17 turas: "Stuttgart" kyla aukštyn © Eurofootball.lt
Šeštadienį Vokietijos Bundesligoje prasidėjo paskutinis pirmojo rato turas. Per septynis susitikimus buvo įmušti 24 įvarčiai, keturias pergales iškovojo šeimininkai, du mačai baigėsi lygiosiomis, o vienoje dvikovoje triumfavo svečiai. Sekmadienį įvyks dar du susitikimai, kurie ir užbaigs septynioliktąjį turą ir kartu pirmąją sezono dalį.

Ir toliau savo sėkmingą žygį link titulo pratęsė "Bayern" futbolininkai, svečiuose jau tradiciniu tampančiu rezultatu 2-1 nugalėję "Borussia" klubą. Būtent tokiu rezultatu Miuncheno klubas iškovojo paskutines keturias pergales Bundesligoje. Šeštadienio dvikovoje nugalėtojų ekipoje pasižymėjo A.Karimi ir C.Pizarro, tuo tarpu paguodos įvartį šeimininkams pelnė F.Kringe. Po keturioliktosios sezono pergalės "Bayern" padidino atotrūkį nuo "Hamburger" jau iki septynių taškų, tačiau pastarasis klubas turo mačą dar žais sekmadienį.

Atrodo pagaliau atsigauti pradeda praėjusio Bundesligos čempionato ketvirtosios vietos laimėtojai - "Stuttgart" futbolininkai. Šį sezoną prastai pradėjęs klubas vis labiau įsibėgėja ir pamažu kyla į turnyrinės lentelės viršų - šiame ture "Stuttgart" namuose 2-0 nugalėjo vienus iš turnyro lyderių - "Schalke" klubą. Abu įvarčiai krito antrajame kėlinyje - 48-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė M.Gomezas, o kiek vėliau rezultatą padvigubino D.Ljuboja. Šis laimėjimas leido "Stuttgart" klubui pakilti jau į penktąją poziciją ir pratęsti savo nepralaimėtų varžybų seriją - "Stuttgart" futbolininkai jau vienuolika susitikimų iš eilės žygiuoja be nesėkmių, o paskutinį kartą jie pralaimėjimo skonį Bundesligoje jautė dar rugsėjo pradžioje.

Ir toliau savo katastrofiškai nesėkmingą pasirodymą tęsia "Koln" futbolininkai. Šįkart lygos naujokai po atkaklios kovos 3-2 nusileido "Arminia" klubui. Mačas "Koln" žaidėjams prasidėjo puikiai - jau pirmąją susitikimo minutė po C.Springerio įvarčio jie išsiveržė į priekį. Tačiau antrajame kėlinyje reikalai svečiams labai susikomplikavo, kai per septynių minučių atkarpą "Arminia" net 3 kartus pasiuntė kamuolį į "Koln" vartus ir įgijo solidžią persvarą. Varžybų pabaigoje M.Scherzui pavyko sušvelninti santykį, tačiau daugiau pasiekti šiame mače "Koln" nepajėgė. Patyrę jau devintąją nesėkmę per pastarasias dvylika rungtynių, "Koln" užima tik šešioliktąją poziciją ir tiek pat taškų turinčius autsaiderius "Duisburg" ir "Kaiserslautern" lenkia tik dėl šiek tiek geresnio įvarčių santykio.

Būtent pastarosioms ekipoms šis turas buvo sėkmingas - "Duisburg" sužaidė 1-1 su "Mainz" ir iškovojo svarbų tašką, tuo tarpu "Kaiserslautern" sužaidė dar geriau - jie namuose po atkaklios kovos rezultatu 3-2 palaužė "Wolfsburg" ir iškovojo pergalę beveik po keturių mėnesių pertraukos. Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė H.Altintopas, kuris po puikaus pasirodymo šiame ture jau yra įmušęs trylika įvarčių ir rezultatyviausių žaidėjų sąraše užima antrąją vietą.

Visi rezultatai

"%c00027" 2 - 0 "%c00015"
48` [1 - 0] Mario Gomez
66` [2 - 0] Danijel Ljuboja

77` Zlatan Bajramovic ("Schalke") pašalintas iš aikštės

"%c00008" 0 - 0 "%c00088"

"%c00210" 3 - 2 "%c00256"
1` [0 - 1] Christian Springer
52` [1 - 1] David Kobylik
54` [2 - 1] Michael Fink
59` [3 - 1] Michael Fink
72` [3 - 2] Matthias Scherz

"%c00103" 4 - 3 "%c00257"
16` [0 - 1] Francisco Copado
22` [0 - 2] Francisco Copado
45` [1 - 2] Marcell Jansen
77` [2 - 2] Oliver Neuville
82` [3 - 2] Oliver Neuville
88` [4 - 2] Vaclav Sverkos
90` [4 - 3] Chris

"%c00014" 3 - 2 "%c00011"
45` [1 - 0] Halil Altintop
47` [1 - 1] Diego Klimowicz
54` [1 - 2] Mike Hanke
61` [2 - 2] Halil Altintop
83` [3 - 1] Halil Altintop

"%c00100" 1 - 2 "%c00001"
53` [0 - 1] Ali Karimi
73` [0 - 2] Claudio Pizarro
79` [1 - 2] Florian Kringe

89` Kosi Saka ("Borussia") pašalintas iš aikštės

"%c00209" 1 - 1 "%c00258"
27` [1 - 0] Antonio da Silva
86` [1 - 1] Uwe Möhrle