27 turas: "West Ham" krizė gilėja © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaisti aštuonios 27-ojo turo rungtynės. Įtikinamas pergales iškovojo lyderiai „Man Utd“ ir „Chelsea“, „Newcastle“ ir „Sheffield United“ gana netikėtai palaužė „Liverpool“ ir „Tottenham“ ekipas, pergales taip pat iškovojo „Everton“, „Reading“ ir „Portsmouth“, o iš krizės niekaip neišbrendantis „West Ham“ autsaiderių dvikovoje turėjo pripažinti „Watford“ pranašumą.

Ankstyvosiose šeštadienio rungtynėse „Premier“ lygos naujokai „Reading“ susikovė su Birminghamo „Aston Villa“ klubu. Pirmasis įvartis krito jau 15-ąją susitikimo minutę, kai po Stepheno Hunto perdavimo aikštės šeimininkus į priekį išvedė Steve`as Sidwellas, kuris galva nukreipė kamuolį į tinklą. Po to sekė Leroy`aus Lita ataka, bet jo smūgį atmušė „Villa“ vartų sargas Thomas Sorensenas.

Tačiau svečiai irgi nebuvo „pėsti“. Tolimą „Aston Villa“ naujoko Shauno Maloney smūgį atrėmė Marcusas Hahnemannas, kuris po kurio laiko turėjo gelbėti komandą ir nuo Johno Carew išpuolio. Antrame kėlinyje ir toliau atakavo svečiai.

Ashley Youngo smūgiuotas kamuolys lėkė greta vartų, o kiek vėliau netikslus buvo Gabrielis Agbonlahoras. „Reading“ bandė padvigubinti savo persvarą ir jiem tai pavyko padaryti paskutinę mačo minutę, kaitas pats S.Sidwellas susižaidė su Dave`u Kittsonu ir antrą kartą nuginklavo T.Sorenseną.

Po šios pergalės „Reading“ išlieka šeštoje vietoje, tuo tarpu „Aston Villa“ išsaugo 13-ąją poziciją.

Londone „Stamford Bridge“ stadione „Chelsea“ susitiko su „Middlesbrough“. Rungtynių pradžioje Frankas Lampardas atidavė puikų perdavimą Didier Drogba, kuris pabėgo nuo varžovo, bet smūgiavo virš vartų. 12-ta minutę sekė pavojingas „Boro“ išpuolis. Po Andrew Tayloro perdavimo iš kairio krašto būdamas laisvas galva į vartus pataikyti nesugebėjo australas Markas Viduka.

Po kiek ilgesnės pertraukos vėl atakavo šeimininkai. Salomonas Kalou suklaidinęs priešininkų gynėją smūgiavo kiek virš vartų skersinio. Jau per teisėjo pridėtą laiką į „Middlesbrough“ vartus buvo paskirtas baudos smūgis, kurį puikiai realizavo kamuolį į apatinį vartų kampą pasiuntęs D.Drogba.

Antrasis kėlinys prasidėjo audringai. Sužaidus keturias minutes po Andrejaus Ševčenkos smūgio galva kamuolį iš vartų linijos išmušė svečių gynėjas. Po dviejų minučių pavojingą progą sukūrė „Middlesbrough“, bet A.Tayloro smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Dar po kurio laiko svečių komandos atakų lyderis Aiygebeni Yakubu „išmaudęs“ du „Chelsea“ gynėjus „šovė“ virš vartų.

Bet 66-tą minutę aikštės šeimininkams pavyko padvigubinti rezultatą. Po keitimo pasirodęs Arjenas Robbenas įsiveržė į baudos aikštelę, ir jo smūgiuotas kamuolys pataikęs į „Boro“ gynėjo Abelio Xaviero koją įskriejo į vartus.

Varžyboms artėjant prie pabaigos dar vieną įvartį pelnę D.Drogba - Po jo baudos smūgio kamuolys kliudė svečių žaidėjo Andrew Davieso galvą ir įkrito į vartus. Po keitimo pasirodęs Shaunas Wrightas-Phillipsas dar taip pat sukūrė pavojingą progą, bet jo smūgį atmušė Markas Schwarzeris.

Po šios pergalės „Chelsea“ neleidžia nutolti „Man Utd“ ir išlaiko šešių taškų skirtumą būdami antroje vietoje, o „Middlesbrough“ užima 12-ąją vietą.

Kitose varžybose čempionato lyderiai „Man Utd“ ginklus surėmė su vienu iš autsaiderių Londono „Charlton“. Įvartį pirmieji pelnė aikštės šeimininkai. 24-ąją minutę, po Patrice`o Evra perdavimo iš kairio krašto aukščiausiai iš visų iššokęs legionierius iš Pietų Korėjos Ji-Sung Parkas nukreipė kamuolį galva į dešinį apatinį vartų kampą.

Vis tik „Charlton“ nesiruošė taip lengvai pasiduoti. „Raudonųjų velnių“ vartų sargas Tomas Kuščakas puikiai atrėmė svečių puolėjo Darreno Ambrose smūgį galva. Po šio momento visas žaidimo vadžias perėmė aikštės šeimininkai, ir Wayne`o Rooney tolimą smūgį kojomis atmušė svečių vartininkas Scottas Carsonas.

Vėliau Anglijos rinktinės puolėjas susižaidė su Louisu Saha, bet jo smūgis buvo netaiklus. Mačo pabaigoje, 82-ąją minutę W.Rooney atliko rezultatyvų perdavimą škotui Darrenui Fletcheriui, kuris ir padėjo galutinį tašką šiose varžybose.

Po šio laimėjimo „Man Utd“ ir toliau yra „Premier“ lygos lyderis, o „Charlton“ lieka 19-oje pozicijoje.

Kitame mače „Newcastle“ klubas susitiko su „Liverpool“ ekipa. Svečiai sugebėjo išsiveržti į priekį jau 6-ąją minutę, kai po Jermaino Pennanto perdavimo įvartį pelnė Craigas Bellamy. Bet 26-ąją minutę po „Liverpool“ vartininko Pepe Reinos klaidos rezultatas tapo lygus. Tuo pasinaudojo „šarkų“ ekipos lyderis Obafemi Martinsas, kuris pelnė jau 10-tą savo įvartį pirmenybėse.

Daugiau šiame mače atakavo svečiai - C.Bellamy sugebėjo pataikyti į skersinį, o Dirkas Kuytas išėjo vienas prieš vartininką Steve`ą Harperį, bet jo nuginkluoti nesugebėjo.

Vis dėlto „Newcastle“ futbolininkai patvirtino nerašytą taisyklę „neįmuši tu- įmuša tau“ - „Liverpool“ gynėjas Johnas Arne Riise baudos aikštelėje neleistinai sustabdė Steveną Taylorą, ir už tai arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojęs mušti Nolberto Solano nesuklydo ir padovanojo „šarkoms“ labai svarbią pergalę.

Po šios pergalės „Newcastle“ kyla vienu laipteliu aukštyn, į 10-tą vietą, o „Liverpool“ atitolsta nuo „Chelsea“, bet išsaugo 3-iąją poziciją.

Kitas Liverpulio klubas „Everton“ namuose minimaliu rezultatu 1-0 sugebėjo įveikti „Blackburn“ komandą. Vienintelis mačo įvartis buvo įmuštas 10-ąją minutę, kurio autoriumi tapo šio sezono rezultatyviausias „irisų“ ekipos žaidėjas 26-ąjį gimtadienį šventęs Andrew Johnsonas. Jis įmušė po Mikelio Artetos perdavimo.

Naujokas „Sheffield United“ kiek netikėtai rezultatu 2-1 nugalėjo „Tottenham“. Nors svečiai po Jermaine`o Jenaso pelnyto įvarčio 2-ąją minutę išsiveržė į priekį, 27-ąją minutę rezultatyviausias Šefyldo komandos puolėjas Robas Hulse`as sugebėjo atstatyti persvarą. Šeimininkams pergalę atnešė 62 minutę gynėjo Philo Jagielka realizuotas 11 metrų baidnys.

Toliau tęsiasi ir „West Ham“ nesėkmės. Šį kartą klubui namuose nepavyko atsirevanšuoti čempionato autsaideriui „Watford“ už patirtą pralaimėjimą FA Taurėje. „Watford“ pavyko nugalėti 1-0, kai 12-ąją minutę įvartį iš 11 metrų žymos įmušė Dariusas Hendersonas. Tisa, „plaktukai“ turėjo šansą rezultatą išlyginti, bet Marlonas Harewoodas nesugebėjo įmušti 11 metrų baudinio.

Vakarinėse rungtynėse „Portsmouth“ priėmė „Man City“. Pirmasis mačo įvartis krito jau 5-ąją minutę, kai tolimu smūgiu Mančesterio klubo vartų sargą Andreasą Issaksoną nuginklavo Pedro Mendesas. Po to turėjo padirbėti ir „Pompey“ vartų sargas Davidas Jamesas, kuris atrėmė Bernardo Corradi smūgį galva.

Antroje kėlinio 62-ąją minutę svečiams pavyko rezultatą išlyginti. Po Dariuso Vassello perdavimo po ilgos pertraukos trečiąjį įvartį čempionate pelnė italas B.Corradi. Tačiau po keitimo pasirodęs nigerietis Nwankwo Kanu nukreipė kamuolį į tinklą po gynėjo Gleno Johnsono perdavimo ir sugebėjo išplėšti savo komandai pergalę.