasibaigiant pirmajam kėliniui. 42-ąją rungtynių minutę po žemo Baltijevo perdavimo Brakamonte stipriai smūgiavo į artimąjį vartų kampa - 1:1. Po pertraukos, paraginti savo trenerio, torpediečiai ėmė veikti aktyviau. 60-ąją minutę tai daveė savo vaisių - po Baltijevo pakelto kampinio Rizvičius nukreipė kamuolį į "Kuban" vartų tinklą. Po poros minučių jis galėjo padidinti skirtumą, tačiau po jo smūgio iš artimos distancijos, kamuolys pataikė į tinklą iš vartų išorės. Rodėsi torpediečiai jau turi pergalę savo kišenėje, be to krasnodariečiai liko dešimtyje, kuomet už antrąją geltoną kortelę iš aikštės pašalintas Matola. Tačiau šis momentas svečiams buvo esminis. Jie staiga susikaupė ir perėmė iniciatyvą. Tašką "Kuban" komandai šiose rungtynėse atnešė po pakeitimo aikštėje pasirodęs Landyrevas. "Torpedo-Metallurg" jau antras rungtynes iš eilės praranda taškus paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Ramenskojės "%c00111" 2:0 Rostovo-na-Donu "%c00115"

Įvarčiai:
69' Medvedevas [1:0]
90' Baženovas [2:0]

Permės "%c00120" 0:1 Maskvos "%c00110"