Visos rungtynės
Ar treneris M.Arteta yra tinkamas "Arsenal" pasirinkimas?
  • Taip, perspektyvus ispanas sugrąžins klubą į pergalių kelią
  • Ne, reikėjo rinktis labiau patyrusį strategą
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Lovoje su Furija

Kad užduotumėte klausimą, turite būti prisijungęs.

Atsakyti klausimai

12

Ozil.as:
Kaip manai ar kada nors Neymaras gaus Ballon d'Or ? Jei taip ,kaip manai kada ?

Atsakymas 2014-05-28 15:48:14:
Jei nesustos tobulėti, manau, kad gaus, nes potencialo tapti geriausiu jis turi. Kada tai įvyks, yra būrimas iš kavos tirščių. Tai gali būti ir po 3 metų, ir po 5, ir po 7. O gal ir išvis nebūti.
trenekas:
Labas, Rokai. Norėčiau tavęs paklausti dviejų klausimų. 1. Praėjusią vasarą Realas už rekordinę sumą nusipirko Bale'ą. Nemažai buvo abejojančių, ar jis yra vertas tokių pinigų ir t.t. Po pirmojo sezono, ar jau galėtum atsakyti, ar tai buvo geras Realo sprendimas? 2. Žinau, kad esi Barselonos fanas. Taigi, jeigu tau reiktų pasirinkti vieną Madrido Real žaidėją, kuris kitą sezoną žaistų Barsoje, kurį pasirinktum? :) Geros dienos!

Atsakymas 2014-05-28 13:43:41:
Mano labai subjektyvia ir labai asmeniška nuomone, žaidėjo kaina yra dviejų klubų susitarimas. Prie stalo sėda pirkėjas su savo pasiūlymais ir pardavėjas su savo pageidavimais. Jei jie sutaria dėl kainos, sandoris įvyksta, o kaina yra dviejų komandų reikalas.

Ar atsipirko Bale'as? Ar jis vertas tokių pinigų? Aš atsakymą formuluočiau kitaip: pirkinys pasiteisino. Palikim pinigus nuošalyje, nes tai Real "asmeninis" reikalas. Žaidėjas komandai davė tai, ko komandai trūko. Reiškia, viskas yra tvarkoje. Lygiai tą patį pasakyčiau apie visus žaidėjus, už kuriuos sumokėta 50-60 ir daugiau milijonų. Apie vienus išvadas galima daryti po vieno sezono, kitiems gal reikia daugiau laiko. Priminsiu tik, kad tai mano subjektyvi nuomonė ir bet kas turi teisę su ja nesutikti.Dėl Real žaidėjo - na, tarkim situacija yra tokia, kad Valdesas jau išėjo, pasirinkčiau Casillasą. Mėgstu ir gerbiu visus visų klubų jaunimo akademijų auklėtinius, kurie yra savų komandų lyderiai ir sielos. Net jei tai ir Real, už kurį, aš nesergu. Tokie verti absoliučios pagarbos.
svoriz:
Sveikas, Rokai. Paties nuomone, kurią vietą "La Liga" užima nacionalinių čempionatų tarpe?.. Ar tikrai Anglijos "Premier" lyga stipriausia, o Vokietijos "Bundesliga" antra?.. Ko reikia "La Liga", kad taptų stipriausia (jeigu tokia nėra šiuo metu)?.. Dar vienas klausimas, apie kurį domina paties nuomonė: kodėl užsienyje žaidžia santykinai ne daug Ispanijos futbolininkų (rinktinės narių ar kandidatų)?.. Nejaugi "La Liga" yra jų karjeros viršūnė?.. Kažko bijoma?.. Namų ilgesys?.. Kitos priežastys?.. Dėkui už nuomonę.

Atsakymas 2014-05-27 10:47:15:
Man apskritai nepatinka apie pajėgumą spręsti tik pagal reitingus. Tai labai subjektyvus dalykas, tad į klausimą, kurią vietą Primera užima reitinge, MANO NUOMONE, tikrai neatsakysiu. Reitingas yra viena, mano nuomonė - kita, o tai, kaip sakoma, "kiekvienam pagal savo skonį". Jei kažkas mano, kad Anglijos pirmenybės yra pajėgiausia lyga, tai jų reikalas.

Dėl ispanų užsienyje - galiu atsakyti klausimu į klausimą - o kodėl tiek nedaug anglų žaidžia užsienyje? Kiekvienas žaidėjas turi savo stilių, turi savo poreikius, jaučia, ar galės pernešti kultūros skirtumus, žino kiek kur gali uždirbti ir renkasi pagal save.

Jei vienam futbolininkui Primera yra jo karjeros viršūnė, reiškia taip ir yra. Kitam galbūt labiau seksis kitoje šalyje, tačiau tai nereiškia, kad jam ten pavyks persikelti.

Galų gale man labai nepatinka nuomonė, kad "žaidėjų gerumas patikrinimas tik, jei jie parungtyniauja Anglijoje" - tai neteisingas vertinimas. Nei Pele, nei Maradona niekada nežaidė Anglijoje, tačiau tai jiems nesutrukdė tapti geriausiais planetos žaidėjais.

Anglijos lyga turi daug pliusų, turi savo mechanizmą ir viskas ten yra "ok" abstrakčiai tariant, tačiau tai nereiškia, kad Ispanijos lyga, kaip žaidėjo gerumo patikrinimas yra netinkamas variantas. Jei kokiam nors žaidėjui tinka tas stilius, kuris dominuoja Ispanijoje, jis ten ir žaidžia.

Banalus palyginimas, tačiau, jei tau patinka vairuoti Audi ir rašyti Pelikan rašikliais, tu tokius produktus ir rinksiesi, o ne BMW ir Parker. Kiekvienas yra laisvas rinktis pagal save. Ir tai yra gerai.
karkalis:
Sveikas. Ką palaikysi pasaulio čempionate ir kodėl?

Atsakymas 2014-05-27 06:01:35:
Ispaniją. Sėkmės linkėsiu jos sudėtyje esantiems katalonams ir Barcos auklėtiniams. Komandos žaidimo filosofija ir Vicente del Bosque taip pat svarbūs faktoriai.

Labai įdomu bus stebėti ir Belgijos komandą. Realiai pretenduoja tapti siurprizu Brazilijoje.
Donce_Gabana:
Sveiki, Rokai. Po truputį artėja Barcelonos klubo prezidento rinkimai. Vienas iš galimų kandidatų yra kontraversiškasis Joanas Laporta. Jis padėjo pamatus Guardiolos eros sėkmei. Ar pats asmeniškai norėtum matyti jį sugrįžtant?

Atsakymas 2014-05-27 06:01:08:
Iki rinkimų dar labai daug laiko. Na, sąlyginai daug laiko. Jie bus 2016 metais.

Iš esmės Laporta ne ką daugiau kontraversiškas, nei Rosellis. Nebuvau labai didelis pastarajo gerbėjas. Bartomeu man patinka labiau - jis solidus derybininkas ir nuosaikesnis.

Jei ateis Laporta, ką gi, nesiskųsiu - juk tai yra sirgalių balsai. Svarbiausia, kad klubas funkcionuotų skaidriai ir galėtų tinkamai konkuruoti su varžovais.
Fuhreris:
Simbolinis Primeros 11-ukas, geriausias treneris, labiausiai nuvylusi komanda, didžiausias transferu "fail'as", pagal Roką :)

Atsakymas 2014-05-26 18:43:33:
Courtois; Juanfranas, Sergio Ramosas, Aymericas Laporte, Filipe Luisas; Iniesta, Koke, Bale; Ronaldo, Diego Costa, Messi.

Treneris - be jokios abejonės Diego Simeone;

Labiausiai gaila - Pamplonos Osasuna;

Transferų failas - be jokios abejonės Dorlanas Pabonas
MindaugasJ:
Sveikas Rokai, esu tavo fb grupeje, tai daug idomiu nuomoniu isgirstu. Tai noreciau toki apie Guardiola paklausti. Tomas Mulleris buvo pagrindiniu kalviu praejusi sezona Bayern komandoje, bet siemet jis nusodintas i antra plana. Kodel treneris taip elgiasi? Ar verta pasilikt Tomui sioje komandoje ir kur jis labiau pritaptu? Gal Arsenal? :)

Atsakymas 2014-05-26 17:51:28:
Man sunku vertinti žaidėjus, kurie žaidžia Vokietijoje. Tai, kad juos treniruoja ispanas (ok, katalonas), dar nereiškia, kad dėl to aš stipriau domiuosi Vokietijos čempionatu.

Mano įdomiausia - Ispanijos pirmenybės, tad į Tavo klausimą veikiausiai galėtų atsakyti žmogus, kuris čia turės Vokietijos konferenciją.

Aš tiesiog nevaidinsiu žinovo "apie viską ir visur".

Kita vertus, jei Guardiola "nusodina" kažkokį žaidėją, tai jo teisė - kaip ir kiekvieno trenerio. Tokie tad pastebėjimai.
rama360:
Ir dar pora klausimuku, kuriuos pamirsau itraukti. 1.Possible Xavi replacement if he retires? Fabregas? Other player? 2.Fabregas bust or a good addition to Barca? Pasiteisino sis pirkinys? 3.Iniesta > Xavi Yes/No?

Atsakymas 2014-05-26 17:14:15:
Atsakysiu į visus klausimus iškart: atrodo labai kvailai, kai lietuvis, lietuviškame portale išsikalinėja rašydamas angliškai ištisus sakinius.

Gal tau atsakyti ispaniškai, lenkiškai ar rusiškai? Ateityje pasistengsiu ignoruoti panašius išsikalinėjimus. Norisi kokybiškos konferencijos, o ne "lec spyk ingliš bekoz i em kūl ven aij dū zis".
rama360:
Xavi. Kaip manote, ar Xavi ne per senas vesti Barcos midfield'a? Si sezona buvo pora match'u kur jam nelabai sekesi, visi pamini delto kalta jo amziu ir siaip manyciau jau iki idealios formos toli jam, kokia jusu nuomone apie Xavi ir jo sukauptus metus? Should he retire anytime soon? Gynejai. Kaip manote, i kokius gynejus taikosi Barca sia vasara?

Atsakymas 2014-05-26 17:10:35:
Ar galima apie žaidėja spręsti "pagal porą mačų"? Xavi sugebėjimai niekur nedingo, tačiau su laiku jam laiko aikštėje teks praleisti mažiau. Nieko nepadarysi: kartų kaita yra natūralus procesas.

Apie gynėjus - jei tikėti gandais, tai Barcelona ruošiasi išpirkti pusę Europos, ko, aišku, nebus. Aš ameniškai turiu savo top-target'us, kuriuos norėčiau matyti Barcoje: Aymericas Laporte ir Mehdi Benatia. Jei ne jie, tiktų Marquinhos iš PSG.
Vilanova:
Rokai, ką manai apie šį Barcos sezoną? Kodėl jis buvo toks prastas? Ir, Tavo nuomone, kokių permainų Barcoje reikia?

Atsakymas 2014-05-26 16:48:32:
Galėčiau apie tai parašyti traktatą ir konferencijos čia neužteks. Pabandysiu trumpai. Antra vieta - dėsningas, teisingas ir neblogas rezultatas. Čempione Barca nebuvo verta tapti, stabilumu ir kovingumu nusileido Atletico, tačiau Primeroje buvo pajėgesnė už Real, tad viskas teisingai.

Ir aš nesakyčiau, kad sezonas buvo labai prastas - nereikia pamiršti, kas šiemet dėjosi komandoje: iš pradžių turėjo būti Vilanova, tada jis pasitraukė, komanda skubiai ieškojo naujo trenerio, jį rado, tada Messi mokesčių byla, Neymaro transfero skandalas, Gerardo Martino tėvo mirtis, galų gale transferų banas, Vilanovos mirtis, Valdeso, Puyolio atsisveikinimai ir visi kiti dalykai. Tai negali neatsiliepti komandai. Galų gale, aš buvau už tai, kad G. Martino dar padirbėtų metus - jis buvo kaip treneris-gaisrininkas, atėjo ir rado jau suformuotą komandą, negalėjo pagal save pirkti žaidėjų - o tai yra labai svarbu. Kiekvienas treneris turi turėti savo sumanymų vykdytojus. Tata jų neturėjo. Beje, kiek teko girdėti, jis pats pasiprašė nepratęsti sutarties, nors kontraktas buvo 1+1. Po PČ jis mayt taps Argentinos treneriu.

Permainos? Na, čia esminiai dalykai aiškūs: 2 vartininkai (1 jau rastas), 1-2 pajėgūs centro gynėjai, o toliau - jau naujojo trenerio darbas. Kalbama, kad stiprinamos bus visos grandys. Galų gale, reikia pirkti tikrus gynėjus, o ne tokius žaidėjus, kaip Songas, kuris yra "saugas, bet gali pažaisti gynėju". Tai va, universalų Barcoje ir taip užtenka, dabar neturi būti jokių "gali žaisti 2-3 pozicijose".
Ozil.as:
Messi ar Ronaldo ? Jusu nuomone kas geresnis ar nuo kurio is siu zaideju labiau priklausomas klubas.

Atsakymas 2014-05-26 15:01:42:
Du skirtingi žaidėjai, turintys skirtingus vaidmenis ir skirtingą stilių dviejose labai gerose ir labai skirtingose komandose. Tiek Real, tiek Barcelona jau įrodė, kad gali žaisti be savo lyderių, tad apie faktorių "žaidėjas-priklausomybė" gal ir neverta kalbėti. Abiejose komandose yra sprendimai, kaip žaisti be savo lyderių ir juos žaidėjai vienaip ar kitaip įgyvendina.Į klausimą "Messi ar Ronaldo" aš atsakyčiau labai paprastai ir su šypsena: XAVI
EnD:
Labas. Na, klausimas bus labai paprastas. Tai kas gi yra skaudziau, ar Realo triumfas cempionu lygoje( kad ir paskutine sekunde, tebunie), ar barcos kluptelejimas, garantaves "indenam" primera? p.s be pykciu, aciu :)

Atsakymas 2014-05-26 14:08:13:
Sveikinu Real laimėjus Čempionų lygą. Už juos nesirgau, bet laimėjo kovingumas. Taigi - pagirtina. Dėl to man neskauda. Ypač smagu dėl Ikero Casillaso - tikra siela, tikras Kapitonas. Tokie verti visų įmanomų trofėjų.

Kad Barca nelaimėjo Primeros - viskas dėsninga. Taip žaidžianti komanda nėra verta būti čempione. P.s. tipiškas vaikiškas tamstos klausimas - "kas skaudžiau". Niekas. Į pralaimėjimus ir nesėkmes aš reaguoju sveikai.
Asirgitawe:
Šiemet ispanų klubai Europos lygoje ir Čempionų lygoje tiesiog dominavo. (3 iš 4 fianlinių ekipų buvo La Liga ekipos) Tačiau šiemet Real Soaciedad prastai pasirodė ČL A grupėjo ir surinko tik vieną taškelį(netgi tik vieną įvartį įmušė per 6 varžybas). Pats tikėjausi daug daugiau iš šios ekipos. Kodėl šiai ekipai visiškai nepasisekė prisiderinti prie Europos futbolo? Ar toks likimas kitą sezoną gali ištikti ir Bilbao Atletic?

Atsakymas 2014-05-26 13:35:53:
Geras klausimas ir taip, tiesa - iš Real Sociedad tikėjausi daug daugiau, tačiau komanda matyt iššoko aukščiau bambos ir pati nepatikėjo savo sėkme. Greičiausiai koją pakišo ir tai, kad komanda nėra pratusi žaisti iškart trijuose frontuose - lygoje, Karaliaus taurėje ir Europoje pačiu aukščiausiu lygiu. Galų gale, pavyzdžiui, Karaliaus taurės pusfinalyje akivaizdžiai matėsi, kad baskai taupo jėgas mače su Barcelona. Matyt vis tik tempas daro savo. Iš Čempionų lygos buvo jau pasitraukta, tad visą dėmesį jie teikė tik nacionaliniam čempionatui.Dėl Bilbao: jiems vasara turėtų būti nelengva - gandai lieka gandais, tačiau reikia palaukti ir pažiūrėti, kokią sudėtį jie turės ir aš išlaikys svarbius žaidėjus - Laporte, Herrerą, Munianą, kas ateis į pagalbą puolime Adurizui. Dar per daug klaustukų.
Fuhreris:
Kaip vertintumėte Atletico galimybes susigrąžinti Torres'ą ? Kaip žinia labiausiai Diego Costa domisi Chelsea, o jie galėtų atsikratyti Torres'o būtent per mainus, ir taip nušauti du zuikius vienu šuviu.

Atsakymas 2014-05-26 13:00:26:
Pasikartosiu: apie galimybės tegalima tik spėlioti.

Chelsea transferų rinkoje taip pat turės suktis ir už savo žaidėjus veikiausiai prašys didelių sumų (jau matėm, kiek PSG suplojo už Luizą), nes londoniečiams reikia nenukrypti nuo FIFA finansinių fair play taisyklių.

Turint omenyje ribotą Atletico biudžetą, sakyčiau galimybė pasiskolinti Torresą yra daug didesnė, nei jį nusipirkti. Vargu, ar Chelsea noriai "numuš" kainą.
Fuhreris:
Kaip vertintumėte Atletico galimybes pakovoti dėl La Liga titulo kitamet ? Žinoma, dar net pasaulio čempionatas neprasidėjo, o kito sezono sudėtis visiškai neaiški, bet iš savo patirties ir ilgo futbolo stebėjimo štažo, jus turėtumėte būti matę panašių atvejų.

Atsakymas 2014-05-26 12:46:28:
2013-2014 metų sezono pradžioje prognozavau, kad jie stradiciškai spardysis iki pavasario, o po to išsikvėps. Taip vyko bene penkis metus prieš tai, tačiau Diego Simeone šiemet maloniai nustebino: komanda suaugo, susižaidė ir, kaip matom, šovė labai aukštai.

Nenoriu būti blogu pranašu, tačiau vieno ar kelių lyderių jie neteks jei ne šią vasarą, tai kitais metais. Courtois priklauso Chelsea, o jie jo nepaleis, į Diego Costą taip pat taikysis nemažai komandų.

Manau, kad eilė pirkėjų išsirikiuos ir prie Juanfrano bei ypač - Koke. Tas bičas šiemet išdarinėjo tikrus stebuklus. Viskas priklausys nuo to, kaip transferų rinkoje sudirbs Atletico skautai.
PoolLiver:
Kaip manote, išėjus Diego Costai iš komandos, kas turėtų tapti jos lyderiu ? Galbūt teks pasistiprinti ?

Atsakymas 2014-05-26 12:42:21:
Pirmiausia reikia, kad Diego Costa išeitų. Šiaip ar taip, jis vis dar Atletico žaidėjas, o tai, kas apie jį rašoma, tik gandai. Kol kas. Tiesa, padėtis gali pasikeisti ir reikia pripažinti, kad Atletico jį išlaikyti bus super sunku.

Norint žinoti, ką galvoja Atletico bosai, reikia būti jų valdybos nariu, tad kol kas galima tik spėlioti. Komandoje turėtų likti Davidas Villa: aišku, metai ne tie, ištvermė jau ne ta, tačiau parako jis turi.

Pastiprinimas? Į galvą ateina dvi pavardės: Iago Aspas (nes Liverpoolyje jis vietos nerado) ir Roberto Soldado (nes Anglija ne jam). Ispanijoje abu šie puolėjai žaistų visiškai kitaip.
Edas090:
Sveiki. Ar stebėjote Suso (Almeria) žaidimą sezono metu? Galbūt galėtumėte pakomentuoti jo silpnąsias ir stipriąsias puses?

Atsakymas 2014-05-26 11:40:46:
Daug Almeria rungtynių nemačiau ir išties negaliu išsamiai išnagrinėti kievieno iš kelių šimtų žaidėjų pliusų ir minusų.

Tiek, kiek mačiau, tai įspūdis toks - jaunas ir ambicingas žaidėjas, kuriam dar reikia labai daug ko išmokti. O ypač - žaisti galva (t.y. mąstyti aikštėje). Matosi, kad žūt būt stengiasi įrodyti savo vertę, tačiau greičiausiai būtent dėl to ir perdega aikštėje.
infernaxx:
Sveiki, kodel butent Barcelona komanda palaikote?? oo nee ka kita?

Atsakymas 2014-05-26 11:38:44:
Trys faktoriai: Istorija, Žaidimo braižas. Tradicijos. Plėstis daugiau šia tema nematau prasmės.

Tai konferencija ne apie Roką Pukinską ir apie ne apie jo pomėgius, o apie Ispanijos futbolą.
reklama:
Kodėl jūs čia toks ekspertas? Kuo būtent esat kietas, kad tokiu save laikot?

Atsakymas 2014-05-26 11:36:03:
Tai konferencija apie Ispanijos futbolą, o ne vieta, kur atsakinėjama į asmeninio pobūdžio klausimus.
ponas_vanagas:
Rokai, kiek laiko jau domitės futbolu ir kaip pradėjote lankytis šiame tinklapyje?

Atsakymas 2014-05-25 23:46:31:
Futbolu pradėjau domėtis nuo 1988-ųjų. Didelį įspūdi paliko Olandijos rinktinė su Ronaldu Koemanu, Adri van Tiggelenu ir Marcu van Bastenu. O eurofootball.lt visiškai atsitiktinai atradau ne taip surinkęs paskutines dvi interneto adreso raides - vietoje "http://eurofootball.com/" suvedžiau gale *LT. Taip ir prasidėjo
12