22 turas: "Ekraną" Vilniuje sustabdė "Vėtra" © Eurofootball.lt
Pasibaigus Lietuvos klubų dalyvavimui Europos taurių turnyruose vėl įsibėgėja "A lygos" čempionatas. Šeštadienį 22-ojo turo rungtynėse lygos lyderis Panevėžio "Ekranas" taškus prarado Vilniuje prarado mače prieš "Vėtrą", o "Vilnius" ir "Kaunas" iškovojo lengvas pergales.

Pastaruoju metu pakilime atsidūrusi Vilniaus "Vėtra" nuo lietaus permirkusioje namų stadiono aikštėje jau 13 minutę išsiveržė į priekį, kai "Ekrano" vartininką A.Skrupskį nuginklavo šeimininkų gynėjas N.Sasnauskas.

"Vėtra" stengėsi niekuo nenusileisti šį sezoną įspūdingai rungtyniaujančiam "Ekranui", tačiau svečius nuo pralaimėjimo išgelbėjo vienas komandos lyderių kapitonas M.Savėnas, gražiu smūgiu pasiuntęs kamuolį į Vilniaus komandos vartus ir išlyginęs rezultatą.

Šį varžovų suklupimą išnaudojo čempionų titulą ginantis "Kaunas", kuriam pirmą kartą vadovavo naujuoju vyr. treneriu tapęs I.Pankratjevas, išvykoje įtikinamu rezultatu įveikęs "Šilutę" ir sumažinęs atsilikimą nuo lyderio iki 16 taškų. Du įvarčius kauniečiams pelnė E.Poderis, po vieną įmušė jaunieji A.Rimkevičius ir L.Pilibatis, o šeimininkų gretose vienintelį kartą pasižymėjo R.Šmitas.

Į ketvirtą poziciją pakilo "Vilnius", Kaune sutriuškinęs pergalės džiaugsmo dar nepatyrusį Kėdainių "Nevėžį". Vilniečiai dešimtyje dėl žaidžiančio komandos trenerio V.Vaškūno pašalinimo iš aikštės 41 minutę likusius varžovus palaužė tik tris kartus pasižymėję antrajame kėlinyje - aštuntą savo įvartį čempionate sostinės klubui pelnė M.Panka, po vieną kartą įmušė N.Astrauskas ir R.Radavičius.

Viename turo mače ketvirtadienį Marijampolės "Sūduva" nepasinaudojo galimybe priartėti prie "Vėtros" ir sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Šiauliais", o paskutinės penktosios turo rungtynės vyks sekmadienį - Vilniaus "Žalgiris" namuose priims Klaipėdos "Atlantą".

Šeštadienio 22 turo rungtynių rezultatai

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 100 žiūrovų
"%c00231" 0 - 3 "%c00140"
51' [0 - 1] Mindaugas Panka (11m.)
54' [0 - 2] Nerijus Astrauskas
70' [0 - 3] Ramūnas Radavičius

"Nevėžis": Jazokas; Rabikauskas, Klimakovas (57' Petrusevičius), Kvitatiani (65' Januševskis), Jurevičius; Juknevičius, Adomaitis, Kestenis, Vaškūnas; Činikas, V.Stankevičius

"Vilnius": Kijewski; Artiomovas, Sokolovas, Kazlauskas, Jagminas (88' Ivanov); Panka, Radavičius, Katsitadze, Lukša; Brazauskas (78' Jeršovas), Astrauskas (70' Bakalag)

Šilutės centrinis stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00141" 1 - 4 "%c00030"
40' [0 - 1] Eimantas Poderis
43' [0 - 2] Artūras Rimkevičius
48' [1 - 2] Robertas Šmitas
65' [1 - 3] Eimantas Poderis (11m.)
76' [1 - 4] Linas Pilibaitis

"Šilutė": Normantas; Jegelavičius, Khubutia (46' Butkus), Garliauskas, Leikus; Andriekus, Judickas, Kazlauskas, Zubavičius (46' Juška), Šmitas; Podelis (46' Vičius)

"Kaunas": Kilijonas; Manchkava, Kijanskas, Pacevičius, Kunevičius; Papečkys, Poderis, Kvaratskhelia (46' Petrenko), Pehlič; Klimek (67' Beniušis), Rimkevičius (61' Pilibaitis)

"Vėtros" stadionas, 250 žiūrovų
"%c00123" 1 - 1 "%c00033"
11' [1 - 0] Nerijus Sasnauskas
70' [1 - 1] Mantas Savėnas

"Vėtra": Merkelis; Sasnauskas, Raliukonis, I.Steško, Žudys; A.Steško, Babravičius, Preikšaitis, Butrimavičius; Litvinas (85' Šernas), Vasiliauskas

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Skroblas; Gardzijauskas, Tomkevičius, Galkevičius (46' Banevičius (88' Mykolaitis)), Savėnas, Saulėnas (40' Mižigurskis); Kavaliauskas, Lukšys