28 turas: "Hamburger" sumažino lyderių pranašumą © Eurofootball.lt
Šeštadienį įvyko 28-as Vokietijos pirmenybių turas ir buvo užfiksuoti du gana netikėti rezultatai: Miunchene vykęs mačas tarp lygos lyderių "Bayern" ir absoliučių autsaiderių "Koln" baigėsi 2-2, tuo tarpu antroje vietoje žengiantis "Hamburger" klubas svečiuose sugebėjo įveikti "Schalke" ekipą ir sumažinti "Bavarų" pranašumą iki septynių taškų.

Šeštadienio mače į "Bayern" sudėtį išsigydę mažas traumas sugrįžo komandos lyderiai O.Kahnas ir M.Ballackas, tačiau jau susitikimo pradžioje šeimininkams teko nusivilti, kai 13-ąją minutę M.Feulneris išvedė svečius į priekį. Sužaidus apie pusvalandį W.Sagnolis smūgiu iš 18-os metrų rezultatą išlygino, tačiau jau po penkių minučių svečius dar kartą į priekį išvedė A.Streitas, 36-ąją minutę "išmaudęs" O.Kahną ir įmušęs savo ekipos antrąjį įvartį. Dar iki pertraukos "Bayern" sugebėjo išlyginti rezultatą, kai po "Koln" gynėjo klaidos pasižymėjo R.Makaay`us.

Neužtikrintai rungtyniavusio O.Kahno vietą vartuose po pertraukos užėmė M.Rensingas, kiek vėliau aikštėje pasirodė B.Schweinsteigeris ir M.Schollis, tačiau ir šie keitimai nepadėjo "Bayern" palaužti "Koln" gynybos ir mačas baigėsi taikiai 2-2. Per likusius šešis mačus "Bayern" užtenka surinkti dvylika taškų ir Miuncheno ekipa užsitikrins lygos čempionų titulą.

Centrinėje turo dvikovoje "Hamburger" sugebėjo atsigauti po skaudaus pralaimėjimo praėjusiame ture ir svečiuose 2-0 įveikė namuose galingai rungtyniaujančią "Schalke" ekipą – iki šios dvikovos Gelzenkircheno klubas namuose buvo laimėjęs visus susitikimus. Pergalę uostamiesčio klubui lėmė dviejų klubo legionierių įvarčiai – 56-ąją minutę pasižymėjo olandas R.van der Vaartas, o 80-ąją persvarą padvigubino brazilas Ailtonas. Verta paminėti, jog šiame mače "Schalke" nuo 28-osios minutės rungtyniavo dešimtyje. Po šios pergalės "Hamburger" klubas išlaikė trijų taškų pranašumą prieš "Werder" bei sumažino "Bayern" persvarą iki septynių.

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo "Werder" futbolininkai, kurie svečiuose minimaliu rezultatu įveikė "Eintracht" klubą. Vienintelį mačo įvartį, garantavusį pergalę "Werder" ekipai, nuo vienuolikos metrų žymos pelnė rezultatyviausias lygos puolėjas M.Klose, kuriam tai buvo jau 20-as įvartis šiame sezone ir tik pirmasis iš vienuolikos metrų baudinio.

Svarbias pergales kovoje dėl patekimo i UEFA taurės turnyrą iškovojo "Hertha" ir "Bayer" klubai: sostinės "Hertha" namuose 2-0 įveikė šiame sezone neitin sėkmingai rungtyniaujančius "Stuttgart" futbolininkus, tuo tarpu "Bayer" 5-1 sutriuškino vėl į pralaimėjimų liūną sugrįžusį "Kaiserslautern" klubą. Iki čempionato pabaigos likus šešiems turams "Hertha" užima penktąją poziciją, o "Bayer" futbolininkai - šešti.

Svarbią pergalę iškovojo ir "Nurnberg" ekipa, namuose 3-0 sutriuškinusi "Mainz" klubą ir dar labiau padidinusi atitrūkimą nuo iškritimo zonos – dabar "Nurnberg" nuo šešioliktosios vietos skiria jau septyni taškai. Nugalėtojų gretose šiame mače pasižymėjo visi trys rezultatyviausi ekipos žaidėjai: I.Saenko, S.Kiesslingas bei R.Vittekas. Beje, pastarajam puolėjui tai buvo jau 11-as įvartis šiame sezone.

Visi turo rezultatai

"%c00105" 2 – 0 "%c00027"
46` [1 – 0] Marcelinho
69` [2 – 0] Marcelinho (11m.)

"%c00001" 2 – 2 "%c00256"
13` [0 – 1] Markus Feulner
29` [1 – 1] Willy Sagnol
36` [1 – 2] Albert Streit
39` [2 – 2] Roy Makaay

"%c00257" 0 – 1 "%c00016"
70` [0 – 1] Miroslav Klose (11m.)

"%c00011" 1 – 1 "%c00258"
73` [0 – 1] Peter van Houdt
90` [1 – 1] Steve Marlet

61` Diego Klimowicz ("Wolfsburg") pašalintas iš aikštės

"%c00008" 5 – 1 "%c00014"
9` [1 – 0] Tranquillo Barnetta
37` [2 – 0] Dimitar Berbatov (11m.)
61` [3 – 0] Dimitar Berbatov
64` [3 – 1] Marcelo Pletsch
85` [4 – 1] Clemens Fritz
90` [5 – 1] Dimitar Berbatov (11m.)

"%c00103" 2 – 1 "%c00100"
6` [1 – 0] Nando Rafael
16` [1 – 1] Tomas Rosicky (11m.)
34` [2 – 1] Nando Rafael

"%c00208" 3 – 0 "%c00209"
3` [1 – 0] Ivan Saenko
68` [2 – 0] Stefan Kießling
79` [3 – 0] Robert Vittek

"%c00015" 0 – 2 "%c00024"
57` [0 – 1] Rafael van der Vaart
80` [0 – 2] Ailton

"%c00088" 0 – 1 "%c00210"
5` [0 – 1] Fatmir Vata