10 turas: "Hearts" išlieka pirmoje vietoje © Eurofootball.lt
"Lietuviškasis" Edinburgo "Hearts" klubas šeštadienio Škotijos "Premier" lygos 10-ojo turo rungtynėse Glazge nenusileido vietos "Celtic" ir išsaugojo pirmą turnyrinės lentelės vietą bei paneigdamas skeptikų prognozęs toliau išlieka rimtu pretendentu į čempionų titulą.

Pirmus aštuonis pirmenybių susitikimus laimėjęs "Hearts" 9-ame ture tik po dramatiškos kovos sugebėjo išplėšti tašką mače prieš "Falkirk", ir artėjant rungtynėms išvykoje su vos trimis taškais mažiau turinčiu "Celtic", daug kas abejojo ar sostinės klubo puiki sezono pradžia tęsis ir toliau.

"Celtic Park" stadione svečiai, kurių gretose rungtynes pradėjo traumą išsigydęs E.Jankauskas, ant atsarginių suolelio liko S.Mikoliūnas, o D.Česnauskis registruotas nebuvo, pačioje susitikimo pradžioje turėjo iniciatyvą ir kelis kartus grasino varžovų vartams.

Visgi į priekį 12 minutę išsiveržė svečiai - po N.Lennono perdavimo galva C.Beattie smūgiuotas kamuolys suklaidino atsarginį "Hearts" vartininką S.Banksą ir rikošetu įskriejo į vartus. Netrukus "Celtic" vos nepadvigubino rezultato, bet pakėlus kampinį B.Balde prie tolimojo virpsto smūgiu galva pataikė į virpstą.

Nepaisant to, "Hearts" nepasidavė ir neužilgo suklydus gynėjui P.Telferiui kamuolį gavęs R.Škacelis nuginklavo "Celtic" vartininką A.Boručą ir išlygino rezultatą. Vėliau geros progos išvesti savo komandą į priekį neišnaudojo E.Jankauskas, po R.Neilsono perdavimo išbėgęs vienas prieš vieną, tačiau smūgiavęs virš vartų.

Antrąjį kėlinį aktyviau vėl pradėjo svečiai, bet jų vartininkas S.Banksas turėjo gelbėti savo komandą po pavojingo "Celtic" smūgių iš toli. Sužaidus kiek mažiau nei valandą gavęs E.Jankausko perdavimą galimybę pasižymėti turėjo R.Škačelis, bet jo bandymą atrėmė vartininkas.

Vėliau S.Banksas puikiai atmušė stiprų S.Maloney baudos smūgį, o M.Pošpišilo ir J.Hartsono bandymai įmušti galva buvo netikslus. Susitikimo pabaigoje "Celtic" užspaudė oponentus iš Edinburgo, bet šie atsilaikė ir iškovojo pelnytas lygiąsias.

Į trečią poziciją bent jau iki rytojaus Glazgo "Rangers" mačo prieš "Dundee Utd" pakilo Edinburgo "Hibernian", savo aikštėje atsigavęs po dviejų įvarčių deficito įgyto pirmajame kėlinyje ir po įspūdingai sužaisto antrojo, per kurį pasižymėjo net keturis kartus, nugalėjęs "Kilmarnock".

Vis labiau atsigauna lygos naujokas "Falkirk", išvykoje minimalia derbyje įveikęs "Dunfermline" ekipą ir iškovojęs antrą sezono pergalę. Vieno įvarčio persvara nugalėjo ir "Motherwell", namuose įvęikęs autsaiderį "Livingston", tuo tarpu "Inverness CT" ir "Aberdeen" mačas baigėsi lygiosiomis.

10 turo rezultatai

"%c00119" 1 - 1 "%c00219"
12` [1 - 0] Craig Beattie
15` [1 - 1] Rudi Skacel

"%c00151" 0 - 1 "%c00259"
39` [0 - 1] Darryl Duffy

66` Craig Ireland ("Falkirk") pašalintas iš aikštės

"%c00192" 4 - 2 "%c00228"
6` [0 - 1] Simon Ford
40` [0 - 2] James Fowler
53` [1 - 2] Gary Caldwell
60` [2 - 2] Guillaume Beuzelin
79` [3 - 2] Guillaume Beuzelin
80` [4 - 2] Derek Riordan

"%c00227" 1 - 1 "%c00224"
54` [0 - 1] Jamie Smith
72` [1 - 1] Graham Bayne

"%c00230" 1 - 0 "%c00229"
20` [1 - 0] Richie Foran