27 turas: "Atlantas" sutriuškintas Vilniuje © Eurofootball.lt
Po dviejų savaičių rinktinių varžybų pertraukos šeštadienį buvo tęsiamos kovos Lietuvos "A lygos" čempionate. Paskutiniame, 27-ajame, III-ojo rato ture netrūko staigmenų - "Šilutė" namuose įveikė trečioje vietoje esančią "Vėtrą", "Vilnius" savo aikštėje triuškinama persvara laimėjo prieš "Atlantą", "Sūduva" įveikė "Žalgirį", o pirmenybių lyderiai "Ekranas" ir "Kaunas" vėl abu iškovojo pergales.

Praėjusių metų bronzos medalininkas Klaipėdos "Atlantas" niekaip nesugeba išbristi iš krizės ir jau antrą kartą šį sezoną patyrė pralaimėjimą trijų įvarčių persvara. Uostamiesčio ekipą įtikinamai įveikė "Vilnius", sužaidęs 19 minučių jau pirmavęs 2-0 po jaunųjų A.Buinickio ir A.Jeršovo įvarčių.

20 minutę rezultatą pavyko sušvelninti M.Bezykornovui, bet 70 minutę raudoną kortelę užsidirbęs D.Navikas galutinai sukomplikavo A.Lekevičiaus treniruojamos ekipos viltis. Kiekybine persvara pasinaudoję vilniečiai susitikimo pabaigoje įmušė dar du kartus ir pagerino savo sezono rezultatyvumo rekordą, nes iki šiol per 25 mačus buvo įmušę vos 20 kartų.

Ketvirtas rungtynes iš eilės nepavyksta laimėti Vilniaus "Vėtrai", kuri šį kartą išvykoje buvo priversta pripažinti "Šilutės" pranašumą. Šeimininkai pirmavo po K.Ivaškevičiaus greito įvarčio, ir nors netrukus Š.Litvinas rezultatą išlygino, antro kėlinio pradžioje G.Vičius atstatė pranašumą, o pergalę šilutiškiams paskutinę minutę užtvirtino M.Grigalevičius.

Tęsiasi banguotas Vilniaus "Žalgirio" sezonas. Vos aštuntą vietą užimantys ir kelias rungtynes atsargoje turintys žalgiriečiai nervingame susitikime Marijampolėje nusileido "Sūduvai". Įvarčius nugalėtojams priešpaskutinėmis pirmo ir antro kėlinio minutėmis pelnė D.Maciulevičius, įmušęs nuo 11 metrų žymos, ir T.Radzinevičius. Šiose rungtynėse buvo parodytos net trys raudonos kortelės - jas gavo marijampolietis D.Čigladzė ir vilniečiai K.Jasaitis bei A.Žekonis.

Paplušėti turėjo lygoje pirmaujantis Panevėžio "Ekranas", rungtynėse Šiauliuose prieš vietos ekipą atsilikinėjęs 5-ą minutę pasižymėjus G.Butavičiui. Visgi vėliau rezultatą išlygino M.Savėnas, antrojo kėlinio pradžioje du kartus įmušė P.Lukšys, ir "Šiauliai" turėjo pripažinti galingai šiemet rungtyniaujančios Panevėžio ekipos pranašumą.

Kiek lengvesnę užduotį turėjo FBK "Kaunas", savo aikštėje sutriuškinęs absoliutų autsaiderį Kėdainių "Nevėžį". Tiesa pirmajame kėlinyje abi komandos nepasižymėjo, tačiau antrajame "Nevėžio" gynybą pagaliau pralaužė G.Kvaratskhelia, o vėliau dar du įvarčius pridėjo po keitimo aikštėje pasirodę jaunieji L.Pilibaitis ir A.Rimkevičius.

Po šio turo dar labiau padidėjo intriga kovoje dėl trečios vietos - ketvirtą poziciją užimanti ir rungtynėmis mažiau sužaidusi "Sūduva" atsilikimą nuo "Vėtros" sumažino iki 4-ių taškų, vienu tašku mažiau už marijampoliečius turi "Šilutė" ir "Vilnius", tuo tarpu padėtis turnyrinės lentelės viršuje ir apačioje praktiškai nepasikeitė.

Sekantis, IV ratą pradėsiantis 28 turas bus žaidžiamas už savaitės, o dar prieš tai, antradienį, atidėtose rungtynėse "Žalgiris" susitiks su "Sūduva" ir "Nevėžis" žais prieš "Šiaulius".

27 turo rungtynių statistika

Šilutės centrinis stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00141" 3 - 1 "%c00123"
4' [1 - 0] Kęstutis Ivaškevičius
10' [1 - 1] Šarūnas Litvinas
51' [2 - 1] Gediminas Vičius
90+2' [3 - 1] Mindaugas Grigalevičius

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Khubutia (46' Vičius), Pacevičius, Kijanskas; Mockus, Kižys (78' Andriekus), Ivaškevičius (61' Zubavičius), Z.Butkus; Juška, Grigalevičius

"Vėtra": Merlani; Raliukonis, Žudys, A.Steško (64' Blažys), G.Butrimavičius (76' Sivinskij); I.Steško, A.Preikšaitis, J.Rinkus (73' Vėževičius), R.Vaneikis; A.Kochanauskas, Š.Litvinas

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00125" 2 - 0 "%c00032"
44' [1 - 0] Darius Maciulevičius (11m.)
89' [2 - 0] Tomas Radzinevičius

61' Davit Čigladze ("Sūduva"), Karolis Jasaitis ("Žalgiris"), 81' Artūras Žekonis ("Žalgiris") pašalinti iš aikštės

"Sūduva": V.Žutautas; Gvildys, Grigas, Veikutis, D.Čigladze; S.Butkus (46' Aleksa), Uselis (67' Afanasenko), B.Čigladze, Cordeiro; Maciulevičius, Radzinevičius

"Žalgiris": Malinauskas; Paknys (63' Stonkus), Kilikevičius, Žekonis, Tereškinas; Jokšas (69' Kaušpadas), Šilo, Lemežis, Jasaitis; Morinas, Karalius (78' Zaboras)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 350 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
"%c00140" 4 - 1 "%c00124"
13' [1 - 0] Arsenij Buinickij
19' [2 - 0] Artūras Jeršovas
20' [2 - 1] Marius Bezykornovas
82' [3 - 1] Vytautas Lukša
90' [4 - 1] Andrius Brazauskas

70' Donatas Navikas ("Atlantas") pašalintas iš aikštės

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Žarnovskis, Kazlauskas, Jagminas; Katsitadze (86' Stanaitis), Lukša, Radavičius, Jeršovas (81' Astrauskas); Buinickij (74' Bakalag), Brazauskas

"Atlantas": Valius; R.Maciulevičius (39' Gussev), Gnedojus (72' Ringys), Užkuraitis, Žernys; Navikas, Bezykornovas, Vasiljev, Puotkalis; Žvingilas (60' Kšanavičius), Laurišas

Šiaulių centrinis stadionas, 561 žiūrovas
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00222" 1 - 3 "%c00033"
5' [1 - 0] Gediminas Butavičius
32' [1 - 1] Mantas Savėnas (11m.)
46' [1 - 2] Povilas Lukšys
57' [1 - 3] Povilas Lukšys

"Šiauliai": Paškevičius (65' Arlauskis); Rukas, Lunskis, Juodeikis, Tučinskij; Krukovski, Valys (46' Siciūnas), A.Garuckas (86' N.Garuckas), Biečius, Šidlauskas; Butavičius

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas; Galkevičius (70' Mykolaitis), Kavolis (80' Januševičius), Tomkevičius, Savėnas; Lukšys, Mižigurskis (46' Saulėnas)

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 450 žiūrovų
Teisėjas - Aleksandras Jakubovskis
"%c00030" 3 - 0 "%c00231"
53' [1 - 0] Givi Kvaratskhelia
68' [2 - 0] Linas Pilibaitis
87' [3 - 0] Artūras Rimkevičius

"Kaunas": Kilijonas; Kančelskis, Manchkava, Bagužis, Žaliūkas; Barevičius, Kvaratskhelia, Papečkys (68' Kunevičius), Poderis; Velička (46' Pilibaitis), Beniušis (46' Rimkevičius)

"Nevėžis": M.Poškus; Rabikauskas, Kvitatiani (24' Jurevičius), Slepakovas, Vaškūnas; D.Adomaitis, Juknevičius, Smilginas (63' Sruogis), Činikas; Popovas, V.Stankevičius