26 turas: "CSKA" pavijo pirmavusį "Lokomotiv" © Eurofootball.lt
Rusijos "Premier" lygoje savaitgalį sužaisti 26-ojo turo susitikimai, po kurių intriga vis labiau didėja, nes turnyrinės lentelės viršuje susidarė dvivaldystė. Ilgą laiką čempionate pirmavusį "Lokomotiv", kuris ir toliau barsto taškus, pasivijo "CSKA" klubas, o dėl trečios vietos kovojančių "Spartak" ir "Zenit" ekipų dvikova baigėsi lygiosiomis. Ypatingas turas buvo ir lietuviams - A.Skerla pasižymėjo įvarčiu, A.Gedgaudas debiutavo Rusijoje, tuo tarpu N.Barasa grįžo žaisti po traumos.

Po savo atakų lyderio D.Syčiovo netekties šlubuojantis Rusijos čempionas Maskvos "Lokomotiv" šį kartą namuose nesugebėjo laimėti prieš Jaroslavlio "Shinnik" ir sužaidė nulinėmis lygiosiomis. Tuo pasinaudojo kitas sostinės klubas "CSKA" su D.Šemberu, savo aikštėje C.Odiah ir S.Ignaševičiaus įvarčių dėka nugalėjęs Kazanės "Rubin", kuriam paguodos įvartį įmušė A.Bukharovas, ir surinkęs 50 taškų susilygino su "Lokomotiv" bei aplenkė jį pagal įvarčių santykį.

Centriniame turo susitikime Maskvoje susitiko taip pat vienodai taškų turintys ir trečią vietą besidalijantys vietos "Spartak" ir Sankt Peterburgo "Zenit" klubai. Nors 30 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje rungtynėse, kurioms teisėjavo praėjusių metų Čempionų lygos finale "švilpęs" arbitras iš Ispanijos M.Mejuto Gonzalezas, iniciatyvą turėjo aikštės šeimininkai jie nesugebėjo išnaudoti susikurtų progų.

"Zenit" futbolininkai stengėsi kontratakuoti ir sužaidus valandą jiems tai pavyko - gavęs puikų perdavimą į kraštą laisvas jame atsidūręs A.Keržakovas tiksliai atidavė kamuolį viduryje buvusiam puolimo partneriui A.Aršavinui, ir šis smūgiu iš kelių metrų išvedė savo komandą į priekį. Visgi likus 10-čiai minučių iki rungtynių pabaigos "Spartak" pavyko rezultatą išlyginti, kai buvęs "Zenit" žaidėjas A.Bystrovas uždirbo 11 metrų baudinį ir jį realizavo serbas N.Vidičius, padėjęs savo komandai iškovoti tašką.

Galimybe pakilti į penktą vietą nepasinaudojo "Moskva" klubas, Samaroje patyręs "Krylja Sovetov" sutriuškinimą. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė M.Topičius, vieną pridėjo A.Boberas, o svečių gretose pasižymėjo D.Golubovas. Šiame susitikime aikštėje pasirodė ir traumą išsigydęs lietuvis N.Barasa, šeimininkų komandos ekipos sudėtyje rungtyniavęs šešiais minutes.

Džiaugtis išlikimu lygoje jau praktiškai gali Tomsko "Tom" klubas, namuose netikėtai įtikinama persvara 3-0 sutriuškinęs Permės "Amkar". "Tom" ekipą į priekį išvedė Lietuvos rinktinės gynėjas A.Skerla, o vėliau persvarą užtvirtino J.Kalešinas ir B.Kruničius. 84 minutę po keitimo pažaisti išbėgo ir kitas lietuvis A.Gedgaudas, kuriam tai buvo debiutas oficialiose varžybose.

Kitose rungtynėse Maskvos "Torpedo" rungtynių pabaigoje po I.Semšovo ir A.Panovo įvarčių palaužė "Saturn" ekipą ir išliko septintoje vietoje, o į aštuntą pakilo dar vienas sostinės klubas "Dinamo", išvykoje rezultatu 4-2 laimėjęs prieš priešpaskutinę vietą užimančią Vladikaukazo "Alania". Tris iš keturių įvarčių "milicininkams" pelnė legionieriai iš Portugalijos. Tuo tarpu absoliutaus autsaiderio poziciją toliau turi užimti Grozno "Terek", įnirtingoje kovoje nusileidęs "Rostov" komandai ir praktiškai nebeturintis vilčių išlikti.

Sekančią savaitę abiejų lyderių laukia išvykos pas silpnesnes komandas - "CSKA" susitiks su "Amkar", "Lokomotiv" žais prieš "Alania". Įdomu tai, kad likus keturiems turams iki sezono pabaigos pirmaujančių ekipų dar laukia du derbiai, tik skirtumas tas, kad "CSKA" žais prieš nieko pasiekti jau nebegalintį "Dinamo", o "Lokomotiv" dar susitiks su į aukštą vietą taikančiu "Spartak".

Turnyrinė lentelė

26 turo rungtynių statistika

"%c00221" 3 - 0 "%c00120"
64` [1 - 0] Andrius Skerla
68` [2 - 0] Evgeni Kaleshin
86` [3 - 0] Branislav Krunic

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes, A.Gedgaudas ("Tom") nuo 84-osios minutės, A.Jankauskas ("Amkar") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00112" 2 - 0 "%c00111"
71` [1 - 0] Igor Semshov
90` [2 - 0] Aleksandr Panov

M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruotas nebuvo, R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes

"%c00152" 2 - 3 "%c00115"
8` [0 - 1] Nikolai Olenikov
14` [0 - 2] Milos Kruscic
36` [1 - 2] Roman Adamov
50` [1 - 3] Maksim Buznikin
70` [2 - 3] Mvondo Atangana

"%c00114" 1 - 1 "%c00073"
59` [0 - 1] Andrey Arshavin
78` [1 - 1] Nemanja Vidic (11m.)

E.Majus ir R.Poškus ("Zenit") rungtynėms registruoti nebuvo, I.Dedura ("Spartak") aikštėje nepasirodė

"%c00113" 4 - 1 "%c00118"
43` [1 - 0] Marco Topic
69` [2 - 0] Marco Topic
73` [3 - 0] Anton Bober
89` [3 - 1] Dmitri Golubov
90` [4 - 1] Marco Topic (11m.)

N.Barasa ("Krylja Sovetov") žaidė nuo 84-osios minutės, E.Razulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00117" 2 - 4 "%c00110"
18` [0 - 1] Alexandr Tochilin
34` [0 - 2] Derlei
49` [0 - 3] Jorge Ribeiro
73` [1 - 3] Spartak Gogniev
81` [1 - 4] Maniche
87` [2 - 4] Sergey Dadu (11m.)

D.Žutautas ("Alania") rungtynėms registruotas nebuvo, Ž.Karčemarskas ("Dinamo") aikštėje nepasirodė

"%c00072" 2 - 1 "%c00074"
11` [1 - 0] Chidi Odiah
51` [2 - 0] Sergey Ignashevich
68` [2 - 1] Aleksandr Bukharov

D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes, O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00075" 0 - 0 "%c00076"