19 turas: Pirmasis "Lokomotiv" pralaimėjimas © Eurofootball.lt
Savaitgalį Rusijos "Premier" lygos čempionato 19-ojo turo varžybose užfiksuotos dvi staigmenos - "Rubin" netikėtai privertė lyderį "Lokomotiv" patirti pirmąjį pralaimėjimą, o "CSKA" nesugebėjo laimėti prieš "Krylja Sovetov".

Pirmasis turo mačas vyko Kazanėje. Susitiko vietos "Rubin" bei šalies čempionas Maskvos "Lokomotiv". Atrodė, kad įkvėpti sėkmingų rezultatų pastaruoju metu "geležinkeliečiai" turėtų susitvarkyti su "Rubin" ir įtvirtinti pirmavimą čempionate.

Jau 8-ąją minutę "Rubin" žaidėjas V.Bairamovas šeimininkams pelnė įvartį, kurio teisėjas neįskaitė. Tai nesutrikdė "Rubin" žaidėjų ir jau 12-ąją minutę į "Lokomotiv" vartus buvo skirtas - jį prieš savo buvusią komandą realizavo A.Ajupovas. Atrodė, kad tai turėtų pažadinti "Lokomotiv" žaidėjus, bet 33-ąją minutę prie maskviečių baudos aikštelės buvo pargriautas A.Domingezas. Jis pats realizavo baudinį ir pirmas kėlinys baigėsi 2-0 "Rubin" naudai.

Po pertraukos aikštėje vėl dominavo "Rubin" futbolininkai, kurie V.Bairamovo pastangų 75-ąją minutę rezultatą patrigubino. "Lokomotiv" praleidęs trečiąjį įvartį suaktyvino veiksmus ir 80-ąją minutę I.Lebedenko rezultatą sušvelnino, bet to neužteko. Kazanės "Rubin" papildė savo taškų sąskaitą ir šiai komandai tai yra penktos iš eilės namų rungtynės, kuriose buvo pasiekta pergalė.

Kitas sostinės klubas "CSKA" galėjo sumažinti atsilikimą nuo "Lokomotiv", tačiau Samaroje jiems teko tenkintis tik lygiosiomis. Susitikimas prasidėjo aktyviai ir nepraėjus penkioms minutėms nuo mačo pradžios "CSKA" įsiveržė į priekį. Tačiau sunkius laikus išgyvenantis "Krylja Sovetov" klubas nesiruošė pasiduoti ir 15-ąją rungtynių minutę realizavęs 11 m. baudinį išlygino rezultatą. Likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos "CSKA" žaidėjas R.Gusevas vėl išvedė savo komandą į priekį.

Po pertraukos "Krylja Sovetov" dažniau valdė kamuolį ir aktyviau žaidė, tačiau jiems nesisekė įmušti įvarčio ir atrodė, jog "CSKA" laimės, bet "Krylja Sovetov" naujokas Baba Adamu likus minutei iki finalinio švilpuko išlygino rezultatą. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 2-2.

Maskvos "Torpedo" savo aikštėje susitiko su Grozno "Terek", vienu iš pretendentų palikti "Premier" lygą. Susitikimą, kuris žiūrovų nedžiugino aštriais momentais, rezultatu 2-1 laimėjo "Torpedo". Tuo tarpu Jaroslavlyje nepasisekė "lietuviškajam" Vladikaukazo "Alania" klubui, kuris rezultatu 1-0 turėjo pripažinti vietos "Shinnik" pranašumą.

Maskvos "Dinamo" pagaliau pasiekė pergalę vadovaujant naujajam treneriui. Išvykoje rezultatu 0-1 buvo nugalėtas "Saturn". "Dinamo" vartuose stovėjo naujasis pirkinys iš Portugalijos, vartininkas Nunu. Taip besiklostant įvykiams, Ž.Karčemarsko perspektyvos "Dinamo" klube darosi vis blankesnės.

Sankt Peterburge susitiko vietos "Zenit" ir lygos debiutantai "Tomsk". "Zenit" įrodė savo pranašumą 34-ąją susitikimo minutę, kai pasižymėjo A.Spivakas. Įmušti galėjo ir R.Poškus, tačiau savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo priešininkų vartininkas.

Sekmadienio rungtynėse "Moskva" minimaliu rezultatu 1-0 nugalėjo Permės "Amkar". 74-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo D.Kiričenko. Tuo pat metu "Spartak" namų rungtynėse rezultatu 2-0 nugalėjo absoliutų lygos autsaiderį "Rostov".

Turnyrinė lentelė

19 turo statistika

"%c00074" 3 – 1 "%c00075"
11’ [1 - 0] Ansar Ajupov (11 m.)
33’ [2 - 0] Alejandro Dominguez
75’ [3 - 0] Vladimir Bairamov
80’ [3 - 1] Igor Lebedenko

O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00113" 2 – 2 "%c00072"
4’ [0 - 1] Sergey Ignashevich
15’ [1 - 1] Andrey Gusin (11 m.)
43’ [1 - 2] Rolan Gusev
89’ [2 - 2] Baba Adamu

E.Raziulis ("Krylja Sovetov") registruotas nebuvo, o D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"%c00112" 2 – 1 "%c00152"
70’ [1 - 0] Igor Semshov
75’ [1 - 1] Vladimir Korytko
89’ [2 - 1] Aleksandr Panov

M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00076" 1 – 0 "%c00117"
25’ [1 - 0] Pavel Pogrebniak

N.Barasa ("Alania") registruotas nebuvo, o D. Žutautas ("Alania") žaidė visas rungtynes ir 56-ąją minutę už grubų žaidimą gavo geltoną kortelę.

"%c00111" 0 – 1 "%c00110"
56’ [0 - 1] Jorge Ribeiro

90’ Jean ("Saturn") už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

Ž. Karčemarskas ("Dinamo") registruotas nebuvo.

"%c00073" 1 – 0 "%c00221"
34’ [1 - 0] Aleksandr Spivak

E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo, o R.Poškus ("Zenit") žaidė iki 90-os minutės.

"%c00118" 1 – 0 "%c00120"
74’ [1 - 0] Dmitriy Kirichenko (11 m.)

R.Džiaukštas ("Moskva") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė. A.Jankauskas ("Amkar") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00114" 2 – 0 "%c00115"
14’ [1 - 0] Mihailo Pjanovich
52’ [2 - 0] Nikita Bazhenov