23 turas: "Zenit" išvykoje sutriuškino "Torpedo" © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį buvo sužaistos eilinės Rusijos "Premier" lygos turo rungtynės, beveik nepakeitusios padėties turnyrinėje lentelėje. Iš išvykoje žaidusių komandų nepralaimėjo tik trys čempionato lyderiai - "Lokomotiv" prarado du taškus, "CSKA" ir "Zenit" iškovojo pergales, o kitos namų ekipos savo varžovus įveikė.

Turas prasidėjo sostinės "Moskva" bei Grozno "Terek" klubų rungtynėmis. Prieš šias rungtynes Grozno "Terek" viešai pradėjo skelbti, jog ši komanda yra nepageidaujama "Premier" lygoje, jog arbitrai teisėjauja tendencingai, be to tas pačias mintis išdėstė bei prašė pagalbos laiške Rusijos Federacijos prezidentui.

"Moskva" gerbėjai baiminosi, jog teisėjai gali pradėti "tempti" "Terek" komandą tam, kad nutiltų kalbos. Tačiau "Moskva" futbolininkai į tokias kalbas nekreipė dėmesio ir mačą pradėjo aktyviai. Rungtynių pradžioje "Moskva" susikūrė kelias progas ir jų neišnaudoto, o 35 minutę įvartį pagaliau sugebėjo įmušti D.Kiričenko.

Nors atrodė, kad rungtynių baigtis nulemta, prasidėjus antrajam kėliniui suaktyvėjo "Terek" ir 64 minutę komandos naujokas O.Koromanas uždirbo 11 metrų baudinį ir pats jį įmušė. Visgi rungtynių baigtį nulėmė paskutinėmis minutėmis skirtas baudos smūgis į "Terek" komandos vartus, kurį puikiai realizavo rezultatyviausias čempionato žaidėjas D.Kiričenko. Rezultatu 2-1 rungtynes laimėjo "Moskva" futbolininkai.

Kitame šeštadienio mače susitiko pretendentas į UEFA zona Kazanės "Rubin" bei kovotojas dėl išlikimo "Premier" lygoje Vladikaukazo "Alania". "Rubin" nuo pat rungtynių pradžios parodė, jog šiame sezone kelia visai kitus tikslus nei "Alania", tai patvirtino ir 6 minutę įmuštas 11 m. baudinys. Tačiau po baudinio "Rubin" sustojo ir vaizdas aikštėje gerokai pasikeitė - "Alania" užvaldė aikštės centrą, rezgė atakas, ir 54 minutę D.Bazajevas pelnė išlyginamąjį įvartį.

Po keturiolikos minučių "Rubin" dar kartą įmušė ir įsiveržė į priekį, bet 81 minutę į "Rubin" vartus buvo skirtas abejotinas 11 metrų baudinys kurį realizavo D.Bazajevas. Atrodė, kad likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos rezultatas išliks lygus, bet "Rubin" žaidėjai su tuo nesusitaikė ir pelnę dar du įvarčius rezultatu 4-2 nugalėjo "Alania" vienuolikę.

Permės "Amkar" savo aikštėje sutriuškino Maskvos "Dinamo". Į keturis taiklius "Amkar" ekipos smūgius "Dinamo" atsakė rungtynių pabaigoje tik vienu įvarčiu nuo 11 žymos. Šeštadienines rungtynes užbaigė Maskvos "Spartak" bei Tomsko "Tom" komandos. Nuobodžiai vykusiose rungtynėse pergalę rezultatu 2-1 iškovojo Maskvos "Spartak" futbolininkai.

Sekmadienio turo varžybų dalį pirmieji pradėjo Maskvos "Torpedo" bei Sankt Peterburgo "Zenit" ekipos "Torpedo" klubas, kuris Rusijoje iki šiol giriamas už vieną iš geriausių gynybų šių metų čempionate, savo aikštėje buvo sutriuškintas net 0-4 ir turnyrinėje lentelėje nukrito į aštuntą vietą.

"Lokomotiv" vizitas į Rostovą nebuvo toks sėkmingas ir baigėsi netikėtai. Pirmi praleidę "Rostov" įvartį, tik rungtynėms einant į pabaigą "geležinkeliečiai" sugebėjo rezultatą išlyginti ir turėjo tenkintis vienu tašku. Tuo tarpu "Krylja Sovetov" po pergalės UEFA taurėje svečiavosi Jaroslavlyje, bet, deja, pakartoti įvarčių lietaus svečiai nesugebėjo ir rezultatu 3-1 pralaimėjo "Shinnik" ekipai, šoktelėjusiai į septintą poziciją.

Kalbant apie "Saturn" ir "CSKA" susitikimą, prieš akis iškyla šių komandų žaidėjų masinės muštynės "Ramenskoye" stadione. Principinė ir paskutinė turo dvikova žiūrovų nedžiugino įvarčių gausa - vienintelis ir pergalingas įvartis, kurį pelnė "CSKA", buvo įmuštas rungtynių pradžioje.

Turnyrinė lentelė

23 turo statistika

"%c00118" 2 – 1 "%c00152"
35' [1 - 0] Dmitriy Kiričenko
64' [1 - 1] Ognjen Koroman (11 m.)
90' [2 - 1] Dmitriy Kiričenko

"%c00074" 4 – 2 "%c00117"
6' [1 - 0] Andres Scotti (11 m.)
54' [1 - 1] Dzhambulad Bazajev
68' [2 - 1] Alejandro Domingues
81' [2 - 2] Dzhambulad Bazajev (11 m.)
83' [3 - 2] Tomaš Čižek
88' [4 - 2] Orlando Kalisto

D.Žutautas ("Alania") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė. O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 4 – 1 "%c00110"
24' [1 - 0] Dmitriy Belorukov
45' [2 - 0] Dmitriy Makarov
60' [3 - 0] Sergey Volkov
68' [4 - 0] Sergey Volkov
83' [4 - 1] Derlei Silva (11 m.)

A.Jankauskas ("Amkar") ir Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00114" 2 – 1 "%c00221"
14' [0 - 1] Hrvoje Vejič
16' [1 - 1] Sergey Kovalčuk
43' [2 - 1] Roman Pavliučenko

I.Dedura ("Spartak") buvo registruotas, tačiau aikštėje nepasirodė. A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes, o A.Gedgaudas ("Tom") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00112" 0 – 4 "%c00073"
8' [0 - 1] Aleksandr Keržakov
65' [0 – 2] Andrey Aršavin
75' [0 - 3] Igor Denisov
82' [0 - 4] Igor Denisov

M.Samusiovas ("Torpedo"), E.Majus ir R.Poškus (abu – "Zenit") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00115" 1 – 1 "%c00075"
23' [1 - 0] Mikhail Osinov
83' [1 - 1] Dmitriy Senikov

"%c00076" 3 – 1 "%c00113"
25' [1 - 0] Kšyštof Lagiewka
39' [2 - 0] Sergey Štaniuk
76' [2 - 1] Marko Topič
90' [3 - 1] Anton Chazov

N.Barasa ir E.Raziulis (abu – "Krylja Sovetov") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00111" 0 – 1 "%c00072"
8' [0 - 1] Dudu Cearense

R.Džiaukštas ("Saturn") bei D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes.