22 turas: "Barcelona" didina atotrūkį © Eurofootball.lt
Du brazilo Ronaldinho įvarčiai antrajame rungtynių kėlinyje atnešė "Barcelona" ekipai pergalę namuose prieš Santandero "Racing" ir leido padidinti persvarą Ispanijos čempionate prieš šeštadienį tik lygiosiomis sužaidusius "Sevilla" futbolininkus iki trijų taškų.

"Racing" neišnaudojo puikios progos pirmojo kėlinio viduryje išsiveržti į priekį, kai teisėjas už Juliano Belletti pražangą baudos aikštelėje prieš Juanjo skyrė vienuolikos metrų baudinį. Tačiau Ezequielio Garay`aus smūgį sėkmingai atrėmė Victoras Valdesas.

Antrasis kėlinys svečiams prasidėjo tragiškai - sužaidus vos penkias minutes brazilas Ronaldinho firminiu baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą nuginklavo "Racing" vartininką. Antrojo kėlinio viduryje Ronaldinho po baudos smūgio padvigubino rezultatą - tiesa, šįkart jis draugo smūgiuotą baudos smūgį galva nukreipė į vartus.

69-ą minutę aikštėje po ilgos pertraukos pasirodė traumą išsigydęs argentinietis Lionelis Messi. Jaunasis puolėjas sirgalių buvo sutiktas aplodismentais.

Su Ispanijos grandais sėkmingai žaidžiantys "Valencia" futbolininkai tragiškai žaidžia prieš silpnesnes ekipas - sekmadienį vilčių pakovoti dėl čempionų titulo neprarandanti Valensijos ekipa Madride patyrė triuškinantį pralaimėjimą prieš "Getafe" futbolininkus. Tačiau proga priartėti prie pirmojo ketverto nepasinaudojo "Zaragoza" vienuolikė, svečiuose pralaimėjusi "Mallorca" futbolininkams.

"Getafe" jau buvo sutriuškinę "Valencia" ekipą šiais metais Karaliaus taurėje. Šįkart Madrido futbolininkai į priekį išsiveržė antrojo kėlinio pradžioje, kai po Danielio Gueizos perdavimo pasižymėjo Mario Cotelo. Puikią formą demonstruojantis D.Gueiza po dešimties minučių įmušė savo septintą įvartį šiame sezone, o triuškinantį įvartį likus žaisti dešimt minučių įmušė saugas Nacho.

Po šios pergalės "Getafe" pakilo į septintą vietą, kurią iki tol užėmęs Huelvos "Recreativo" sekmadienį svečiuose 2-1 nusileido Valensijos "Levante" futbolininkams.

"Zaragoza" išliko šeštoje vietoje, nors ir pralaimėjo "Mallorca" ekipai rezultatu 2-1. Svečiai pirmavo po 14-o šiame sezone argentiniečio Diego Milito įvarčio, tačiau Balearų salų futbolininkai sugebėjo įmušti du įvarčius ir iškovoti pergalę.

Smarkiai braška Vigo "Celta" trenerio Fernando Vazquezo kėdė, kadangi jo vadovaujama ekipa sekmadienį namuose 0-2 pralaimėjo Barselonos "Espanyol".

Paskutinės turo rungtynės sekmadienį vakare vyko Madride, kur buvo žaidžiamas "atletų" derbis - atkaklioje dvikovoje "Atletico" vienintelio argentiniečio Sergio Aguero įvarčio antrojo kėlinio viduryje dėka įveikė Bilbao "Athletic" futbolininkus. Ši pergalė leido "Atletico" pakilti į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą dėl geresnio įvarčių santykio nei "Valencia".

Statistika

"Mallorca" 2 - 1 "Zaragoza"
55` [0 - 1] Diego Milito
57` [1 - 1] Nunes
83` [2 - 1] Bosko Jankovic

"Villarreal" 0 - 2 "Deportivo"
20` [0 - 1] Marcos Senna (į savus vartus)
79` [0 - 2] Joan Verdu

Valensijos "Levante" 2 - 1 Huelvos "Recreativo"
16` [1 - 0] Salva Ballesta
42` [2 - 0] Salva Ballesta
55` [2 - 1] Florent Sinama Pongolle (11 m.)

51` iš aikštės pašalintas Frederic Dehu ("Levante")

Madrido "Getafe" 3 - 0 "Valencia"
46` [1 - 0] Mario Cotelo
58` [2 - 0] Daniel Gueiza
79` [3 - 0] Nacho

Taragonos "Gimnastic" 2 - 3 Pamplonos "Osasuna"
14` [0 - 1] Carlos Cuellar
34` [1 - 1] Javier Garcia Portillo
59` [2 - 1] Cesar Navas
71` [2 - 2] Roberto Soldado
75` [2 - 3] Roberto Soldado

Vigo "Celta" 0 - 2 Barselonos "Espanyol"
23` [0 - 1] Luis Garcia
57` [0 - 2] Walter Pandiani

71` iš aikštės pašalintas Gabriel Tamas ("Celta")

"Barcelona" 2 - 0 Santandero "Racing"
51` [1 - 0] Ronaldinho
67` [2 - 0] Ronaldinho

Madrido "Atletico" - Bilbao "Athletic"
64` [1 - 0] Sergio Aguero